Naar de inhoud
coastya
Satellietbeeld van Plaža Pesja; de speld markeert het strand
Satellietbeeld: Sentinel-2 cloudless · EOX, CC BY 4.0, kleuren aangepast door Coastya. Ongeveer 11 km kust; de speld markeert het strand.

Strand

Plaža Pesja

KroatiëPrimorje-Gorski Kotar · Kroatië · Mediterranean Sea

45.2078, 14.5513 · Omišalj, 0 km

  • 24°Zee · Augustus
  • 28°Max · Augustus
  • 9,6 hZon · Juli
De stip markeert Plaža Pesja. Ongeveer 140 km kust, noorden boven.

Jouw maand aan het strand

Plaža Pesja in oktober

  • 18°CLucht, maximum overdag13°C 's nachts
  • 18°CZeewatertemperatuur
  • 4,1 hZon per dag
  • 11 dagenRegendagen in de maand114 mm in totaal
  • 17 km/hGemiddelde wind

Gemiddelden voor 1991–2020. Een regendag is een dag met minstens 1 mm regen.

En een maand eerder of later?

SeptemberOktoberNovember
Lucht, dagmaximum23°18°14°
Zee21°18°16°
Zon per dag5,8 h4,1 h2,2 h
Regendagen101113

Warmste zee van het jaar: augustus (23,6 °C) · meeste zon: juli (9,6 uur per dag).

Het strand zelf

  • UitstekendKwaliteit van het zwemwaterOfficiële EU-classificatie, seizoen 2025
  • BewaaktStrandwachtMeestal alleen in het badseizoen · OpenStreetMap
  • 15Accommodaties binnen 5 kmHotels, pensions, appartementen en campings · OpenStreetMap
  • 2 kmLuchthaven: Rijeka Airport (RJK)In rechte lijn; over de weg is het verder Autohuur op luchthaven RJK (Rijeka)

Nog geen betrouwbare informatie over: toegankelijk met rolstoel.

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Oktober van 2020 tot 2025

In oktober 2025 was de zee gemiddeld 19,2 °C — 0,9 °C boven het gemiddelde van 1991–2020.

Zeewatertemperatuur 2025: +0,9 °C

Gemiddelde 1991–2020: 18,3 °C

Lucht, maximum overdag 2025: ±0,0 °C

Gemiddelde 1991–2020: 18,2 °C

Elke balk is een jaar. Boven de stippellijn (het gemiddelde van 1991–2020) was die maand warmer dan normaal, eronder koeler.

Wanneer gaan

Gemiddelden 1991–2020
Warmste zeeJuli en augustus24 °C
Meeste zonJuni en juli10 uur zon per dag
Minste regenJuni en juli52 mm in de maand

Het jaar in één oogopslag

  1. jan11°2 h86 mm
  2. feb10°3 h93 mm
  3. mrt10°5 h77 mm
  4. apr12°6 h72 mm
  5. mei17°7 h88 mm
  6. jun21°9 h66 mm
  7. jul23°10 h52 mm
  8. aug24°8 h72 mm
  9. sep21°6 h122 mm
  10. okt18°4 h114 mm
  11. nov16°2 h140 mm
  12. dec13°2 h108 mm
8°C20°C32°C

Elke kaart is een maand. De kleur is de zeetemperatuur, op dezelfde schaal als de kaart; vetgedrukt de twee beste maanden per onderdeel.

Zeewatertemperatuur

Gemiddelden 1991–2020
10°15°20°25°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 11°feb: 10°mrt: 10°apr: 12°mei: 17°jun: 21°jul: 23°aug: 24°sep: 21°okt: 18°nov: 16°dec: 13°24°10°
8°C20°C32°C

Het klimaat door het jaar

Gemiddelden 1991–2020
10°20°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 6 °C (Max 8° / Min 4°)feb: 6 °C (Max 9° / Min 4°)mrt: 9 °C (Max 12° / Min 7°)apr: 13 °C (Max 16° / Min 10°)mei: 18 °C (Max 20° / Min 15°)jun: 22 °C (Max 24° / Min 19°)jul: 24 °C (Max 27° / Min 22°)aug: 24 °C (Max 28° / Min 21°)sep: 20 °C (Max 23° / Min 17°)okt: 16 °C (Max 18° / Min 13°)nov: 12 °C (Max 14° / Min 10°)dec: 8 °C (Max 10° / Min 6°)24°6°
GemiddeldeMin – Max
8°C20°C32°C

Regen

0 mm50 mm100 mm150 mmjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 86 mmfeb: 93 mmmrt: 77 mmapr: 72 mmmei: 88 mmjun: 66 mmjul: 52 mm52aug: 72 mmsep: 122 mmokt: 114 mmnov: 140 mm140dec: 108 mm

Zon

0 h5 h10 hjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 2,4 hfeb: 3,4 hmrt: 4,8 hapr: 6,1 hmei: 7,4 hjun: 8,9 hjul: 9,6 h9,6aug: 8,5 hsep: 5,8 hokt: 4,1 hnov: 2,2 hdec: 2,1 h2,1

Zonuren zijn geschat op basis van gemeten zonnestraling, niet rechtstreeks waargenomen.

Maand voor maand

Gemiddelden 1991–2020

Elke maand in Plaža Pesja: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.

Elke maand in Plaža Pesja: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.
MaandMax°CMin°CZee°CRegenmmRegendagendagenZonu/dagWindkm/h
Januari841186102,420
Februari94109393,421
Maart127107794,818
April16101272116,115
Mei20151788117,413
Juni24192166108,912
Juli2722235289,612
Augustuswarmste zee2821247288,513
September231721122105,816
Oktober181318114114,117
November141016140132,219
December10613108112,120

Veeg opzij om de andere kolommen te zien.

Foto's

Foto's die hun makers op Wikimedia Commons hebben gedeeld, met aangepaste kleuren.

Plaža Pesja: Boats and sailboat in Omišalj
Foto: Arek N. · Wikimedia Commons · CC BY-SA 3.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Plaža Pesja: Sailboats and yachts in the harbor of Omišalj
Foto: Arek N. · Wikimedia Commons · CC BY-SA 3.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Plaža Pesja: Marina with sailboats (52847829159)
Foto: Jernej Furman from Slovenia · Wikimedia Commons · CC BY 2.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.

Plan je reis

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Over deze cijfers

De gemiddelden gelden voor 1991–2020; de recente jaren (2020–2025) laten zien wat er echt gebeurde. Geen van beide is het weer van vandaag.

WatWaar het vandaan komt Dichtstbijzijnde meting
Lucht, regen en zonNASA POWER27 km verderop
ZeewatertemperatuurNOAA OISST v2.1, 1991–202017 km verderop
2020–2025, maand voor maandNASA POWER · NOAA OISST v2.127 km verderop
Kwaliteit van het zwemwaterEuropees Milieuagentschap0,2 km verderop
Strandwacht en accommodatiesOpenStreetMapbinnen 1–5 km
Dichtstbijzijnde luchthavenOurAirportsafstand in rechte lijn
Afbeelding bovenaanSentinel-2 cloudless (EOX)op deze plek

Bekijk alle gegevensbronnen →

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Je bent hier
meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken