Naar de inhoud
coastya
Satellietbeeld van Playa Bonita; de speld markeert het strand
Satellietbeeld: Sentinel-2 cloudless · EOX, CC BY 4.0, kleuren aangepast door Coastya. Ongeveer 14 km kust; de speld markeert het strand.

Strand

Playa Bonita

Dominicaanse RepubliekSamaná · Dominicaanse Republiek · Caribbean Sea

19.3125, -69.5683 · Las Terrenas, 3 km

  • 29°Zee · September
  • 29°Max · September
  • 8,4 hZon · April
De stip markeert Playa Bonita. Ongeveer 140 km kust, noorden boven.

Jouw maand aan het strand

Playa Bonita in oktober

  • 29°CLucht, maximum overdag28°C 's nachts
  • 29°CZeewatertemperatuur
  • 7,2 hZon per dag
  • 20 dagenRegendagen in de maand86 mm in totaal
  • 18 km/hGemiddelde wind

Gemiddelden voor 1991–2020. Een regendag is een dag met minstens 1 mm regen.

En een maand eerder of later?

SeptemberOktoberNovember
Lucht, dagmaximum29°29°28°
Zee29°29°28°
Zon per dag7,8 h7,2 h6,4 h
Regendagen192018

Warmste zee van het jaar: september (28,9 °C) · meeste zon: april (8,4 uur per dag).

Het strand zelf

  • 113Accommodaties binnen 5 kmHotels, pensions, appartementen en campings · OpenStreetMap
  • 18 kmLuchthaven: Samaná El Catey International Airport (AZS)In rechte lijn; over de weg is het verder Autohuur op luchthaven AZS (Samana)

Nog geen betrouwbare informatie over: kwaliteit van het zwemwater, toegankelijk met rolstoel, strandwacht.

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Oktober van 2020 tot 2025

In oktober 2025 was de zee gemiddeld 29,6 °C — 0,7 °C boven het gemiddelde van 1991–2020.

Zeewatertemperatuur 2025: +0,7 °C

Gemiddelde 1991–2020: 28,9 °C

Lucht, maximum overdag 2025: +0,8 °C

Gemiddelde 1991–2020: 28,7 °C

Elke balk is een jaar. Boven de stippellijn (het gemiddelde van 1991–2020) was die maand warmer dan normaal, eronder koeler.

Wanneer gaan

Gemiddelden 1991–2020
Warmste zeeSeptember en oktober29 °C
Meeste zonApril en juli8 uur zon per dag
Minste regenFebruari en maart35 mm in de maand

Het jaar in één oogopslag

  1. jan26°7 h56 mm
  2. feb26°8 h35 mm
  3. mrt26°8 h38 mm
  4. apr26°8 h62 mm
  5. mei27°8 h100 mm
  6. jun28°8 h62 mm
  7. jul28°8 h78 mm
  8. aug28°8 h90 mm
  9. sep29°8 h96 mm
  10. okt29°7 h86 mm
  11. nov28°6 h106 mm
  12. dec27°7 h62 mm
8°C20°C32°C

Elke kaart is een maand. De kleur is de zeetemperatuur, op dezelfde schaal als de kaart; vetgedrukt de twee beste maanden per onderdeel.

Zeewatertemperatuur

Gemiddelden 1991–2020
26°27°28°29°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 26°feb: 26°mrt: 26°apr: 26°mei: 27°jun: 28°jul: 28°aug: 28°sep: 29°okt: 29°nov: 28°dec: 27°29°26°
8°C20°C32°C

Het klimaat door het jaar

Gemiddelden 1991–2020
26°28°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 26 °C (Max 26° / Min 25°)feb: 25 °C (Max 26° / Min 25°)mrt: 25 °C (Max 26° / Min 25°)apr: 26 °C (Max 26° / Min 25°)mei: 27 °C (Max 27° / Min 26°)jun: 28 °C (Max 28° / Min 27°)jul: 28 °C (Max 28° / Min 28°)aug: 28 °C (Max 29° / Min 28°)sep: 28 °C (Max 29° / Min 28°)okt: 28 °C (Max 29° / Min 28°)nov: 27 °C (Max 28° / Min 27°)dec: 26 °C (Max 27° / Min 26°)28°25°
GemiddeldeMin – Max
8°C20°C32°C

Regen

0 mm50 mm100 mmjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 56 mmfeb: 35 mm35mrt: 38 mmapr: 62 mmmei: 100 mmjun: 62 mmjul: 78 mmaug: 90 mmsep: 96 mmokt: 86 mmnov: 106 mm106dec: 62 mm

Zon

0 h2,5 h5 h7,5 hjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 6,8 hfeb: 7,8 hmrt: 8,1 hapr: 8,4 h8,4mei: 7,7 hjun: 8,1 hjul: 8,2 haug: 7,8 hsep: 7,8 hokt: 7,2 hnov: 6,4 h6,4dec: 6,7 h

Zonuren zijn geschat op basis van gemeten zonnestraling, niet rechtstreeks waargenomen.

Maand voor maand

Gemiddelden 1991–2020

Elke maand in Playa Bonita: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.

Elke maand in Playa Bonita: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.
MaandMax°CMin°CZee°CRegenmmRegendagendagenZonu/dagWindkm/h
Januari26252656136,822
Februari2625263597,822
Maart2625263898,121
April26252662118,421
Mei272627100177,720
Juni28272862148,120
Juli28282878198,222
Augustus29282890207,821
Septemberwarmste zee29282996197,818
Oktober29282986207,218
November282728106186,420
December27262762146,722

Veeg opzij om de andere kolommen te zien.

Foto's

Foto's die hun makers op Wikimedia Commons hebben gedeeld, met aangepaste kleuren.

Playa Bonita: Playa Bonita Beach, Las Terrenas, Samana Peninsula, Dominican Republic (52757385491)
Foto: travelmag.com · Wikimedia Commons · CC BY 2.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Playa Bonita: Playa Bonita DR banner
Foto: travelmag.com · Wikimedia Commons · CC BY 2.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.

Plan je reis

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Over deze cijfers

De gemiddelden gelden voor 1991–2020; de recente jaren (2020–2025) laten zien wat er echt gebeurde. Geen van beide is het weer van vandaag.

WatWaar het vandaan komt Dichtstbijzijnde meting
Lucht, regen en zonNASA POWER29 km verderop
ZeewatertemperatuurNOAA OISST v2.1, 1991–20209 km verderop
2020–2025, maand voor maandNASA POWER · NOAA OISST v2.129 km verderop
Strandwacht en accommodatiesOpenStreetMapbinnen 1–5 km
Dichtstbijzijnde luchthavenOurAirportsafstand in rechte lijn
Afbeelding bovenaanSentinel-2 cloudless (EOX)op deze plek

Bekijk alle gegevensbronnen →

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Je bent hier
meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken