Naar de inhoud
coastya
Satellietbeeld van Praia de Lavadores; de speld markeert het strand
Luchtfoto: Informação geográfica cedida pela Direção-Geral do Território (Ortofotos 2025), CC BY 4.0, kleuren aangepast door Coastya. Ongeveer 3 km kust; de speld markeert het strand.

Strand

Praia de Lavadores

PortugalPorto · Portugal · Atlantic Ocean

41.1294, -8.6689 · Canidelo, 2 km

  • 17°Zee · September
  • 24°Max · Augustus
  • 11,3 hZon · Juli
De stip markeert Praia de Lavadores. Ongeveer 140 km kust, noorden boven.

Jouw maand aan het strand

Praia de Lavadores in oktober

  • 20°CLucht, maximum overdag14°C 's nachts
  • 17°CZeewatertemperatuur
  • 5,8 hZon per dag
  • 13 dagenRegendagen in de maand137 mm in totaal
  • 12 km/hGemiddelde wind

Gemiddelden voor 1991–2020. Een regendag is een dag met minstens 1 mm regen.

En een maand eerder of later?

SeptemberOktoberNovember
Lucht, dagmaximum23°20°16°
Zee17°17°15°
Zon per dag8,8 h5,8 h4,4 h
Regendagen71314

Warmste zee van het jaar: september (17,4 °C) · meeste zon: juli (11,3 uur per dag).

Het strand zelf

  • UitstekendKwaliteit van het zwemwaterOfficiële EU-classificatie, seizoen 2025
  • 228Accommodaties binnen 5 kmHotels, pensions, appartementen en campings · OpenStreetMap
  • 13 kmLuchthaven: Francisco de Sá Carneiro Airport (OPO)In rechte lijn; over de weg is het verder Autohuur op luchthaven OPO (Porto)

Nog geen betrouwbare informatie over: toegankelijk met rolstoel, strandwacht.

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Oktober van 2020 tot 2025

In oktober 2025 was de zee gemiddeld 16,4 °C — ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 1991–2020.

Zeewatertemperatuur 2025: −0,2 °C

Gemiddelde 1991–2020: 16,6 °C

Lucht, maximum overdag 2025: +1,4 °C

Gemiddelde 1991–2020: 20,1 °C

Elke balk is een jaar. Boven de stippellijn (het gemiddelde van 1991–2020) was die maand warmer dan normaal, eronder koeler.

Wanneer gaan

Gemiddelden 1991–2020
Warmste zeeAugustus en september17 °CDe zee blijft hier het hele jaar onder 18 °C.
Meeste zonJuli en augustus11 uur zon per dag
Minste regenJuli en augustus13 mm in de maand

Het jaar in één oogopslag

  1. jan14°4 h138 mm
  2. feb13°6 h97 mm
  3. mrt14°6 h112 mm
  4. apr14°8 h91 mm
  5. mei16°10 h60 mm
  6. jun17°10 h32 mm
  7. jul17°11 h13 mm
  8. aug17°10 h22 mm
  9. sep17°9 h49 mm
  10. okt17°6 h137 mm
  11. nov15°4 h137 mm
  12. dec14°4 h122 mm
8°C20°C32°C

Elke kaart is een maand. De kleur is de zeetemperatuur, op dezelfde schaal als de kaart; vetgedrukt de twee beste maanden per onderdeel.

Zeewatertemperatuur

Gemiddelden 1991–2020
14°16°18°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 14°feb: 13°mrt: 14°apr: 14°mei: 16°jun: 17°jul: 17°aug: 17°sep: 17°okt: 17°nov: 15°dec: 14°17°13°
8°C20°C32°C

Het klimaat door het jaar

Gemiddelden 1991–2020
10°15°20°25°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 10 °C (Max 13° / Min 8°)feb: 11 °C (Max 14° / Min 8°)mrt: 12 °C (Max 15° / Min 9°)apr: 14 °C (Max 17° / Min 10°)mei: 16 °C (Max 19° / Min 12°)jun: 18 °C (Max 22° / Min 15°)jul: 20 °C (Max 24° / Min 16°)aug: 20 °C (Max 24° / Min 16°)sep: 19 °C (Max 23° / Min 15°)okt: 17 °C (Max 20° / Min 14°)nov: 13 °C (Max 16° / Min 11°)dec: 11 °C (Max 14° / Min 8°)20°10°
GemiddeldeMin – Max
8°C20°C32°C

Regen

0 mm50 mm100 mm150 mmjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 138 mm138feb: 97 mmmrt: 112 mmapr: 91 mmmei: 60 mmjun: 32 mmjul: 13 mm13aug: 22 mmsep: 49 mmokt: 137 mmnov: 137 mmdec: 122 mm

Zon

0 h5 h10 hjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 3,8 h3,8feb: 5,5 hmrt: 6,4 hapr: 7,9 hmei: 9,6 hjun: 10,4 hjul: 11,3 h11,3aug: 10,5 hsep: 8,8 hokt: 5,8 hnov: 4,4 hdec: 3,9 h

Zonuren zijn geschat op basis van gemeten zonnestraling, niet rechtstreeks waargenomen.

Maand voor maand

Gemiddelden 1991–2020

Elke maand in Praia de Lavadores: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.

Elke maand in Praia de Lavadores: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.
MaandMax°CMin°CZee°CRegenmmRegendagendagenZonu/dagWindkm/h
Januari13814138133,814
Februari1481397105,514
Maart15914112106,414
April17101491127,912
Mei19121660119,612
Juni22151732510,411
Juli24161713311,311
Augustus24161722410,511
Septemberwarmste zee2315174978,810
Oktober201417137135,812
November161115137144,414
December14814122143,914

Veeg opzij om de andere kolommen te zien.

Foto's

Foto's die hun makers op Wikimedia Commons hebben gedeeld, met aangepaste kleuren.

Praia de Lavadores: Praia de Lavadores - Portugal 🇵🇹 (54055820753)
Foto: Vitor Oliveira from Torres Vedras, PORTUGAL · Wikimedia Commons · CC BY-SA 2.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Praia de Lavadores: Praia de Lavadores - Portugal (272132927)
Foto: Vitor Oliveira from Torres Vedras, PORTUGAL · Wikimedia Commons · CC BY-SA 2.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Praia de Lavadores: Porto (24330542355)
Foto: Sergei Gussev · Wikimedia Commons · CC BY 2.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.

Plan je reis

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Over deze cijfers

De gemiddelden gelden voor 1991–2020; de recente jaren (2020–2025) laten zien wat er echt gebeurde. Geen van beide is het weer van vandaag.

WatWaar het vandaan komt Dichtstbijzijnde meting
Lucht, regen en zonNASA POWER16 km verderop
ZeewatertemperatuurNOAA OISST v2.1, 1991–20204 km verderop
2020–2025, maand voor maandNASA POWER · NOAA OISST v2.116 km verderop
Kwaliteit van het zwemwaterEuropees Milieuagentschap0,1 km verderop
Strandwacht en accommodatiesOpenStreetMapbinnen 1–5 km
Dichtstbijzijnde luchthavenOurAirportsafstand in rechte lijn
Afbeelding bovenaanSentinel-2 cloudless (EOX)op deze plek

Bekijk alle gegevensbronnen →

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Je bent hier
meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken