Naar de inhoud
coastya
Satellietbeeld van South Friar’s Bay; de speld markeert het strand
Satellietbeeld: Sentinel-2 cloudless · EOX, CC BY 4.0, kleuren aangepast door Coastya. Ongeveer 15 km kust; de speld markeert het strand.

Baai

South Friar’s Bay

Saint Kitts en NevisSaint George Basseterre · Saint Kitts en Nevis · Caribbean Sea

17.2685, -62.6744 · Basseterre, 6 km

  • 29°Zee · September
  • 29°Max · September
  • 9,4 hZon · April
De stip markeert South Friar’s Bay. Ongeveer 140 km kust, noorden boven.

Jouw maand aan het strand

South Friar’s Bay in oktober

  • 29°CLucht, maximum overdag28°C 's nachts
  • 29°CZeewatertemperatuur
  • 7,7 hZon per dag
  • 19 dagenRegendagen in de maand136 mm in totaal
  • 20 km/hGemiddelde wind

Gemiddelden voor 1991–2020. Een regendag is een dag met minstens 1 mm regen.

En een maand eerder of later?

SeptemberOktoberNovember
Lucht, dagmaximum29°29°28°
Zee29°29°28°
Zon per dag8,3 h7,7 h7,6 h
Regendagen201915

Warmste zee van het jaar: september (28,9 °C) · meeste zon: april (9,4 uur per dag).

Het strand zelf

  • 117Accommodaties binnen 5 kmHotels, pensions, appartementen en campings · OpenStreetMap
  • 7 kmLuchthaven: Robert L. Bradshaw International Airport (SKB)In rechte lijn; over de weg is het verder Autohuur op luchthaven SXM (Sint Maarten)

Nog geen betrouwbare informatie over: kwaliteit van het zwemwater, toegankelijk met rolstoel, strandwacht.

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Oktober van 2020 tot 2025

In oktober 2025 was de zee gemiddeld 29,4 °C — 0,6 °C boven het gemiddelde van 1991–2020.

Zeewatertemperatuur 2025: +0,6 °C

Gemiddelde 1991–2020: 28,8 °C

Lucht, maximum overdag 2025: +0,6 °C

Gemiddelde 1991–2020: 28,7 °C

Elke balk is een jaar. Boven de stippellijn (het gemiddelde van 1991–2020) was die maand warmer dan normaal, eronder koeler.

Wanneer gaan

Gemiddelden 1991–2020
Warmste zeeSeptember en oktober29 °C
Meeste zonMaart en april9 uur zon per dag
Minste regenFebruari en maart18 mm in de maand

Het jaar in één oogopslag

  1. jan27°8 h28 mm
  2. feb26°9 h18 mm
  3. mrt26°9 h24 mm
  4. apr27°9 h38 mm
  5. mei27°9 h73 mm
  6. jun28°9 h58 mm
  7. jul28°9 h74 mm
  8. aug29°9 h90 mm
  9. sep29°8 h105 mm
  10. okt29°8 h136 mm
  11. nov28°8 h96 mm
  12. dec27°8 h51 mm
8°C20°C32°C

Elke kaart is een maand. De kleur is de zeetemperatuur, op dezelfde schaal als de kaart; vetgedrukt de twee beste maanden per onderdeel.

Zeewatertemperatuur

Gemiddelden 1991–2020
26°27°28°29°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 27°feb: 26°mrt: 26°apr: 27°mei: 27°jun: 28°jul: 28°aug: 29°sep: 29°okt: 29°nov: 28°dec: 27°26°29°
8°C20°C32°C

Het klimaat door het jaar

Gemiddelden 1991–2020
26°28°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 26 °C (Max 26° / Min 25°)feb: 26 °C (Max 26° / Min 25°)mrt: 26 °C (Max 26° / Min 25°)apr: 26 °C (Max 27° / Min 26°)mei: 27 °C (Max 28° / Min 27°)jun: 28 °C (Max 28° / Min 27°)jul: 28 °C (Max 28° / Min 28°)aug: 28 °C (Max 29° / Min 28°)sep: 28 °C (Max 29° / Min 28°)okt: 28 °C (Max 29° / Min 28°)nov: 28 °C (Max 28° / Min 27°)dec: 27 °C (Max 27° / Min 26°)28°26°
GemiddeldeMin – Max
8°C20°C32°C

Regen

0 mm50 mm100 mm150 mmjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 28 mmfeb: 18 mm18mrt: 24 mmapr: 38 mmmei: 73 mmjun: 58 mmjul: 74 mmaug: 90 mmsep: 105 mmokt: 136 mm136nov: 96 mmdec: 51 mm

Zon

0 h5 h10 hjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 8,2 hfeb: 8,8 hmrt: 9,3 hapr: 9,4 h9,4mei: 8,7 hjun: 8,8 hjul: 8,8 haug: 9,0 hsep: 8,3 hokt: 7,7 hnov: 7,6 h7,6dec: 7,8 h

Zonuren zijn geschat op basis van gemeten zonnestraling, niet rechtstreeks waargenomen.

Maand voor maand

Gemiddelden 1991–2020

Elke maand in South Friar’s Bay: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.

Elke maand in South Friar’s Bay: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.
MaandMax°CMin°CZee°CRegenmmRegendagendagenZonu/dagWindkm/h
Januari2625272888,225
Februari2625261868,825
Maart2625262469,323
April2726273899,423
Mei28272773148,724
Juni28272858148,825
Juli28282874168,827
Augustus29282990189,024
Septemberwarmste zee292829105208,320
Oktober292829136197,720
November28272896157,622
December27262751127,825

Veeg opzij om de andere kolommen te zien.

Foto's

Foto's die hun makers op Wikimedia Commons hebben gedeeld, met aangepaste kleuren.

South Friar’s Bay: South Friars Bay (49942005592)
Foto: David Stanley from Nanaimo, Canada · Wikimedia Commons · CC BY 2.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
South Friar’s Bay: St. Kitts windward shoreline - panoramio
Foto: SV Zanshin · Wikimedia Commons · CC BY-SA 3.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
South Friar’s Bay: Kayaks at St. Kitts
Foto: Born Isopod · Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.

Plan je reis

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

In onze andere atlassen

Wat er nog meer in de buurt van South Friar’s Bay ligt.

Het eiland, de rivier, de meren, grotten, bergen en uitkijkpunten rond dit strand, en de bossen, vogels en nachtelijke hemel, in de andere atlassen van de familie.

Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, OpenStreetMap, GBIF). De links werken zodra elke site online is.

Over deze cijfers

De gemiddelden gelden voor 1991–2020; de recente jaren (2020–2025) laten zien wat er echt gebeurde. Geen van beide is het weer van vandaag.

WatWaar het vandaan komt Dichtstbijzijnde meting
Lucht, regen en zonNASA POWER32 km verderop
ZeewatertemperatuurNOAA OISST v2.1, 1991–202013 km verderop
2020–2025, maand voor maandNASA POWER · NOAA OISST v2.132 km verderop
Strandwacht en accommodatiesOpenStreetMapbinnen 1–5 km
Dichtstbijzijnde luchthavenOurAirportsafstand in rechte lijn
Afbeelding bovenaanSentinel-2 cloudless (EOX)op deze plek

Meer over deze plek: Wikipedia Bekijk alle gegevensbronnen →

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.