Naar de inhoud
coastya
Satellietbeeld van Playa Los Mayanes; de speld markeert het strand
Luchtfoto: Obra derivada de PNOA máxima actualidad 2026 CC-BY 4.0 scne.es, CC BY 4.0, kleuren aangepast door Coastya. Ongeveer 3 km kust; de speld markeert het strand.

Strand

Playa Los Mayanes

SpanjeAsturias · Spanje · Mediterranean Sea

43.5451, -5.6438 · Gijón, 2 km

  • 21°Zee · Augustus
  • 24°Max · Augustus
  • 7,8 hZon · Juli
De stip markeert Playa Los Mayanes. Ongeveer 140 km kust, noorden boven.

Jouw maand aan het strand

Playa Los Mayanes in oktober

  • 20°CLucht, maximum overdag12°C 's nachts
  • 18°CZeewatertemperatuur
  • 4,9 hZon per dag
  • 14 dagenRegendagen in de maand92 mm in totaal
  • 14 km/hGemiddelde wind

Gemiddelden voor 1991–2020. Een regendag is een dag met minstens 1 mm regen.

En een maand eerder of later?

SeptemberOktoberNovember
Lucht, dagmaximum22°20°15°
Zee20°18°16°
Zon per dag6,9 h4,9 h3,1 h
Regendagen101417

Warmste zee van het jaar: augustus (20,7 °C) · meeste zon: juli (7,8 uur per dag).

Het strand zelf

  • UitstekendKwaliteit van het zwemwaterOfficiële EU-classificatie, seizoen 2025
  • BewaaktStrandwachtMeestal alleen in het badseizoen · OpenStreetMap
  • 53Accommodaties binnen 5 kmHotels, pensions, appartementen en campings · OpenStreetMap
  • 32 kmLuchthaven: Asturias Airport (OVD)In rechte lijn; over de weg is het verder Autohuur op luchthaven OVD (Ranón)

Nog geen betrouwbare informatie over: toegankelijk met rolstoel.

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Oktober van 2020 tot 2025

In oktober 2025 was de zee gemiddeld 18,5 °C — 0,9 °C boven het gemiddelde van 1991–2020.

Zeewatertemperatuur 2025: +0,9 °C

Gemiddelde 1991–2020: 17,6 °C

Lucht, maximum overdag 2025: +1,6 °C

Gemiddelde 1991–2020: 19,7 °C

Elke balk is een jaar. Boven de stippellijn (het gemiddelde van 1991–2020) was die maand warmer dan normaal, eronder koeler.

Wanneer gaan

Gemiddelden 1991–2020
Warmste zeeAugustus en september21 °C
Meeste zonJuli en augustus8 uur zon per dag
Minste regenJuli en augustus32 mm in de maand

Het jaar in één oogopslag

  1. jan13°3 h107 mm
  2. feb13°4 h86 mm
  3. mrt13°5 h82 mm
  4. apr13°6 h72 mm
  5. mei15°7 h62 mm
  6. jun17°7 h53 mm
  7. jul19°8 h32 mm
  8. aug21°8 h40 mm
  9. sep20°7 h47 mm
  10. okt18°5 h92 mm
  11. nov16°3 h124 mm
  12. dec14°3 h108 mm
8°C20°C32°C

Elke kaart is een maand. De kleur is de zeetemperatuur, op dezelfde schaal als de kaart; vetgedrukt de twee beste maanden per onderdeel.

Zeewatertemperatuur

Gemiddelden 1991–2020
15°20°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 13°feb: 13°mrt: 13°apr: 13°mei: 15°jun: 17°jul: 19°aug: 21°sep: 20°okt: 18°nov: 16°dec: 14°21°13°
8°C20°C32°C

Het klimaat door het jaar

Gemiddelden 1991–2020
10°20°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 9 °C (Max 12° / Min 6°)feb: 9 °C (Max 12° / Min 6°)mrt: 11 °C (Max 14° / Min 7°)apr: 12 °C (Max 16° / Min 8°)mei: 14 °C (Max 18° / Min 11°)jun: 17 °C (Max 21° / Min 14°)jul: 19 °C (Max 23° / Min 15°)aug: 20 °C (Max 24° / Min 16°)sep: 18 °C (Max 22° / Min 14°)okt: 16 °C (Max 20° / Min 12°)nov: 12 °C (Max 15° / Min 9°)dec: 10 °C (Max 12° / Min 7°)20°9°
GemiddeldeMin – Max
8°C20°C32°C

Regen

0 mm50 mm100 mmjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 107 mmfeb: 86 mmmrt: 82 mmapr: 72 mmmei: 62 mmjun: 53 mmjul: 32 mm32aug: 40 mmsep: 47 mmokt: 92 mmnov: 124 mm124dec: 108 mm

Zon

0 h2,5 h5 h7,5 hjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 2,8 h2,8feb: 4,0 hmrt: 5,2 hapr: 6,2 hmei: 7,1 hjun: 7,2 hjul: 7,8 h7,8aug: 7,6 hsep: 6,9 hokt: 4,9 hnov: 3,1 hdec: 2,9 h

Zonuren zijn geschat op basis van gemeten zonnestraling, niet rechtstreeks waargenomen.

Maand voor maand

Gemiddelden 1991–2020

Elke maand in Playa Los Mayanes: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.

Elke maand in Playa Los Mayanes: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.
MaandMax°CMin°CZee°CRegenmmRegendagendagenZonu/dagWindkm/h
Januari12613107152,818
Februari1261386124,018
Maart1471382125,217
April1681372146,214
Mei18111562127,113
Juni2114175397,212
Juli2315193287,812
Augustuswarmste zee2416214087,612
September22142047106,913
Oktober20121892144,914
November15916124173,117
December12714108142,918

Veeg opzij om de andere kolommen te zien.

Foto's

Foto's die hun makers op Wikimedia Commons hebben gedeeld, met aangepaste kleuren.

Playa Los Mayanes: Mar Cantábrico (7975697525)
Foto: Nacho · Wikimedia Commons · Public domain · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Playa Los Mayanes: Costa rocosa en Gijón al atardecer, Asturias
Foto: Nataviajera · Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Playa Los Mayanes: Acantilados y fuerte oleaje en la costa de Gijón, Asturias
Foto: Nataviajera · Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.

Plan je reis

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Over deze cijfers

De gemiddelden gelden voor 1991–2020; de recente jaren (2020–2025) laten zien wat er echt gebeurde. Geen van beide is het weer van vandaag.

WatWaar het vandaan komt Dichtstbijzijnde meting
Lucht, regen en zonNASA POWER5 km verderop
ZeewatertemperatuurNOAA OISST v2.1, 1991–20209 km verderop
2020–2025, maand voor maandNASA POWER · NOAA OISST v2.15 km verderop
Kwaliteit van het zwemwaterEuropees Milieuagentschap0,1 km verderop
Strandwacht en accommodatiesOpenStreetMapbinnen 1–5 km
Dichtstbijzijnde luchthavenOurAirportsafstand in rechte lijn
Afbeelding bovenaanSentinel-2 cloudless (EOX)op deze plek

Bekijk alle gegevensbronnen →

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Je bent hier
meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken