Naar de inhoud
coastya
Satellietbeeld van PRAIA DA BARRA; de speld markeert het strand
Satellietbeeld: Sentinel-2 cloudless · EOX, CC BY 4.0, kleuren aangepast door Coastya. Ongeveer 14 km kust; de speld markeert het strand.

Strand

PRAIA DA BARRA

BraziliëRio de Janeiro · Brazilië · Atlantic Ocean

-23.0105, -43.3429 · Barra da Tijuca, 3 km

  • 26°Zee · Maart
  • 28°Max · Februari
  • 7,4 hZon · Februari
De stip markeert PRAIA DA BARRA. Ongeveer 140 km kust, noorden boven.

Jouw maand aan het strand

PRAIA DA BARRA in oktober

  • 26°CLucht, maximum overdag20°C 's nachts
  • 22°CZeewatertemperatuur
  • 5,6 hZon per dag
  • 15 dagenRegendagen in de maand108 mm in totaal
  • 14 km/hGemiddelde wind

Gemiddelden voor 1991–2020. Een regendag is een dag met minstens 1 mm regen.

En een maand eerder of later?

SeptemberOktoberNovember
Lucht, dagmaximum25°26°26°
Zee21°22°22°
Zon per dag5,9 h5,6 h5,0 h
Regendagen121520

Warmste zee van het jaar: maart (25,6 °C) · meeste zon: februari (7,4 uur per dag).

Het strand zelf

Nog geen betrouwbare informatie over: kwaliteit van het zwemwater, toegankelijk met rolstoel, strandwacht.

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Oktober van 2020 tot 2025

In oktober 2025 was de zee gemiddeld 20,3 °C — 1,5 °C onder het gemiddelde van 1991–2020.

Zeewatertemperatuur 2025: −1,5 °C

Gemiddelde 1991–2020: 21,8 °C

Lucht, maximum overdag 2025: −0,7 °C

Gemiddelde 1991–2020: 26,0 °C

Elke balk is een jaar. Boven de stippellijn (het gemiddelde van 1991–2020) was die maand warmer dan normaal, eronder koeler.

Wanneer gaan

Gemiddelden 1991–2020
Warmste zeeFebruari en maart26 °C
Meeste zonFebruari en augustus7 uur zon per dag
Minste regenJuli en augustus42 mm in de maand

Het jaar in één oogopslag

  1. jan25°6 h208 mm
  2. feb25°7 h152 mm
  3. mrt26°7 h173 mm
  4. apr25°7 h100 mm
  5. mei24°6 h71 mm
  6. jun23°6 h49 mm
  7. jul22°6 h45 mm
  8. aug21°7 h42 mm
  9. sep21°6 h69 mm
  10. okt22°6 h108 mm
  11. nov22°5 h220 mm
  12. dec24°6 h232 mm
8°C20°C32°C

Elke kaart is een maand. De kleur is de zeetemperatuur, op dezelfde schaal als de kaart; vetgedrukt de twee beste maanden per onderdeel.

Zeewatertemperatuur

Gemiddelden 1991–2020
22°24°26°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 25°feb: 25°mrt: 26°apr: 25°mei: 24°jun: 23°jul: 22°aug: 21°sep: 21°okt: 22°nov: 22°dec: 24°26°21°
8°C20°C32°C

Het klimaat door het jaar

Gemiddelden 1991–2020
20°25°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 26 °C (Max 28° / Min 23°)feb: 26 °C (Max 28° / Min 23°)mrt: 25 °C (Max 28° / Min 23°)apr: 24 °C (Max 27° / Min 22°)mei: 22 °C (Max 25° / Min 20°)jun: 22 °C (Max 24° / Min 19°)jul: 21 °C (Max 24° / Min 18°)aug: 21 °C (Max 25° / Min 18°)sep: 22 °C (Max 25° / Min 19°)okt: 23 °C (Max 26° / Min 20°)nov: 23 °C (Max 26° / Min 21°)dec: 25 °C (Max 27° / Min 22°)26°21°
GemiddeldeMin – Max
8°C20°C32°C

Regen

0 mm100 mm200 mmjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 208 mmfeb: 152 mmmrt: 173 mmapr: 100 mmmei: 71 mmjun: 49 mmjul: 45 mmaug: 42 mm42sep: 69 mmokt: 108 mmnov: 220 mmdec: 232 mm232

Zon

0 h2,5 h5 h7,5 hjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 6,5 hfeb: 7,4 h7,4mrt: 6,6 hapr: 6,7 hmei: 6,0 hjun: 6,3 hjul: 6,4 haug: 6,7 hsep: 5,9 hokt: 5,6 hnov: 5,0 h5,0dec: 5,9 h

Zonuren zijn geschat op basis van gemeten zonnestraling, niet rechtstreeks waargenomen.

Maand voor maand

Gemiddelden 1991–2020

Elke maand in PRAIA DA BARRA: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.

Elke maand in PRAIA DA BARRA: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.
MaandMax°CMin°CZee°CRegenmmRegendagendagenZonu/dagWindkm/h
Januari282325208226,512
Februari282325152167,412
Maartwarmste zee282326173206,611
April272225100146,712
Mei25202471126,013
Juni2419234986,312
Juli2418224586,414
Augustus2518214286,714
September25192169125,915
Oktober262022108155,614
November262122220205,013
December272224232225,912

Veeg opzij om de andere kolommen te zien.

Foto's

Foto's die hun makers op Wikimedia Commons hebben gedeeld, met aangepaste kleuren.

PRAIA DA BARRA: Praia da Barra da Tijuca rio
Foto: Arne Müseler · Wikimedia Commons · CC BY-SA 3.0 de · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
PRAIA DA BARRA: Barra da Tijuca (32119902628)
Foto: y.naomi from São Paulo, Brazil · Wikimedia Commons · CC BY-SA 2.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
PRAIA DA BARRA: Barra da Tijuca, Rio de Janeiro - panoramio
Foto: Marcelo Domingues · Wikimedia Commons · CC BY-SA 3.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.

Plan je reis

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Over deze cijfers

De gemiddelden gelden voor 1991–2020; de recente jaren (2020–2025) laten zien wat er echt gebeurde. Geen van beide is het weer van vandaag.

WatWaar het vandaan komt Dichtstbijzijnde meting
Lucht, regen en zonNASA POWER22 km verderop
ZeewatertemperatuurNOAA OISST v2.1, 1991–202013 km verderop
2020–2025, maand voor maandNASA POWER · NOAA OISST v2.122 km verderop
Strandwacht en accommodatiesOpenStreetMapbinnen 1–5 km
Dichtstbijzijnde luchthavenOurAirportsafstand in rechte lijn
Afbeelding bovenaanSentinel-2 cloudless (EOX)op deze plek

Bekijk alle gegevensbronnen →

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Je bent hier
meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken