Naar de inhoud
coastya
Satellietbeeld van Plage du Jaï; de speld markeert het strand
Luchtfoto: IGN – BD ORTHO® (cartes.gouv.fr, 2026), Licence Ouverte 2.0, kleuren aangepast door Coastya. Ongeveer 3 km kust; de speld markeert het strand.

Strand

Plage du Jaï

FrankrijkProvence-Alpes-Côte d'Azur · Frankrijk · Mediterranean Sea

43.4242, 5.1793 · Marignane, 3 km

  • 22°Zee · Augustus
  • 29°Max · Juli
  • 12,3 hZon · Juli
De stip markeert Plage du Jaï. Ongeveer 140 km kust, noorden boven.

Jouw maand aan het strand

Plage du Jaï in oktober

  • 20°CLucht, maximum overdag13°C 's nachts
  • 19°CZeewatertemperatuur
  • 6,1 hZon per dag
  • 9 dagenRegendagen in de maand73 mm in totaal
  • 21 km/hGemiddelde wind

Gemiddelden voor 1991–2020. Een regendag is een dag met minstens 1 mm regen.

En een maand eerder of later?

SeptemberOktoberNovember
Lucht, dagmaximum25°20°15°
Zee21°19°17°
Zon per dag8,7 h6,1 h4,7 h
Regendagen799

Warmste zee van het jaar: augustus (22,3 °C) · meeste zon: juli (12,3 uur per dag).

Het strand zelf

Nog geen betrouwbare informatie over: kwaliteit van het zwemwater, toegankelijk met rolstoel, strandwacht.

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Oktober van 2020 tot 2025

In oktober 2025 was de zee gemiddeld 19,5 °C — 0,5 °C boven het gemiddelde van 1991–2020.

Zeewatertemperatuur 2025: +0,5 °C

Gemiddelde 1991–2020: 19,0 °C

Lucht, maximum overdag 2025: +1,2 °C

Gemiddelde 1991–2020: 20,5 °C

Elke balk is een jaar. Boven de stippellijn (het gemiddelde van 1991–2020) was die maand warmer dan normaal, eronder koeler.

Wanneer gaan

Gemiddelden 1991–2020
Warmste zeeJuli en augustus22 °C
Meeste zonJuni en juli12 uur zon per dag
Minste regenJuli en augustus16 mm in de maand

Het jaar in één oogopslag

  1. jan13°4 h45 mm
  2. feb13°6 h35 mm
  3. mrt13°7 h38 mm
  4. apr14°8 h47 mm
  5. mei16°10 h43 mm
  6. jun19°12 h28 mm
  7. jul21°12 h16 mm
  8. aug22°11 h21 mm
  9. sep21°9 h54 mm
  10. okt19°6 h73 mm
  11. nov17°5 h87 mm
  12. dec15°4 h45 mm
8°C20°C32°C

Elke kaart is een maand. De kleur is de zeetemperatuur, op dezelfde schaal als de kaart; vetgedrukt de twee beste maanden per onderdeel.

Zeewatertemperatuur

Gemiddelden 1991–2020
15°20°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 13°feb: 13°mrt: 13°apr: 14°mei: 16°jun: 19°jul: 21°aug: 22°sep: 21°okt: 19°nov: 17°dec: 15°22°13°
8°C20°C32°C

Het klimaat door het jaar

Gemiddelden 1991–2020
10°20°30°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 8 °C (Max 11° / Min 4°)feb: 8 °C (Max 11° / Min 4°)mrt: 11 °C (Max 15° / Min 7°)apr: 14 °C (Max 18° / Min 10°)mei: 18 °C (Max 22° / Min 13°)jun: 22 °C (Max 27° / Min 18°)jul: 25 °C (Max 29° / Min 20°)aug: 24 °C (Max 29° / Min 20°)sep: 21 °C (Max 25° / Min 16°)okt: 17 °C (Max 20° / Min 13°)nov: 12 °C (Max 15° / Min 9°)dec: 8 °C (Max 11° / Min 5°)25°8°
GemiddeldeMin – Max
8°C20°C32°C

Regen

0 mm25 mm50 mm75 mmjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 45 mmfeb: 35 mmmrt: 38 mmapr: 47 mmmei: 43 mmjun: 28 mmjul: 16 mm16aug: 21 mmsep: 54 mmokt: 73 mmnov: 87 mm87dec: 45 mm

Zon

0 h5 h10 hjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 4,4 hfeb: 5,9 hmrt: 7,3 hapr: 8,5 hmei: 9,8 hjun: 11,8 hjul: 12,3 h12,3aug: 10,9 hsep: 8,7 hokt: 6,1 hnov: 4,7 hdec: 4,2 h4,2

Zonuren zijn geschat op basis van gemeten zonnestraling, niet rechtstreeks waargenomen.

Maand voor maand

Gemiddelden 1991–2020

Elke maand in Plage du Jaï: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.

Elke maand in Plage du Jaï: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.
MaandMax°CMin°CZee°CRegenmmRegendagendagenZonu/dagWindkm/h
Januari114134574,422
Februari114133555,923
Maart157133867,322
April1810144788,521
Mei2213164379,820
Juni27181928511,818
Juli29202116312,319
Augustuswarmste zee29202221410,918
September2516215478,719
Oktober2013197396,121
November159178794,723
December115154574,222

Veeg opzij om de andere kolommen te zien.

Plan je reis

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Over deze cijfers

De gemiddelden gelden voor 1991–2020; de recente jaren (2020–2025) laten zien wat er echt gebeurde. Geen van beide is het weer van vandaag.

WatWaar het vandaan komt Dichtstbijzijnde meting
Lucht, regen en zonNASA POWER17 km verderop
ZeewatertemperatuurNOAA OISST v2.1, 1991–20207 km verderop
2020–2025, maand voor maandNASA POWER · NOAA OISST v2.117 km verderop
Strandwacht en accommodatiesOpenStreetMapbinnen 1–5 km
Dichtstbijzijnde luchthavenOurAirportsafstand in rechte lijn
Afbeelding bovenaanSentinel-2 cloudless (EOX)op deze plek

Bekijk alle gegevensbronnen →

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Je bent hier
meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken