Naar de inhoud
coastya
Satellietbeeld van Platja de Sa Conca; de speld markeert het strand
Luchtfoto: Obra derivada de PNOA máxima actualidad 2026 CC-BY 4.0 scne.es, CC BY 4.0, kleuren aangepast door Coastya. Ongeveer 3 km kust; de speld markeert het strand.

Strand

Platja de Sa Conca

SpanjeCatalonia · Spanje · Mediterranean Sea

41.7977, 3.0606 · S'Agaró, 1 km

  • 24°Zee · Augustus
  • 28°Max · Juli
  • 10,5 hZon · Juli
De stip markeert Platja de Sa Conca. Ongeveer 140 km kust, noorden boven.

Jouw maand aan het strand

Platja de Sa Conca in oktober

  • 21°CLucht, maximum overdag14°C 's nachts
  • 19°CZeewatertemperatuur
  • 5,7 hZon per dag
  • 9 dagenRegendagen in de maand90 mm in totaal
  • 17 km/hGemiddelde wind

Gemiddelden voor 1991–2020. Een regendag is een dag met minstens 1 mm regen.

En een maand eerder of later?

SeptemberOktoberNovember
Lucht, dagmaximum25°21°16°
Zee22°19°17°
Zon per dag7,6 h5,7 h4,5 h
Regendagen897

Warmste zee van het jaar: augustus (23,5 °C) · meeste zon: juli (10,5 uur per dag).

Het strand zelf

  • UitstekendKwaliteit van het zwemwaterOfficiële EU-classificatie, seizoen 2025
  • 74Accommodaties binnen 5 kmHotels, pensions, appartementen en campings · OpenStreetMap
  • 27 kmLuchthaven: Girona-Costa Brava Airport (GRO)In rechte lijn; over de weg is het verder Autohuur op luchthaven GRO (Girona)

Nog geen betrouwbare informatie over: toegankelijk met rolstoel, strandwacht.

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Oktober van 2020 tot 2025

In oktober 2025 was de zee gemiddeld 21,2 °C — 2,1 °C boven het gemiddelde van 1991–2020.

Zeewatertemperatuur 2025: +2,1 °C

Gemiddelde 1991–2020: 19,1 °C

Lucht, maximum overdag 2025: +0,6 °C

Gemiddelde 1991–2020: 21,0 °C

Elke balk is een jaar. Boven de stippellijn (het gemiddelde van 1991–2020) was die maand warmer dan normaal, eronder koeler.

Wanneer gaan

Gemiddelden 1991–2020
Warmste zeeJuli en augustus24 °C
Meeste zonJuni en juli10 uur zon per dag
Minste regenJuni en juli34 mm in de maand

Het jaar in één oogopslag

  1. jan13°4 h52 mm
  2. feb13°6 h44 mm
  3. mrt13°7 h60 mm
  4. apr14°8 h71 mm
  5. mei16°9 h63 mm
  6. jun20°10 h35 mm
  7. jul22°10 h34 mm
  8. aug24°9 h37 mm
  9. sep22°8 h58 mm
  10. okt19°6 h90 mm
  11. nov17°4 h65 mm
  12. dec15°4 h42 mm
8°C20°C32°C

Elke kaart is een maand. De kleur is de zeetemperatuur, op dezelfde schaal als de kaart; vetgedrukt de twee beste maanden per onderdeel.

Zeewatertemperatuur

Gemiddelden 1991–2020
15°20°25°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 13°feb: 13°mrt: 13°apr: 14°mei: 16°jun: 20°jul: 22°aug: 24°sep: 22°okt: 19°nov: 17°dec: 15°24°13°
8°C20°C32°C

Het klimaat door het jaar

Gemiddelden 1991–2020
10°20°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 9 °C (Max 12° / Min 6°)feb: 9 °C (Max 13° / Min 6°)mrt: 12 °C (Max 15° / Min 8°)apr: 14 °C (Max 18° / Min 10°)mei: 17 °C (Max 21° / Min 14°)jun: 22 °C (Max 25° / Min 18°)jul: 24 °C (Max 28° / Min 20°)aug: 24 °C (Max 28° / Min 21°)sep: 21 °C (Max 25° / Min 18°)okt: 18 °C (Max 21° / Min 14°)nov: 13 °C (Max 16° / Min 10°)dec: 10 °C (Max 13° / Min 7°)24°9°
GemiddeldeMin – Max
8°C20°C32°C

Regen

0 mm50 mm100 mmjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 52 mmfeb: 44 mmmrt: 60 mmapr: 71 mmmei: 63 mmjun: 35 mmjul: 34 mm34aug: 37 mmsep: 58 mmokt: 90 mm90nov: 65 mmdec: 42 mm

Zon

0 h5 h10 hjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 4,2 hfeb: 5,5 hmrt: 6,7 hapr: 7,7 hmei: 8,8 hjun: 10,3 hjul: 10,5 h10,5aug: 9,4 hsep: 7,6 hokt: 5,7 hnov: 4,5 hdec: 4,1 h4,1

Zonuren zijn geschat op basis van gemeten zonnestraling, niet rechtstreeks waargenomen.

Maand voor maand

Gemiddelden 1991–2020

Elke maand in Platja de Sa Conca: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.

Elke maand in Platja de Sa Conca: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.
MaandMax°CMin°CZee°CRegenmmRegendagendagenZonu/dagWindkm/h
Januari126135274,219
Februari136134465,520
Maart158136076,718
April1810147187,717
Mei2114166388,816
Juni25182035610,314
Juli28202234510,514
Augustuswarmste zee2821243779,414
September2518225887,615
Oktober2114199095,717
November1610176574,519
December137154264,119

Veeg opzij om de andere kolommen te zien.

Foto's

Foto's die hun makers op Wikimedia Commons hebben gedeeld, met aangepaste kleuren.

Platja de Sa Conca: Sa Conca - panoramio
Foto: Jorge Franganillo · Wikimedia Commons · CC BY 3.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Platja de Sa Conca: Mar i muntanya amb fesolets (2)
Foto: Consell Comarcal del Baix Empordà. Cuina de l'Emp · Wikimedia Commons · CC BY-SA 2.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Platja de Sa Conca: Mar i muntanya amb fesolets
Foto: Consell Comarcal del Baix Empordà. Cuina de l'Emp · Wikimedia Commons · CC BY-SA 2.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.

Plan je reis

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Over deze cijfers

De gemiddelden gelden voor 1991–2020; de recente jaren (2020–2025) laten zien wat er echt gebeurde. Geen van beide is het weer van vandaag.

WatWaar het vandaan komt Dichtstbijzijnde meting
Lucht, regen en zonNASA POWER23 km verderop
ZeewatertemperatuurNOAA OISST v2.1, 1991–202010 km verderop
2020–2025, maand voor maandNASA POWER · NOAA OISST v2.123 km verderop
Kwaliteit van het zwemwaterEuropees Milieuagentschap0,0 km verderop
Strandwacht en accommodatiesOpenStreetMapbinnen 1–5 km
Dichtstbijzijnde luchthavenOurAirportsafstand in rechte lijn
Afbeelding bovenaanSentinel-2 cloudless (EOX)op deze plek

Bekijk alle gegevensbronnen →

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Je bent hier
meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken