Naar de inhoud
coastya
Satellietbeeld van Prainha; de speld markeert het strand
Satellietbeeld: Sentinel-2 cloudless · EOX, CC BY 4.0, kleuren aangepast door Coastya. Ongeveer 15 km kust; de speld markeert het strand.

Strand

Prainha

KaapverdiëPraia · Kaapverdië · Atlantic Ocean

14.9042, -23.5118 · Achada Santo Antonio, 1 km

  • 27°Zee · Oktober
  • 28°Max · September
  • 9,4 hZon · Maart
De stip markeert Prainha. Ongeveer 140 km kust, noorden boven.

Jouw maand aan het strand

Prainha in oktober

  • 28°CLucht, maximum overdag26°C 's nachts
  • 27°CZeewatertemperatuur
  • 7,9 hZon per dag
  • 8 dagenRegendagen in de maand45 mm in totaal
  • 19 km/hGemiddelde wind

Gemiddelden voor 1991–2020. Een regendag is een dag met minstens 1 mm regen.

En een maand eerder of later?

SeptemberOktoberNovember
Lucht, dagmaximum28°28°27°
Zee27°27°27°
Zon per dag7,7 h7,9 h7,6 h
Regendagen1586

Warmste zee van het jaar: oktober (27,4 °C) · meeste zon: maart (9,4 uur per dag).

Het strand zelf

  • 46Accommodaties binnen 5 kmHotels, pensions, appartementen en campings · OpenStreetMap
  • 5 kmLuchthaven: Nelson Mandela International Airport (RAI)In rechte lijn; over de weg is het verder Autohuur in Kaapverdië

Nog geen betrouwbare informatie over: kwaliteit van het zwemwater, toegankelijk met rolstoel, strandwacht.

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Oktober van 2020 tot 2025

In oktober 2025 was de zee gemiddeld 28,1 °C — 0,7 °C boven het gemiddelde van 1991–2020.

Zeewatertemperatuur 2025: +0,7 °C

Gemiddelde 1991–2020: 27,4 °C

Lucht, maximum overdag 2025: +0,4 °C

Gemiddelde 1991–2020: 27,8 °C

Elke balk is een jaar. Boven de stippellijn (het gemiddelde van 1991–2020) was die maand warmer dan normaal, eronder koeler.

Wanneer gaan

Gemiddelden 1991–2020
Warmste zeeSeptember en oktober27 °C
Meeste zonMaart en april9 uur zon per dag
Minste regenMei en juni4 mm in de maand

Het jaar in één oogopslag

  1. jan24°8 h22 mm
  2. feb23°8 h20 mm
  3. mrt23°9 h8 mm
  4. apr23°9 h5 mm
  5. mei24°9 h4 mm
  6. jun24°8 h4 mm
  7. jul25°8 h12 mm
  8. aug27°8 h56 mm
  9. sep27°8 h82 mm
  10. okt27°8 h45 mm
  11. nov27°8 h37 mm
  12. dec25°7 h30 mm
8°C20°C32°C

Elke kaart is een maand. De kleur is de zeetemperatuur, op dezelfde schaal als de kaart; vetgedrukt de twee beste maanden per onderdeel.

Zeewatertemperatuur

Gemiddelden 1991–2020
24°26°28°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 24°feb: 23°mrt: 23°apr: 23°mei: 24°jun: 24°jul: 25°aug: 27°sep: 27°okt: 27°nov: 27°dec: 25°23°27°
8°C20°C32°C

Het klimaat door het jaar

Gemiddelden 1991–2020
22°24°26°28°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 23 °C (Max 24° / Min 22°)feb: 22 °C (Max 23° / Min 21°)mrt: 22 °C (Max 23° / Min 21°)apr: 23 °C (Max 24° / Min 22°)mei: 23 °C (Max 24° / Min 22°)jun: 24 °C (Max 25° / Min 23°)jul: 25 °C (Max 26° / Min 24°)aug: 27 °C (Max 27° / Min 26°)sep: 27 °C (Max 28° / Min 26°)okt: 27 °C (Max 28° / Min 26°)nov: 26 °C (Max 27° / Min 25°)dec: 24 °C (Max 25° / Min 23°)27°22°
GemiddeldeMin – Max
8°C20°C32°C

Regen

0 mm25 mm50 mm75 mmjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 22 mmfeb: 20 mmmrt: 8 mmapr: 5 mmmei: 4 mm4jun: 4 mmjul: 12 mmaug: 56 mmsep: 82 mm82okt: 45 mmnov: 37 mmdec: 30 mm

Zon

0 h5 h10 hjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 7,9 hfeb: 8,2 hmrt: 9,4 h9,4apr: 9,4 h9,4mei: 9,3 hjun: 8,5 hjul: 7,6 haug: 7,5 hsep: 7,7 hokt: 7,9 hnov: 7,6 hdec: 7,3 h7,3

Zonuren zijn geschat op basis van gemeten zonnestraling, niet rechtstreeks waargenomen.

Maand voor maand

Gemiddelden 1991–2020

Elke maand in Prainha: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.

Elke maand in Prainha: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.
MaandMax°CMin°CZee°CRegenmmRegendagendagenZonu/dagWindkm/h
Januari2422242247,926
Februari2321232038,227
Maart232123829,425
April242223529,425
Mei242224419,324
Juni252324418,520
Juli2624251227,616
Augustus27262756127,515
September28262782157,717
Oktoberwarmste zee2826274587,919
November2725273767,622
December2523253057,324

Veeg opzij om de andere kolommen te zien.

Foto's

Foto's die hun makers op Wikimedia Commons hebben gedeeld, met aangepaste kleuren.

Prainha: Quebra Canela Strand Praia, Santiago
Foto: Herbert wie · Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Prainha: Strand Quebra Canela Praia, Santiago
Foto: Herbert wie · Wikimedia Commons · CC BY 4.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Prainha: Lighthouse, Praia, Cape Verde (15063703636)
Foto: Caroline Granycome from Bishops Stortford, UK · Wikimedia Commons · CC BY-SA 2.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.

Plan je reis

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Over deze cijfers

De gemiddelden gelden voor 1991–2020; de recente jaren (2020–2025) laten zien wat er echt gebeurde. Geen van beide is het weer van vandaag.

WatWaar het vandaan komt Dichtstbijzijnde meting
Lucht, regen en zonNASA POWER28 km verderop
ZeewatertemperatuurNOAA OISST v2.1, 1991–202013 km verderop
2020–2025, maand voor maandNASA POWER · NOAA OISST v2.128 km verderop
Strandwacht en accommodatiesOpenStreetMapbinnen 1–5 km
Dichtstbijzijnde luchthavenOurAirportsafstand in rechte lijn
Afbeelding bovenaanSentinel-2 cloudless (EOX)op deze plek

Bekijk alle gegevensbronnen →

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Je bent hier
meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken