Naar de inhoud
coastya
Satellietbeeld van Porto Katsiki; de speld markeert het strand
Satellietbeeld: Sentinel-2 cloudless · EOX, CC BY 4.0, kleuren aangepast door Coastya. Ongeveer 12 km kust; de speld markeert het strand.

Strand

Porto Katsiki

GriekenlandIonian Islands · Griekenland · Mediterranean Sea

38.5989, 20.5503 · Nidhríon, 19 km

  • 26°Zee · Augustus
  • 29°Max · Augustus
  • 12,5 hZon · Juli
De stip markeert Porto Katsiki. Ongeveer 140 km kust, noorden boven.

Jouw maand aan het strand

Porto Katsiki in oktober

  • 22°CLucht, maximum overdag20°C 's nachts
  • 22°CZeewatertemperatuur
  • 6,7 hZon per dag
  • 10 dagenRegendagen in de maand103 mm in totaal
  • 16 km/hGemiddelde wind

Gemiddelden voor 1991–2020. Een regendag is een dag met minstens 1 mm regen.

En een maand eerder of later?

SeptemberOktoberNovember
Lucht, dagmaximum26°22°19°
Zee25°22°20°
Zon per dag8,6 h6,7 h4,7 h
Regendagen81013

Warmste zee van het jaar: augustus (25,9 °C) · meeste zon: juli (12,5 uur per dag).

Het strand zelf

  • UitstekendKwaliteit van het zwemwaterOfficiële EU-classificatie, seizoen 2025
  • 1Accommodaties binnen 5 kmHotels, pensions, appartementen en campings · OpenStreetMap
  • 41 kmLuchthaven: Aktion National Airport (PVK)In rechte lijn; over de weg is het verder Autohuur op luchthaven PVK (Preveza)

Nog geen betrouwbare informatie over: toegankelijk met rolstoel, strandwacht.

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Oktober van 2020 tot 2025

In oktober 2025 was de zee gemiddeld 22,4 °C — ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 1991–2020.

Zeewatertemperatuur 2025: −0,1 °C

Gemiddelde 1991–2020: 22,5 °C

Lucht, maximum overdag 2025: −0,9 °C

Gemiddelde 1991–2020: 22,3 °C

Elke balk is een jaar. Boven de stippellijn (het gemiddelde van 1991–2020) was die maand warmer dan normaal, eronder koeler.

Wanneer gaan

Gemiddelden 1991–2020
Warmste zeeAugustus en september26 °C
Meeste zonJuni en juli12 uur zon per dag
Minste regenJuni en juli12 mm in de maand

Het jaar in één oogopslag

  1. jan16°4 h119 mm
  2. feb15°5 h93 mm
  3. mrt15°7 h76 mm
  4. apr16°8 h45 mm
  5. mei19°10 h29 mm
  6. jun23°12 h19 mm
  7. jul25°12 h12 mm
  8. aug26°11 h19 mm
  9. sep25°9 h77 mm
  10. okt22°7 h103 mm
  11. nov20°5 h129 mm
  12. dec18°4 h148 mm
8°C20°C32°C

Elke kaart is een maand. De kleur is de zeetemperatuur, op dezelfde schaal als de kaart; vetgedrukt de twee beste maanden per onderdeel.

Zeewatertemperatuur

Gemiddelden 1991–2020
15°20°25°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 16°feb: 15°mrt: 15°apr: 16°mei: 19°jun: 23°jul: 25°aug: 26°sep: 25°okt: 22°nov: 20°dec: 18°26°15°
8°C20°C32°C

Het klimaat door het jaar

Gemiddelden 1991–2020
10°20°30°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 12 °C (Max 14° / Min 11°)feb: 12 °C (Max 14° / Min 11°)mrt: 14 °C (Max 15° / Min 12°)apr: 16 °C (Max 17° / Min 14°)mei: 19 °C (Max 21° / Min 18°)jun: 23 °C (Max 25° / Min 22°)jul: 26 °C (Max 28° / Min 24°)aug: 27 °C (Max 29° / Min 25°)sep: 24 °C (Max 26° / Min 23°)okt: 21 °C (Max 22° / Min 20°)nov: 18 °C (Max 19° / Min 16°)dec: 14 °C (Max 15° / Min 13°)27°12°
GemiddeldeMin – Max
8°C20°C32°C

Regen

0 mm50 mm100 mm150 mmjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 119 mmfeb: 93 mmmrt: 76 mmapr: 45 mmmei: 29 mmjun: 19 mmjul: 12 mm12aug: 19 mmsep: 77 mmokt: 103 mmnov: 129 mmdec: 148 mm148

Zon

0 h5 h10 hjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 3,9 hfeb: 4,9 hmrt: 6,7 hapr: 8,4 hmei: 10,4 hjun: 12,0 hjul: 12,5 h12,5aug: 11,3 hsep: 8,6 hokt: 6,7 hnov: 4,7 hdec: 3,6 h3,6

Zonuren zijn geschat op basis van gemeten zonnestraling, niet rechtstreeks waargenomen.

Maand voor maand

Gemiddelden 1991–2020

Elke maand in Porto Katsiki: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.

Elke maand in Porto Katsiki: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.
MaandMax°CMin°CZee°CRegenmmRegendagendagenZonu/dagWindkm/h
Januari141116119133,920
Februari14111593124,920
Maart15121576116,718
April1714164588,415
Mei21181929510,413
Juni25222319312,012
Juli28242512212,513
Augustuswarmste zee29252619311,313
September2623257788,614
Oktober222022103106,716
November191620129134,718
December151318148153,620

Veeg opzij om de andere kolommen te zien.

Foto's

Foto's die hun makers op Wikimedia Commons hebben gedeeld, met aangepaste kleuren.

Porto Katsiki: Porto Katsiki 6108
Foto: Konstantinos Stampoulis ( el:User:Geraki ) · Wikimedia Commons · CC BY-SA 2.5 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Porto Katsiki: Παραλια Πορτο κατσικι
Foto: Georgia$%6 · Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Porto Katsiki: Μονοπ. Πόρτο Κατσίκι, Lefkada 310 82, Greece - panoramio
Foto: spheeris · Wikimedia Commons · CC BY 3.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.

Plan je reis

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Over deze cijfers

De gemiddelden gelden voor 1991–2020; de recente jaren (2020–2025) laten zien wat er echt gebeurde. Geen van beide is het weer van vandaag.

WatWaar het vandaan komt Dichtstbijzijnde meting
Lucht, regen en zonNASA POWER13 km verderop
ZeewatertemperatuurNOAA OISST v2.1, 1991–202016 km verderop
2020–2025, maand voor maandNASA POWER · NOAA OISST v2.113 km verderop
Kwaliteit van het zwemwaterEuropees Milieuagentschap0,4 km verderop
Strandwacht en accommodatiesOpenStreetMapbinnen 1–5 km
Dichtstbijzijnde luchthavenOurAirportsafstand in rechte lijn
Afbeelding bovenaanSentinel-2 cloudless (EOX)op deze plek

Meer over deze plek: Wikipedia Bekijk alle gegevensbronnen →

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Je bent hier
meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken