Naar de inhoud
coastya
Satellietbeeld van Sennen Cove; de speld markeert het strand
Satellietbeeld: Sentinel-2 cloudless · EOX, CC BY 4.0, kleuren aangepast door Coastya. Ongeveer 10 km kust; de speld markeert het strand.

Strand

Sennen Cove

Verenigd KoninkrijkEngland · Verenigd Koninkrijk · English Channel

50.0810, -5.6947 · St Just, 5 km

  • 16°Zee · Augustus
  • 17°Max · Augustus
  • 8,2 hZon · Juni
De stip markeert Sennen Cove. Ongeveer 140 km kust, noorden boven.

Jouw maand aan het strand

Sennen Cove in oktober

  • 15°CLucht, maximum overdag13°C 's nachts
  • 14°CZeewatertemperatuur
  • 3,4 hZon per dag
  • 17 dagenRegendagen in de maand105 mm in totaal
  • 28 km/hGemiddelde wind

Gemiddelden voor 1991–2020. Een regendag is een dag met minstens 1 mm regen.

En een maand eerder of later?

SeptemberOktoberNovember
Lucht, dagmaximum16°15°12°
Zee16°14°13°
Zon per dag5,9 h3,4 h1,9 h
Regendagen141719

Warmste zee van het jaar: augustus (16,5 °C) · meeste zon: juni (8,2 uur per dag).

Het strand zelf

  • UitstekendKwaliteit van het zwemwaterOfficiële EU-classificatie, seizoen 2019
  • BewaaktStrandwachtMeestal alleen in het badseizoen · OpenStreetMap
  • 34Accommodaties binnen 5 kmHotels, pensions, appartementen en campings · OpenStreetMap
  • 64 kmLuchthaven: Cornwall Airport Newquay (NQY)In rechte lijn; over de weg is het verder Autohuur op luchthaven NQY (Newquay)

Nog geen betrouwbare informatie over: toegankelijk met rolstoel.

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Oktober van 2020 tot 2025

In oktober 2025 was de zee gemiddeld 14,4 °C — ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 1991–2020.

Zeewatertemperatuur 2025: +0,2 °C

Gemiddelde 1991–2020: 14,2 °C

Lucht, maximum overdag 2025: +0,2 °C

Gemiddelde 1991–2020: 14,6 °C

Elke balk is een jaar. Boven de stippellijn (het gemiddelde van 1991–2020) was die maand warmer dan normaal, eronder koeler.

Wanneer gaan

Gemiddelden 1991–2020
Warmste zeeJuli en augustus16 °CDe zee blijft hier het hele jaar onder 18 °C.
Meeste zonMei en juni8 uur zon per dag
Minste regenMei en september62 mm in de maand

Het jaar in één oogopslag

  1. jan10°1 h107 mm
  2. feb10°3 h87 mm
  3. mrt10°4 h81 mm
  4. apr10°7 h63 mm
  5. mei12°8 h62 mm
  6. jun14°8 h63 mm
  7. jul16°7 h79 mm
  8. aug16°7 h75 mm
  9. sep16°6 h62 mm
  10. okt14°3 h105 mm
  11. nov13°2 h116 mm
  12. dec12°1 h113 mm
8°C20°C32°C

Elke kaart is een maand. De kleur is de zeetemperatuur, op dezelfde schaal als de kaart; vetgedrukt de twee beste maanden per onderdeel.

Zeewatertemperatuur

Gemiddelden 1991–2020
10°12°15°18°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 10°feb: 10°mrt: 10°apr: 10°mei: 12°jun: 14°jul: 16°aug: 16°sep: 16°okt: 14°nov: 13°dec: 12°10°16°
8°C20°C32°C

Het klimaat door het jaar

Gemiddelden 1991–2020
10°15°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 9 °C (Max 10° / Min 9°)feb: 9 °C (Max 10° / Min 8°)mrt: 9 °C (Max 10° / Min 8°)apr: 10 °C (Max 11° / Min 9°)mei: 12 °C (Max 13° / Min 11°)jun: 14 °C (Max 15° / Min 14°)jul: 16 °C (Max 17° / Min 16°)aug: 17 °C (Max 17° / Min 16°)sep: 16 °C (Max 16° / Min 15°)okt: 14 °C (Max 15° / Min 13°)nov: 12 °C (Max 12° / Min 11°)dec: 10 °C (Max 11° / Min 10°)17°9°
GemiddeldeMin – Max
8°C20°C32°C

Regen

0 mm50 mm100 mmjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 107 mmfeb: 87 mmmrt: 81 mmapr: 63 mmmei: 62 mmjun: 63 mmjul: 79 mmaug: 75 mmsep: 62 mm62okt: 105 mmnov: 116 mm116dec: 113 mm

Zon

0 h2,5 h5 h7,5 hjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 1,3 hfeb: 2,9 hmrt: 4,5 hapr: 7,0 hmei: 7,9 hjun: 8,2 h8,2jul: 7,4 haug: 6,7 hsep: 5,9 hokt: 3,4 hnov: 1,9 hdec: 1,1 h1,1

Zonuren zijn geschat op basis van gemeten zonnestraling, niet rechtstreeks waargenomen.

Maand voor maand

Gemiddelden 1991–2020

Elke maand in Sennen Cove: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.

Elke maand in Sennen Cove: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.
MaandMax°CMin°CZee°CRegenmmRegendagendagenZonu/dagWindkm/h
Januari10910107181,334
Februari1081087152,932
Maart1081081144,529
April1191063137,025
Mei13111262127,923
Juni15141463128,222
Juli17161679147,422
Augustuswarmste zee17161675146,723
September16151662145,924
Oktober151314105173,428
November121113116191,932
December111012113191,134

Veeg opzij om de andere kolommen te zien.

Foto's

Foto's die hun makers op Wikimedia Commons hebben gedeeld, met aangepaste kleuren.

Sennen Cove: Sennen Cove 11 March 2005 Cornwall aj (278557608)
Foto: Martin Pettitt from Bury St Edmunds, UK · Wikimedia Commons · CC BY 2.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Sennen Cove: Sennen Cove 11 March 2005 Cornwall af (278557476)
Foto: Martin Pettitt from Bury St Edmunds, UK · Wikimedia Commons · CC BY 2.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Sennen Cove: Sennen Beach from air3 Fossick
Foto: Fossick OU · Wikimedia Commons · CC BY-SA 3.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.

Plan je reis

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Over deze cijfers

De gemiddelden gelden voor 1991–2020; de recente jaren (2020–2025) laten zien wat er echt gebeurde. Geen van beide is het weer van vandaag.

WatWaar het vandaan komt Dichtstbijzijnde meting
Lucht, regen en zonNASA POWER10 km verderop
ZeewatertemperatuurNOAA OISST v2.1, 1991–20207 km verderop
2020–2025, maand voor maandNASA POWER · NOAA OISST v2.110 km verderop
Kwaliteit van het zwemwaterEuropees Milieuagentschap0,3 km verderop
Strandwacht en accommodatiesOpenStreetMapbinnen 1–5 km
Dichtstbijzijnde luchthavenOurAirportsafstand in rechte lijn
Afbeelding bovenaanSentinel-2 cloudless (EOX)op deze plek

Meer over deze plek: Wikipedia Bekijk alle gegevensbronnen →

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Je bent hier
meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken