Naar de inhoud
coastya
Satellietbeeld van Playa Ancón; de speld markeert het strand
Satellietbeeld: Sentinel-2 cloudless · EOX, CC BY 4.0, kleuren aangepast door Coastya. Ongeveer 14 km kust; de speld markeert het strand.

Strand

Playa Ancón

CubaSancti Spíritus Province · Cuba · Caribbean Sea

21.7377, -80.0074 · Trinidad, 7 km

  • 30°Zee · September
  • 30°Max · Augustus
  • 9,8 hZon · April
De stip markeert Playa Ancón. Ongeveer 140 km kust, noorden boven.

Jouw maand aan het strand

Playa Ancón in oktober

  • 29°CLucht, maximum overdag27°C 's nachts
  • 29°CZeewatertemperatuur
  • 7,4 hZon per dag
  • 16 dagenRegendagen in de maand111 mm in totaal
  • 21 km/hGemiddelde wind

Gemiddelden voor 1991–2020. Een regendag is een dag met minstens 1 mm regen.

En een maand eerder of later?

SeptemberOktoberNovember
Lucht, dagmaximum30°29°28°
Zee30°29°28°
Zon per dag8,1 h7,4 h7,7 h
Regendagen20167

Warmste zee van het jaar: september (30,0 °C) · meeste zon: april (9,8 uur per dag).

Het strand zelf

  • 30Accommodaties binnen 5 kmHotels, pensions, appartementen en campings · OpenStreetMap
  • 6 kmLuchthaven: Alberto Delgado Airport (TND)In rechte lijn; over de weg is het verder Autohuur in Cuba

Nog geen betrouwbare informatie over: kwaliteit van het zwemwater, toegankelijk met rolstoel, strandwacht.

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Oktober van 2020 tot 2025

In oktober 2025 was de zee gemiddeld 30,2 °C — 0,8 °C boven het gemiddelde van 1991–2020.

Zeewatertemperatuur 2025: +0,8 °C

Gemiddelde 1991–2020: 29,4 °C

Lucht, maximum overdag 2025: ±0,0 °C

Gemiddelde 1991–2020: 29,4 °C

Elke balk is een jaar. Boven de stippellijn (het gemiddelde van 1991–2020) was die maand warmer dan normaal, eronder koeler.

Wanneer gaan

Gemiddelden 1991–2020
Warmste zeeAugustus en september30 °C
Meeste zonApril en juli10 uur zon per dag
Minste regenJanuari en december15 mm in de maand

Het jaar in één oogopslag

  1. jan26°8 h15 mm
  2. feb26°9 h21 mm
  3. mrt26°9 h21 mm
  4. apr27°10 h35 mm
  5. mei28°9 h106 mm
  6. jun29°8 h113 mm
  7. jul30°9 h84 mm
  8. aug30°9 h121 mm
  9. sep30°8 h125 mm
  10. okt29°7 h111 mm
  11. nov28°8 h31 mm
  12. dec27°8 h20 mm
8°C20°C32°C

Elke kaart is een maand. De kleur is de zeetemperatuur, op dezelfde schaal als de kaart; vetgedrukt de twee beste maanden per onderdeel.

Zeewatertemperatuur

Gemiddelden 1991–2020
26°28°30°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 26°feb: 26°mrt: 26°apr: 27°mei: 28°jun: 29°jul: 30°aug: 30°sep: 30°okt: 29°nov: 28°dec: 27°30°26°
8°C20°C32°C

Het klimaat door het jaar

Gemiddelden 1991–2020
22°25°28°30°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 24 °C (Max 26° / Min 23°)feb: 25 °C (Max 27° / Min 23°)mrt: 25 °C (Max 27° / Min 24°)apr: 27 °C (Max 28° / Min 25°)mei: 28 °C (Max 29° / Min 26°)jun: 28 °C (Max 30° / Min 27°)jul: 29 °C (Max 30° / Min 28°)aug: 29 °C (Max 30° / Min 28°)sep: 29 °C (Max 30° / Min 28°)okt: 28 °C (Max 29° / Min 27°)nov: 26 °C (Max 28° / Min 25°)dec: 25 °C (Max 27° / Min 24°)29°24°
GemiddeldeMin – Max
8°C20°C32°C

Regen

0 mm50 mm100 mmjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 15 mm15feb: 21 mmmrt: 21 mmapr: 35 mmmei: 106 mmjun: 113 mmjul: 84 mmaug: 121 mmsep: 125 mm125okt: 111 mmnov: 31 mmdec: 20 mm

Zon

0 h5 h10 hjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 7,8 hfeb: 8,8 hmrt: 9,4 hapr: 9,8 h9,8mei: 8,7 hjun: 8,4 hjul: 9,4 haug: 9,1 hsep: 8,1 hokt: 7,4 h7,4nov: 7,7 hdec: 7,7 h

Zonuren zijn geschat op basis van gemeten zonnestraling, niet rechtstreeks waargenomen.

Maand voor maand

Gemiddelden 1991–2020

Elke maand in Playa Ancón: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.

Elke maand in Playa Ancón: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.
MaandMax°CMin°CZee°CRegenmmRegendagendagenZonu/dagWindkm/h
Januari2623261557,823
Februari2723262148,822
Maart2724262149,422
April2825273579,821
Mei292628106148,720
Juni302729113198,418
Juli30283084189,419
Augustus302830121209,118
Septemberwarmste zee302830125208,117
Oktober292729111167,421
November2825283177,725
December2724272057,724

Veeg opzij om de andere kolommen te zien.

Plan je reis

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Over deze cijfers

De gemiddelden gelden voor 1991–2020; de recente jaren (2020–2025) laten zien wat er echt gebeurde. Geen van beide is het weer van vandaag.

WatWaar het vandaan komt Dichtstbijzijnde meting
Lucht, regen en zonNASA POWER26 km verderop
ZeewatertemperatuurNOAA OISST v2.1, 1991–202018 km verderop
2020–2025, maand voor maandNASA POWER · NOAA OISST v2.126 km verderop
Strandwacht en accommodatiesOpenStreetMapbinnen 1–5 km
Dichtstbijzijnde luchthavenOurAirportsafstand in rechte lijn
Afbeelding bovenaanSentinel-2 cloudless (EOX)op deze plek

Bekijk alle gegevensbronnen →

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Je bent hier
meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken