Naar de inhoud
coastya
Satellietbeeld van Zelena Laguna; de speld markeert het strand
Satellietbeeld: Sentinel-2 cloudless · EOX, CC BY 4.0, kleuren aangepast door Coastya. Ongeveer 11 km kust; de speld markeert het strand.

Inham

Zelena Laguna

KroatiëIstria · Kroatië · Mediterranean Sea

45.1994, 13.5839 · Poreč, 3 km

  • 26°Zee · Augustus
  • 28°Max · Augustus
  • 10,6 hZon · Juli
De stip markeert Zelena Laguna. Ongeveer 140 km kust, noorden boven.

Jouw maand aan het strand

Zelena Laguna in oktober

  • 18°CLucht, maximum overdag13°C 's nachts
  • 20°CZeewatertemperatuur
  • 4,6 hZon per dag
  • 12 dagenRegendagen in de maand101 mm in totaal
  • 16 km/hGemiddelde wind

Gemiddelden voor 1991–2020. Een regendag is een dag met minstens 1 mm regen.

En een maand eerder of later?

SeptemberOktoberNovember
Lucht, dagmaximum23°18°14°
Zee23°20°17°
Zon per dag7,0 h4,6 h2,7 h
Regendagen111213

Warmste zee van het jaar: augustus (25,6 °C) · meeste zon: juli (10,6 uur per dag).

Het strand zelf

  • UitstekendKwaliteit van het zwemwaterOfficiële EU-classificatie, seizoen 2025
  • 111Accommodaties binnen 5 kmHotels, pensions, appartementen en campings · OpenStreetMap
  • 43 kmLuchthaven: Pula Airport (PUY)In rechte lijn; over de weg is het verder Autohuur op luchthaven PUY (Pula)

Nog geen betrouwbare informatie over: toegankelijk met rolstoel, strandwacht.

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Oktober van 2020 tot 2025

In oktober 2025 was de zee gemiddeld 20,2 °C — 0,6 °C boven het gemiddelde van 1991–2020.

Zeewatertemperatuur 2025: +0,6 °C

Gemiddelde 1991–2020: 19,6 °C

Lucht, maximum overdag 2025: ±0,0 °C

Gemiddelde 1991–2020: 18,1 °C

Elke balk is een jaar. Boven de stippellijn (het gemiddelde van 1991–2020) was die maand warmer dan normaal, eronder koeler.

Wanneer gaan

Gemiddelden 1991–2020
Warmste zeeJuli en augustus26 °C
Meeste zonJuni en juli11 uur zon per dag
Minste regenJuni en juli49 mm in de maand

Het jaar in één oogopslag

  1. jan11°3 h78 mm
  2. feb10°4 h95 mm
  3. mrt10°6 h74 mm
  4. apr13°7 h67 mm
  5. mei18°8 h84 mm
  6. jun22°10 h64 mm
  7. jul25°11 h49 mm
  8. aug26°9 h71 mm
  9. sep23°7 h113 mm
  10. okt20°5 h101 mm
  11. nov17°3 h133 mm
  12. dec14°2 h102 mm
8°C20°C32°C

Elke kaart is een maand. De kleur is de zeetemperatuur, op dezelfde schaal als de kaart; vetgedrukt de twee beste maanden per onderdeel.

Zeewatertemperatuur

Gemiddelden 1991–2020
10°20°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 11°feb: 10°mrt: 10°apr: 13°mei: 18°jun: 22°jul: 25°aug: 26°sep: 23°okt: 20°nov: 17°dec: 14°10°26°
8°C20°C32°C

Het klimaat door het jaar

Gemiddelden 1991–2020
10°20°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 6 °C (Max 8° / Min 4°)feb: 6 °C (Max 8° / Min 4°)mrt: 9 °C (Max 12° / Min 6°)apr: 13 °C (Max 16° / Min 10°)mei: 17 °C (Max 20° / Min 14°)jun: 22 °C (Max 24° / Min 19°)jul: 24 °C (Max 27° / Min 21°)aug: 24 °C (Max 28° / Min 21°)sep: 20 °C (Max 23° / Min 17°)okt: 16 °C (Max 18° / Min 13°)nov: 11 °C (Max 14° / Min 9°)dec: 7 °C (Max 9° / Min 5°)24°6°
GemiddeldeMin – Max
8°C20°C32°C

Regen

0 mm50 mm100 mm150 mmjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 78 mmfeb: 95 mmmrt: 74 mmapr: 67 mmmei: 84 mmjun: 64 mmjul: 49 mm49aug: 71 mmsep: 113 mmokt: 101 mmnov: 133 mm133dec: 102 mm

Zon

0 h5 h10 hjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 2,6 hfeb: 4,1 hmrt: 5,8 hapr: 7,1 hmei: 8,5 hjun: 9,8 hjul: 10,6 h10,6aug: 9,4 hsep: 7,0 hokt: 4,6 hnov: 2,7 hdec: 2,5 h2,5

Zonuren zijn geschat op basis van gemeten zonnestraling, niet rechtstreeks waargenomen.

Maand voor maand

Gemiddelden 1991–2020

Elke maand in Zelena Laguna: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.

Elke maand in Zelena Laguna: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.
MaandMax°CMin°CZee°CRegenmmRegendagendagenZonu/dagWindkm/h
Januari841178102,617
Februari84109594,118
Maart126107495,817
April16101367117,114
Mei20141884118,513
Juni24192264109,812
Juli27212549910,611
Augustuswarmste zee2821267199,412
September231723113117,015
Oktober181320101124,616
November14917133132,718
December9514102112,518

Veeg opzij om de andere kolommen te zien.

Foto's

Foto's die hun makers op Wikimedia Commons hebben gedeeld, met aangepaste kleuren.

Zelena Laguna: Marina zelena laguna poreč-croatia - panoramio
Foto: istra1977 · Wikimedia Commons · CC BY 3.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Zelena Laguna: Marina zelena laguna 2 porec-croatia - panoramio
Foto: istra1977 · Wikimedia Commons · CC BY 3.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Zelena Laguna: Gran Vista Zelena Laguna POREC CROATIA 2OO7 - panoramio
Foto: ernst andre · Wikimedia Commons · CC BY-SA 3.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.

Plan je reis

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Over deze cijfers

De gemiddelden gelden voor 1991–2020; de recente jaren (2020–2025) laten zien wat er echt gebeurde. Geen van beide is het weer van vandaag.

WatWaar het vandaan komt Dichtstbijzijnde meting
Lucht, regen en zonNASA POWER26 km verderop
ZeewatertemperatuurNOAA OISST v2.1, 1991–20209 km verderop
2020–2025, maand voor maandNASA POWER · NOAA OISST v2.126 km verderop
Kwaliteit van het zwemwaterEuropees Milieuagentschap0,4 km verderop
Strandwacht en accommodatiesOpenStreetMapbinnen 1–5 km
Dichtstbijzijnde luchthavenOurAirportsafstand in rechte lijn
Afbeelding bovenaanSentinel-2 cloudless (EOX)op deze plek

Bekijk alle gegevensbronnen →

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Je bent hier
meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken