Naar de inhoud
coastya
Satellietbeeld van Plage Saint-Gabriel; de speld markeert het strand
Luchtfoto: IGN – BD ORTHO® (cartes.gouv.fr, 2026), Licence Ouverte 2.0, kleuren aangepast door Coastya. Ongeveer 3 km kust; de speld markeert het strand.

Strand

Plage Saint-Gabriel

FrankrijkHauts-de-France · Frankrijk · English Channel

50.5667, 1.5833 · Camiers, 2 km

  • 18°Zee · Augustus
  • 21°Max · Juli
  • 8,8 hZon · Juni
De stip markeert Plage Saint-Gabriel. Ongeveer 140 km kust, noorden boven.

Jouw maand aan het strand

Plage Saint-Gabriel in oktober

  • 15°CLucht, maximum overdag8°C 's nachts
  • 16°CZeewatertemperatuur
  • 3,6 hZon per dag
  • 16 dagenRegendagen in de maand82 mm in totaal
  • 19 km/hGemiddelde wind

Gemiddelden voor 1991–2020. Een regendag is een dag met minstens 1 mm regen.

En een maand eerder of later?

SeptemberOktoberNovember
Lucht, dagmaximum19°15°10°
Zee17°16°13°
Zon per dag6,1 h3,6 h1,7 h
Regendagen121617

Warmste zee van het jaar: augustus (17,7 °C) · meeste zon: juni (8,8 uur per dag).

Het strand zelf

  • AanvaardbaarKwaliteit van het zwemwaterOfficiële EU-classificatie, seizoen 2025
  • 18Accommodaties binnen 5 kmHotels, pensions, appartementen en campings · OpenStreetMap
  • 107 kmLuchthaven: Lille Airport (LIL)In rechte lijn; over de weg is het verder Autohuur op luchthaven LIL (Lesquin)

Nog geen betrouwbare informatie over: toegankelijk met rolstoel, strandwacht.

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Oktober van 2020 tot 2025

In oktober 2025 was de zee gemiddeld 16,0 °C — ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 1991–2020.

Zeewatertemperatuur 2025: +0,2 °C

Gemiddelde 1991–2020: 15,8 °C

Lucht, maximum overdag 2025: +0,8 °C

Gemiddelde 1991–2020: 14,9 °C

Elke balk is een jaar. Boven de stippellijn (het gemiddelde van 1991–2020) was die maand warmer dan normaal, eronder koeler.

Wanneer gaan

Gemiddelden 1991–2020
Warmste zeeAugustus en september18 °CDe zee blijft hier het hele jaar onder 18 °C.
Meeste zonJuni en juli9 uur zon per dag
Minste regenMaart en april44 mm in de maand

Het jaar in één oogopslag

  1. jan9°2 h77 mm
  2. feb8°3 h64 mm
  3. mrt8°5 h57 mm
  4. apr9°7 h44 mm
  5. mei11°8 h60 mm
  6. jun14°9 h57 mm
  7. jul16°9 h66 mm
  8. aug18°7 h74 mm
  9. sep17°6 h58 mm
  10. okt16°4 h82 mm
  11. nov13°2 h91 mm
  12. dec11°1 h92 mm
8°C20°C32°C

Elke kaart is een maand. De kleur is de zeetemperatuur, op dezelfde schaal als de kaart; vetgedrukt de twee beste maanden per onderdeel.

Zeewatertemperatuur

Gemiddelden 1991–2020
10°15°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 9°feb: 8°mrt: 8°apr: 9°mei: 11°jun: 14°jul: 16°aug: 18°sep: 17°okt: 16°nov: 13°dec: 11°18°8°
8°C20°C32°C

Het klimaat door het jaar

Gemiddelden 1991–2020
0°10°20°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 4 °C (Max 6° / Min 1°)feb: 4 °C (Max 7° / Min 1°)mrt: 6 °C (Max 10° / Min 2°)apr: 9 °C (Max 14° / Min 5°)mei: 12 °C (Max 17° / Min 8°)jun: 15 °C (Max 20° / Min 11°)jul: 17 °C (Max 21° / Min 13°)aug: 17 °C (Max 21° / Min 13°)sep: 15 °C (Max 19° / Min 11°)okt: 12 °C (Max 15° / Min 8°)nov: 8 °C (Max 10° / Min 5°)dec: 4 °C (Max 7° / Min 2°)17°4°
GemiddeldeMin – Max
8°C20°C32°C

Regen

0 mm50 mm100 mmjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 77 mmfeb: 64 mmmrt: 57 mmapr: 44 mm44mei: 60 mmjun: 57 mmjul: 66 mmaug: 74 mmsep: 58 mmokt: 82 mmnov: 91 mmdec: 92 mm92

Zon

0 h5 h10 hjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 1,6 hfeb: 2,7 hmrt: 4,7 hapr: 7,4 hmei: 8,0 hjun: 8,8 h8,8jul: 8,7 haug: 7,3 hsep: 6,1 hokt: 3,6 hnov: 1,7 hdec: 1,2 h1,2

Zonuren zijn geschat op basis van gemeten zonnestraling, niet rechtstreeks waargenomen.

Maand voor maand

Gemiddelden 1991–2020

Elke maand in Plage Saint-Gabriel: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.

Elke maand in Plage Saint-Gabriel: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.
MaandMax°CMin°CZee°CRegenmmRegendagendagenZonu/dagWindkm/h
Januari61977151,622
Februari71864132,722
Maart102857114,720
April145944117,417
Mei1781160118,017
Juni20111457108,816
Juli21131666118,716
Augustuswarmste zee21131874127,316
September19111758126,116
Oktober1581682163,619
November1051391171,720
December721192161,221

Veeg opzij om de andere kolommen te zien.

Foto's

Foto's die hun makers op Wikimedia Commons hebben gedeeld, met aangepaste kleuren.

Plage Saint-Gabriel: Camiers La plage se Sainte-Cécile
Foto: Jacques Rocquet · Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Plage Saint-Gabriel: Acalèphe rayonné (Chrysaora hysoscella) à Sainte-Cécile-Plage
Foto: JackyM59 · Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Plage Saint-Gabriel: Chrysaora hysoscella (Acalèphe rayonné) à Sainte-Cécile-Plage
Foto: JackyM59 · Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.

Plan je reis

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Over deze cijfers

De gemiddelden gelden voor 1991–2020; de recente jaren (2020–2025) laten zien wat er echt gebeurde. Geen van beide is het weer van vandaag.

WatWaar het vandaan komt Dichtstbijzijnde meting
Lucht, regen en zonNASA POWER22 km verderop
ZeewatertemperatuurNOAA OISST v2.1, 1991–20207 km verderop
2020–2025, maand voor maandNASA POWER · NOAA OISST v2.122 km verderop
Kwaliteit van het zwemwaterEuropees Milieuagentschap0,7 km verderop
Strandwacht en accommodatiesOpenStreetMapbinnen 1–5 km
Dichtstbijzijnde luchthavenOurAirportsafstand in rechte lijn
Afbeelding bovenaanSentinel-2 cloudless (EOX)op deze plek

Bekijk alle gegevensbronnen →

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Je bent hier
meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken