Naar de inhoud
coastya
Satellietbeeld van Spiaggia di Fiumicino; de speld markeert het strand
Satellietbeeld: Sentinel-2 cloudless · EOX, CC BY 4.0, kleuren aangepast door Coastya. Ongeveer 11 km kust; de speld markeert het strand.

Strand

Spiaggia di Fiumicino

ItaliëLazio · Italië · Mediterranean Sea

41.7667, 12.2220 · Fiumicino, 1 km

  • 25°Zee · Augustus
  • 32°Max · Augustus
  • 11,7 hZon · Juli
De stip markeert Spiaggia di Fiumicino. Ongeveer 140 km kust, noorden boven.

Jouw maand aan het strand

Spiaggia di Fiumicino in oktober

  • 22°CLucht, maximum overdag12°C 's nachts
  • 21°CZeewatertemperatuur
  • 6,0 hZon per dag
  • 10 dagenRegendagen in de maand82 mm in totaal
  • 12 km/hGemiddelde wind

Gemiddelden voor 1991–2020. Een regendag is een dag met minstens 1 mm regen.

En een maand eerder of later?

SeptemberOktoberNovember
Lucht, dagmaximum27°22°16°
Zee24°21°19°
Zon per dag7,8 h6,0 h3,9 h
Regendagen91013

Warmste zee van het jaar: augustus (25,4 °C) · meeste zon: juli (11,7 uur per dag).

Het strand zelf

  • UitstekendKwaliteit van het zwemwaterOfficiële EU-classificatie, seizoen 2025
  • 32Accommodaties binnen 5 kmHotels, pensions, appartementen en campings · OpenStreetMap
  • 5 kmLuchthaven: Rome–Fiumicino Leonardo da Vinci International Airport (FCO)In rechte lijn; over de weg is het verder Autohuur op luchthaven FCO (Rome)

Nog geen betrouwbare informatie over: toegankelijk met rolstoel, strandwacht.

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Oktober van 2020 tot 2025

In oktober 2025 was de zee gemiddeld 21,1 °C — ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 1991–2020.

Zeewatertemperatuur 2025: −0,2 °C

Gemiddelde 1991–2020: 21,3 °C

Lucht, maximum overdag 2025: +0,2 °C

Gemiddelde 1991–2020: 21,9 °C

Elke balk is een jaar. Boven de stippellijn (het gemiddelde van 1991–2020) was die maand warmer dan normaal, eronder koeler.

Wanneer gaan

Gemiddelden 1991–2020
Warmste zeeJuli en augustus25 °C
Meeste zonJuni en juli12 uur zon per dag
Minste regenJuli en augustus26 mm in de maand

Het jaar in één oogopslag

  1. jan15°4 h72 mm
  2. feb14°5 h77 mm
  3. mrt14°6 h68 mm
  4. apr15°7 h56 mm
  5. mei18°9 h57 mm
  6. jun22°11 h34 mm
  7. jul24°12 h26 mm
  8. aug25°10 h26 mm
  9. sep24°8 h70 mm
  10. okt21°6 h82 mm
  11. nov19°4 h114 mm
  12. dec16°4 h92 mm
8°C20°C32°C

Elke kaart is een maand. De kleur is de zeetemperatuur, op dezelfde schaal als de kaart; vetgedrukt de twee beste maanden per onderdeel.

Zeewatertemperatuur

Gemiddelden 1991–2020
15°20°25°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 15°feb: 14°mrt: 14°apr: 15°mei: 18°jun: 22°jul: 24°aug: 25°sep: 24°okt: 21°nov: 19°dec: 16°14°25°
8°C20°C32°C

Het klimaat door het jaar

Gemiddelden 1991–2020
10°20°30°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 7 °C (Max 11° / Min 3°)feb: 8 °C (Max 12° / Min 3°)mrt: 10 °C (Max 15° / Min 6°)apr: 14 °C (Max 19° / Min 9°)mei: 18 °C (Max 23° / Min 13°)jun: 23 °C (Max 28° / Min 17°)jul: 26 °C (Max 32° / Min 20°)aug: 26 °C (Max 32° / Min 20°)sep: 21 °C (Max 27° / Min 16°)okt: 17 °C (Max 22° / Min 12°)nov: 12 °C (Max 16° / Min 8°)dec: 8 °C (Max 12° / Min 4°)26°7°
GemiddeldeMin – Max
8°C20°C32°C

Regen

0 mm50 mm100 mmjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 72 mmfeb: 77 mmmrt: 68 mmapr: 56 mmmei: 57 mmjun: 34 mmjul: 26 mm26aug: 26 mmsep: 70 mmokt: 82 mmnov: 114 mm114dec: 92 mm

Zon

0 h5 h10 hjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 3,7 hfeb: 4,9 hmrt: 6,0 hapr: 7,4 hmei: 8,7 hjun: 10,7 hjul: 11,7 h11,7aug: 10,5 hsep: 7,8 hokt: 6,0 hnov: 3,9 hdec: 3,5 h3,5

Zonuren zijn geschat op basis van gemeten zonnestraling, niet rechtstreeks waargenomen.

Maand voor maand

Gemiddelden 1991–2020

Elke maand in Spiaggia di Fiumicino: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.

Elke maand in Spiaggia di Fiumicino: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.
MaandMax°CMin°CZee°CRegenmmRegendagendagenZonu/dagWindkm/h
Januari113157293,712
Februari123147794,913
Maart156146896,013
April1991556107,412
Mei2313185798,712
Juni28172234710,711
Juli32202426411,711
Augustuswarmste zee32202526510,511
September2716247097,811
Oktober22122182106,012
November16819114133,913
December1241692113,512

Veeg opzij om de andere kolommen te zien.

Foto's

Foto's die hun makers op Wikimedia Commons hebben gedeeld, met aangepaste kleuren.

Spiaggia di Fiumicino: Fiumicino Sea Beach in 2020.02
Foto: CAPTAIN RAJU · Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Spiaggia di Fiumicino: Fiumicino Sea Beach in 2020.01
Foto: CAPTAIN RAJU · Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Spiaggia di Fiumicino: Volando sobre Fiumicino (8398044022)
Foto: Juanedc from Zaragoza, España · Wikimedia Commons · CC BY 2.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.

Plan je reis

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

In onze andere atlassen

Wat er nog meer in de buurt van Spiaggia di Fiumicino ligt.

Het eiland, de rivier, de meren, grotten, bergen en uitkijkpunten rond dit strand, en de bossen, vogels en nachtelijke hemel, in de andere atlassen van de familie.

Peakyas5 bergen binnen 25 km
Colli di Santa Passera24 kmJaniculum82 m · 24 kmVatican Hill75 m · 24 kmmonteverde74 m · 24 kmPalazzolo (Rome)25 km
Darkskyas3 plekken met een donkere hemel binnen 30 km
Astronomical Museum with PlanetariumBortle 9 · 22 kmRome ObservatoryBortle 9 · 26 kmObservatory of the Collegio RomanoBortle 9 · 26 km

Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, OpenStreetMap, GBIF). De links werken zodra elke site online is.

Over deze cijfers

De gemiddelden gelden voor 1991–2020; de recente jaren (2020–2025) laten zien wat er echt gebeurde. Geen van beide is het weer van vandaag.

WatWaar het vandaan komt Dichtstbijzijnde meting
Lucht, regen en zonNASA POWER35 km verderop
ZeewatertemperatuurNOAA OISST v2.1, 1991–202014 km verderop
2020–2025, maand voor maandNASA POWER · NOAA OISST v2.135 km verderop
Kwaliteit van het zwemwaterEuropees Milieuagentschap0,1 km verderop
Strandwacht en accommodatiesOpenStreetMapbinnen 1–5 km
Dichtstbijzijnde luchthavenOurAirportsafstand in rechte lijn
Afbeelding bovenaanSentinel-2 cloudless (EOX)op deze plek

Bekijk alle gegevensbronnen →

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.