Naar de inhoud
coastya
Satellietbeeld van Playa del Jablillo; de speld markeert het strand
Luchtfoto: Obra derivada de PNOA máxima actualidad 2026 CC-BY 4.0 scne.es, CC BY 4.0, kleuren aangepast door Coastya. Ongeveer 3 km kust; de speld markeert het strand.

Strand

Playa del Jablillo

SpanjeCanary Islands · Spanje · Atlantic Ocean

29.0021, -13.4818 · Costa Teguise, 2 km

  • 23°Zee · September
  • 24°Max · September
  • 9,5 hZon · Mei
De stip markeert Playa del Jablillo. Ongeveer 140 km kust, noorden boven.

Jouw maand aan het strand

Playa del Jablillo in oktober

  • 24°CLucht, maximum overdag21°C 's nachts
  • 23°CZeewatertemperatuur
  • 7,6 hZon per dag
  • 3 dagenRegendagen in de maand16 mm in totaal
  • 18 km/hGemiddelde wind

Gemiddelden voor 1991–2020. Een regendag is een dag met minstens 1 mm regen.

En een maand eerder of later?

SeptemberOktoberNovember
Lucht, dagmaximum24°24°22°
Zee23°23°21°
Zon per dag8,8 h7,6 h6,5 h
Regendagen133

Warmste zee van het jaar: september (22,8 °C) · meeste zon: mei (9,5 uur per dag).

Het strand zelf

  • UitstekendKwaliteit van het zwemwaterOfficiële EU-classificatie, seizoen 2025
  • 51Accommodaties binnen 5 kmHotels, pensions, appartementen en campings · OpenStreetMap
  • 14 kmLuchthaven: César Manrique-Lanzarote Airport (ACE)In rechte lijn; over de weg is het verder Autohuur op luchthaven ACE (San Bartolomé)

Nog geen betrouwbare informatie over: toegankelijk met rolstoel, strandwacht.

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Oktober van 2020 tot 2025

In oktober 2025 was de zee gemiddeld 22,4 °C — ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 1991–2020.

Zeewatertemperatuur 2025: −0,2 °C

Gemiddelde 1991–2020: 22,6 °C

Lucht, maximum overdag 2025: −0,2 °C

Gemiddelde 1991–2020: 23,8 °C

Elke balk is een jaar. Boven de stippellijn (het gemiddelde van 1991–2020) was die maand warmer dan normaal, eronder koeler.

Wanneer gaan

Gemiddelden 1991–2020
Warmste zeeSeptember en oktober23 °C
Meeste zonMei en juni10 uur zon per dag
Minste regenJuni en juli1 mm in de maand

Het jaar in één oogopslag

  1. jan19°6 h13 mm
  2. feb18°7 h18 mm
  3. mrt18°8 h9 mm
  4. apr19°9 h5 mm
  5. mei19°10 h4 mm
  6. jun21°10 h1 mm
  7. jul21°9 h1 mm
  8. aug22°9 h3 mm
  9. sep23°9 h2 mm
  10. okt23°8 h16 mm
  11. nov21°6 h20 mm
  12. dec20°6 h17 mm
8°C20°C32°C

Elke kaart is een maand. De kleur is de zeetemperatuur, op dezelfde schaal als de kaart; vetgedrukt de twee beste maanden per onderdeel.

Zeewatertemperatuur

Gemiddelden 1991–2020
18°20°22°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 19°feb: 18°mrt: 18°apr: 19°mei: 19°jun: 21°jul: 21°aug: 22°sep: 23°okt: 23°nov: 21°dec: 20°23°18°
8°C20°C32°C

Het klimaat door het jaar

Gemiddelden 1991–2020
18°20°22°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 18 °C (Max 19° / Min 17°)feb: 17 °C (Max 19° / Min 16°)mrt: 18 °C (Max 19° / Min 16°)apr: 18 °C (Max 20° / Min 17°)mei: 19 °C (Max 21° / Min 18°)jun: 21 °C (Max 22° / Min 20°)jul: 22 °C (Max 23° / Min 21°)aug: 23 °C (Max 24° / Min 22°)sep: 23 °C (Max 24° / Min 22°)okt: 23 °C (Max 24° / Min 21°)nov: 21 °C (Max 22° / Min 20°)dec: 19 °C (Max 20° / Min 18°)23°17°
GemiddeldeMin – Max
8°C20°C32°C

Regen

0 mm10 mm20 mmjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 13 mmfeb: 18 mmmrt: 9 mmapr: 5 mmmei: 4 mmjun: 1 mm1jul: 1 mmaug: 3 mmsep: 2 mmokt: 16 mmnov: 20 mm20dec: 17 mm

Zon

0 h5 h10 hjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 6,5 hfeb: 7,2 hmrt: 8,5 hapr: 9,1 hmei: 9,5 h9,5jun: 9,5 h9,5jul: 8,6 haug: 8,6 hsep: 8,8 hokt: 7,6 hnov: 6,5 hdec: 6,1 h6,1

Zonuren zijn geschat op basis van gemeten zonnestraling, niet rechtstreeks waargenomen.

Maand voor maand

Gemiddelden 1991–2020

Elke maand in Playa del Jablillo: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.

Elke maand in Playa del Jablillo: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.
MaandMax°CMin°CZee°CRegenmmRegendagendagenZonu/dagWindkm/h
Januari1917191336,522
Februari1916181837,224
Maart191618928,523
April201719519,123
Mei211819419,524
Juni222021109,524
Juli232121108,629
Augustus242222308,626
Septemberwarmste zee242223218,821
Oktober2421231637,618
November2220212036,522
December2018201746,122

Veeg opzij om de andere kolommen te zien.

Foto's

Foto's die hun makers op Wikimedia Commons hebben gedeeld, met aangepaste kleuren.

Playa del Jablillo: PlayaCucharasCT
Foto: Vishal dh · Wikimedia Commons · CC0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Playa del Jablillo: In The Warm November Sun (90009653)
Foto: Daniele Zanni · Wikimedia Commons · CC BY 3.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.

Plan je reis

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Over deze cijfers

De gemiddelden gelden voor 1991–2020; de recente jaren (2020–2025) laten zien wat er echt gebeurde. Geen van beide is het weer van vandaag.

WatWaar het vandaan komt Dichtstbijzijnde meting
Lucht, regen en zonNASA POWER26 km verderop
ZeewatertemperatuurNOAA OISST v2.1, 1991–202017 km verderop
2020–2025, maand voor maandNASA POWER · NOAA OISST v2.126 km verderop
Kwaliteit van het zwemwaterEuropees Milieuagentschap0,1 km verderop
Strandwacht en accommodatiesOpenStreetMapbinnen 1–5 km
Dichtstbijzijnde luchthavenOurAirportsafstand in rechte lijn
Afbeelding bovenaanSentinel-2 cloudless (EOX)op deze plek

Bekijk alle gegevensbronnen →

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Je bent hier
meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken