Naar de inhoud
coastya
Satellietbeeld van Playa de San Pedro; de speld markeert het strand
Luchtfoto: Obra derivada de PNOA máxima actualidad 2026 CC-BY 4.0 scne.es, CC BY 4.0, kleuren aangepast door Coastya. Ongeveer 3 km kust; de speld markeert het strand.

Strand

Playa de San Pedro

SpanjeCatalonia · Spanje · Mediterranean Sea

41.0744, 1.1214 · Salou, 2 km

  • 26°Zee · Augustus
  • 28°Max · Augustus
  • 11,5 hZon · Juli
De stip markeert Playa de San Pedro. Ongeveer 140 km kust, noorden boven.

Jouw maand aan het strand

Playa de San Pedro in oktober

  • 21°CLucht, maximum overdag16°C 's nachts
  • 21°CZeewatertemperatuur
  • 6,4 hZon per dag
  • 8 dagenRegendagen in de maand64 mm in totaal
  • 15 km/hGemiddelde wind

Gemiddelden voor 1991–2020. Een regendag is een dag met minstens 1 mm regen.

En een maand eerder of later?

SeptemberOktoberNovember
Lucht, dagmaximum25°21°17°
Zee24°21°18°
Zon per dag8,1 h6,4 h5,1 h
Regendagen986

Warmste zee van het jaar: augustus (25,9 °C) · meeste zon: juli (11,5 uur per dag).

Het strand zelf

  • UitstekendKwaliteit van het zwemwaterOfficiële EU-classificatie, seizoen 2025
  • 648Accommodaties binnen 5 kmHotels, pensions, appartementen en campings · OpenStreetMap
  • 9 kmLuchthaven: Reus Airport (REU)In rechte lijn; over de weg is het verder Autohuur op luchthaven REU (Reus)

Nog geen betrouwbare informatie over: toegankelijk met rolstoel, strandwacht.

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Oktober van 2020 tot 2025

In oktober 2025 was de zee gemiddeld 23,0 °C — 1,7 °C boven het gemiddelde van 1991–2020.

Zeewatertemperatuur 2025: +1,7 °C

Gemiddelde 1991–2020: 21,3 °C

Lucht, maximum overdag 2025: +0,9 °C

Gemiddelde 1991–2020: 21,4 °C

Elke balk is een jaar. Boven de stippellijn (het gemiddelde van 1991–2020) was die maand warmer dan normaal, eronder koeler.

Wanneer gaan

Gemiddelden 1991–2020
Warmste zeeJuli en augustus26 °C
Meeste zonJuni en juli12 uur zon per dag
Minste regenJuni en juli20 mm in de maand

Het jaar in één oogopslag

  1. jan14°5 h31 mm
  2. feb13°6 h26 mm
  3. mrt13°8 h39 mm
  4. apr15°8 h51 mm
  5. mei17°10 h49 mm
  6. jun21°11 h21 mm
  7. jul24°12 h20 mm
  8. aug26°10 h31 mm
  9. sep24°8 h58 mm
  10. okt21°6 h64 mm
  11. nov18°5 h52 mm
  12. dec15°5 h27 mm
8°C20°C32°C

Elke kaart is een maand. De kleur is de zeetemperatuur, op dezelfde schaal als de kaart; vetgedrukt de twee beste maanden per onderdeel.

Zeewatertemperatuur

Gemiddelden 1991–2020
15°20°25°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 14°feb: 13°mrt: 13°apr: 15°mei: 17°jun: 21°jul: 24°aug: 26°sep: 24°okt: 21°nov: 18°dec: 15°26°13°
8°C20°C32°C

Het klimaat door het jaar

Gemiddelden 1991–2020
10°20°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 10 °C (Max 13° / Min 7°)feb: 10 °C (Max 13° / Min 7°)mrt: 12 °C (Max 15° / Min 9°)apr: 14 °C (Max 17° / Min 12°)mei: 18 °C (Max 20° / Min 15°)jun: 22 °C (Max 25° / Min 19°)jul: 25 °C (Max 27° / Min 22°)aug: 25 °C (Max 28° / Min 22°)sep: 22 °C (Max 25° / Min 20°)okt: 19 °C (Max 21° / Min 16°)nov: 14 °C (Max 17° / Min 11°)dec: 11 °C (Max 13° / Min 8°)25°10°
GemiddeldeMin – Max
8°C20°C32°C

Regen

0 mm20 mm40 mm60 mmjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 31 mmfeb: 26 mmmrt: 39 mmapr: 51 mmmei: 49 mmjun: 21 mmjul: 20 mm20aug: 31 mmsep: 58 mmokt: 64 mm64nov: 52 mmdec: 27 mm

Zon

0 h5 h10 hjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 4,9 hfeb: 6,1 hmrt: 7,5 hapr: 8,1 hmei: 9,6 hjun: 11,2 hjul: 11,5 h11,5aug: 10,0 hsep: 8,1 hokt: 6,4 hnov: 5,1 hdec: 4,6 h4,6

Zonuren zijn geschat op basis van gemeten zonnestraling, niet rechtstreeks waargenomen.

Maand voor maand

Gemiddelden 1991–2020

Elke maand in Playa de San Pedro: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.

Elke maand in Playa de San Pedro: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.
MaandMax°CMin°CZee°CRegenmmRegendagendagenZonu/dagWindkm/h
Januari137143164,919
Februari137132646,118
Maart159133957,517
April1712155178,116
Mei2015174969,614
Juni25192121411,213
Juli27222420411,513
Augustuswarmste zee28222631610,013
September2520245898,114
Oktober2116216486,415
November1711185265,118
December138152754,619

Veeg opzij om de andere kolommen te zien.

Foto's

Foto's die hun makers op Wikimedia Commons hebben gedeeld, met aangepaste kleuren.

Playa de San Pedro: Salou - Apartaments Sol i Mar
Foto: Herodotptlomeu · Wikimedia Commons · CC BY-SA 3.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Playa de San Pedro: 43840 Salou, Tarragona, Spain - panoramio (10)
Foto: Андрей Бобровский · Wikimedia Commons · CC BY 3.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Playa de San Pedro: 43840 Salou, Tarragona, Spain - panoramio (13)
Foto: Андрей Бобровский · Wikimedia Commons · CC BY 3.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.

Plan je reis

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Over deze cijfers

De gemiddelden gelden voor 1991–2020; de recente jaren (2020–2025) laten zien wat er echt gebeurde. Geen van beide is het weer van vandaag.

Het dichtstbijzijnde meetpunt voor de zee ligt 22 km verderop, dus dit cijfer is hier minder precies.

WatWaar het vandaan komt Dichtstbijzijnde meting
Lucht, regen en zonNASA POWER14 km verderop
ZeewatertemperatuurNOAA OISST v2.1, 1991–202022 km verderop
2020–2025, maand voor maandNASA POWER · NOAA OISST v2.114 km verderop
Kwaliteit van het zwemwaterEuropees Milieuagentschap0,3 km verderop
Strandwacht en accommodatiesOpenStreetMapbinnen 1–5 km
Dichtstbijzijnde luchthavenOurAirportsafstand in rechte lijn
Afbeelding bovenaanSentinel-2 cloudless (EOX)op deze plek

Bekijk alle gegevensbronnen →

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Je bent hier
meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken