Naar de inhoud
coastya
Satellietbeeld van Portstewart Strand; de speld markeert het strand
Satellietbeeld: Sentinel-2 cloudless · EOX, CC BY 4.0, kleuren aangepast door Coastya. Ongeveer 9 km kust; de speld markeert het strand.

Strand

Portstewart Strand

Verenigd KoninkrijkNorthern Ireland · Verenigd Koninkrijk · Atlantic Ocean

55.1697, -6.7654 · Castlerock, 2 km

  • 14°Zee · September
  • 17°Max · Juli
  • 7,0 hZon · Mei
De stip markeert Portstewart Strand. Ongeveer 140 km kust, noorden boven.

Jouw maand aan het strand

Portstewart Strand in oktober

  • 12°CLucht, maximum overdag8°C 's nachts
  • 13°CZeewatertemperatuur
  • 2,3 hZon per dag
  • 20 dagenRegendagen in de maand119 mm in totaal
  • 23 km/hGemiddelde wind

Gemiddelden voor 1991–2020. Een regendag is een dag met minstens 1 mm regen.

En een maand eerder of later?

SeptemberOktoberNovember
Lucht, dagmaximum15°12°9°
Zee14°13°12°
Zon per dag3,7 h2,3 h0,9 h
Regendagen182021

Warmste zee van het jaar: september (14,2 °C) · meeste zon: mei (7,0 uur per dag).

Het strand zelf

  • 12Accommodaties binnen 5 kmHotels, pensions, appartementen en campings · OpenStreetMap
  • 29 kmLuchthaven: City of Derry Airport (LDY)In rechte lijn; over de weg is het verder Autohuur op luchthaven BFS (Belfast)

Nog geen betrouwbare informatie over: kwaliteit van het zwemwater, toegankelijk met rolstoel, strandwacht.

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Oktober van 2020 tot 2025

In oktober 2025 was de zee gemiddeld 13,8 °C — 0,5 °C boven het gemiddelde van 1991–2020.

Zeewatertemperatuur 2025: +0,5 °C

Gemiddelde 1991–2020: 13,3 °C

Lucht, maximum overdag 2025: +0,3 °C

Gemiddelde 1991–2020: 12,1 °C

Elke balk is een jaar. Boven de stippellijn (het gemiddelde van 1991–2020) was die maand warmer dan normaal, eronder koeler.

Wanneer gaan

Gemiddelden 1991–2020
Warmste zeeAugustus en september14 °CDe zee blijft hier het hele jaar onder 18 °C.
Meeste zonMei en juni7 uur zon per dag
Minste regenMaart en april69 mm in de maand

Het jaar in één oogopslag

  1. jan9°1 h110 mm
  2. feb8°2 h86 mm
  3. mrt8°4 h84 mm
  4. apr8°6 h69 mm
  5. mei10°7 h86 mm
  6. jun11°6 h97 mm
  7. jul13°6 h108 mm
  8. aug14°5 h117 mm
  9. sep14°4 h92 mm
  10. okt13°2 h119 mm
  11. nov12°1 h117 mm
  12. dec10°0 h112 mm
8°C20°C32°C

Elke kaart is een maand. De kleur is de zeetemperatuur, op dezelfde schaal als de kaart; vetgedrukt de twee beste maanden per onderdeel.

Zeewatertemperatuur

Gemiddelden 1991–2020
7,5°10°12°15°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 9°feb: 8°mrt: 8°apr: 8°mei: 10°jun: 11°jul: 13°aug: 14°sep: 14°okt: 13°nov: 12°dec: 10°14°8°
8°C20°C32°C

Het klimaat door het jaar

Gemiddelden 1991–2020
5°10°15°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 5 °C (Max 6° / Min 3°)feb: 5 °C (Max 7° / Min 3°)mrt: 6 °C (Max 8° / Min 3°)apr: 8 °C (Max 10° / Min 5°)mei: 10 °C (Max 13° / Min 7°)jun: 13 °C (Max 16° / Min 10°)jul: 14 °C (Max 17° / Min 11°)aug: 14 °C (Max 17° / Min 11°)sep: 13 °C (Max 15° / Min 10°)okt: 10 °C (Max 12° / Min 8°)nov: 7 °C (Max 9° / Min 6°)dec: 5 °C (Max 7° / Min 4°)14°5°
GemiddeldeMin – Max
8°C20°C32°C

Regen

0 mm50 mm100 mmjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 110 mmfeb: 86 mmmrt: 84 mmapr: 69 mm69mei: 86 mmjun: 97 mmjul: 108 mmaug: 117 mmsep: 92 mmokt: 119 mm119nov: 117 mmdec: 112 mm

Zon

0 h2 h4 h6 hjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 0,6 hfeb: 2,2 hmrt: 3,8 hapr: 6,0 hmei: 7,0 h7,0jun: 6,3 hjul: 5,6 haug: 5,0 hsep: 3,7 hokt: 2,3 hnov: 0,9 hdec: 0,4 h0,4

Zonuren zijn geschat op basis van gemeten zonnestraling, niet rechtstreeks waargenomen.

Maand voor maand

Gemiddelden 1991–2020

Elke maand in Portstewart Strand: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.

Elke maand in Portstewart Strand: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.
MaandMax°CMin°CZee°CRegenmmRegendagendagenZonu/dagWindkm/h
Januari639110210,627
Februari73886182,225
Maart83884183,824
April105869176,021
Mei1371086167,020
Juni16101197186,318
Juli171113108215,618
Augustus171114117215,019
Septemberwarmste zee15101492183,721
Oktober12813119202,323
November9612117210,924
December7410112210,425

Veeg opzij om de andere kolommen te zien.

Foto's

Foto's die hun makers op Wikimedia Commons hebben gedeeld, met aangepaste kleuren.

Portstewart Strand: Castlerock Beach - panoramio
Foto: mvghuber · Wikimedia Commons · CC BY 3.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Portstewart Strand: Castlerock Beach - panoramio (12)
Foto: mvghuber · Wikimedia Commons · CC BY 3.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Portstewart Strand: Castlerock. From the Beach 3
Foto: Enrique Íñiguez Rodríguez ( Qoan ) Credit information This work was created by Enrique Íñi · Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.

Plan je reis

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Over deze cijfers

De gemiddelden gelden voor 1991–2020; de recente jaren (2020–2025) laten zien wat er echt gebeurde. Geen van beide is het weer van vandaag.

Het dichtstbijzijnde meetpunt voor de zee ligt 24 km verderop, dus dit cijfer is hier minder precies.

WatWaar het vandaan komt Dichtstbijzijnde meting
Lucht, regen en zonNASA POWER20 km verderop
ZeewatertemperatuurNOAA OISST v2.1, 1991–202024 km verderop
2020–2025, maand voor maandNASA POWER · NOAA OISST v2.120 km verderop
Strandwacht en accommodatiesOpenStreetMapbinnen 1–5 km
Dichtstbijzijnde luchthavenOurAirportsafstand in rechte lijn
Afbeelding bovenaanSentinel-2 cloudless (EOX)op deze plek

Meer over deze plek: Wikipedia Bekijk alle gegevensbronnen →

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Je bent hier
meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken