Naar de inhoud
coastya
Satellietbeeld van Plage des Roches Noires; de speld markeert het strand
Luchtfoto: IGN – BD ORTHO® (cartes.gouv.fr, 2026), Licence Ouverte 2.0, kleuren aangepast door Coastya. Ongeveer 3 km kust; de speld markeert het strand.

Strand

Plage des Roches Noires

RéunionRéunion · Indian Ocean

-21.0572, 55.2223 · Saint-Paul, 7 km

  • 28°Zee · Februari
  • 29°Max · Februari
  • 10,1 hZon · November
De stip markeert Plage des Roches Noires. Ongeveer 140 km kust, noorden boven.

Jouw maand aan het strand

Plage des Roches Noires in oktober

  • 25°CLucht, maximum overdag24°C 's nachts
  • 24°CZeewatertemperatuur
  • 9,8 hZon per dag
  • 6 dagenRegendagen in de maand22 mm in totaal
  • 17 km/hGemiddelde wind

Gemiddelden voor 1991–2020. Een regendag is een dag met minstens 1 mm regen.

En een maand eerder of later?

SeptemberOktoberNovember
Lucht, dagmaximum24°25°26°
Zee24°24°25°
Zon per dag9,4 h9,8 h10,1 h
Regendagen667

Warmste zee van het jaar: februari (28,1 °C) · meeste zon: november (10,1 uur per dag).

Het strand zelf

  • UitstekendKwaliteit van het zwemwaterOfficiële EU-classificatie, seizoen 2025
  • 38Accommodaties binnen 5 kmHotels, pensions, appartementen en campings · OpenStreetMap
  • 36 kmLuchthaven: Saint-Pierre Pierrefonds Airport (ZSE)In rechte lijn; over de weg is het verder Autohuur op luchthaven RUN (Sainte-Marie)

Nog geen betrouwbare informatie over: toegankelijk met rolstoel, strandwacht.

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Oktober van 2020 tot 2025

In oktober 2025 was de zee gemiddeld 24,8 °C — 0,5 °C boven het gemiddelde van 1991–2020.

Zeewatertemperatuur 2025: +0,5 °C

Gemiddelde 1991–2020: 24,3 °C

Lucht, maximum overdag 2025: +0,5 °C

Gemiddelde 1991–2020: 25,2 °C

Elke balk is een jaar. Boven de stippellijn (het gemiddelde van 1991–2020) was die maand warmer dan normaal, eronder koeler.

Wanneer gaan

Gemiddelden 1991–2020
Warmste zeeFebruari en maart28 °C
Meeste zonNovember en december10 uur zon per dag
Minste regenJuli en augustus18 mm in de maand

Het jaar in één oogopslag

  1. jan28°9 h133 mm
  2. feb28°9 h95 mm
  3. mrt28°8 h119 mm
  4. apr28°8 h59 mm
  5. mei26°8 h40 mm
  6. jun25°8 h22 mm
  7. jul24°8 h19 mm
  8. aug24°9 h18 mm
  9. sep24°9 h19 mm
  10. okt24°10 h22 mm
  11. nov25°10 h37 mm
  12. dec27°10 h48 mm
8°C20°C32°C

Elke kaart is een maand. De kleur is de zeetemperatuur, op dezelfde schaal als de kaart; vetgedrukt de twee beste maanden per onderdeel.

Zeewatertemperatuur

Gemiddelden 1991–2020
24°26°28°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 28°feb: 28°mrt: 28°apr: 28°mei: 26°jun: 25°jul: 24°aug: 24°sep: 24°okt: 24°nov: 25°dec: 27°28°24°
8°C20°C32°C

Het klimaat door het jaar

Gemiddelden 1991–2020
24°26°28°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 28 °C (Max 28° / Min 27°)feb: 28 °C (Max 29° / Min 28°)mrt: 28 °C (Max 29° / Min 28°)apr: 27 °C (Max 28° / Min 27°)mei: 26 °C (Max 27° / Min 25°)jun: 24 °C (Max 25° / Min 24°)jul: 24 °C (Max 24° / Min 23°)aug: 23 °C (Max 24° / Min 23°)sep: 24 °C (Max 24° / Min 23°)okt: 24 °C (Max 25° / Min 24°)nov: 26 °C (Max 26° / Min 25°)dec: 27 °C (Max 28° / Min 26°)28°23°
GemiddeldeMin – Max
8°C20°C32°C

Regen

0 mm50 mm100 mm150 mmjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 133 mm133feb: 95 mmmrt: 119 mmapr: 59 mmmei: 40 mmjun: 22 mmjul: 19 mmaug: 18 mm18sep: 19 mmokt: 22 mmnov: 37 mmdec: 48 mm

Zon

0 h5 h10 hjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 8,7 hfeb: 8,8 hmrt: 8,3 hapr: 8,3 hmei: 7,8 hjun: 7,6 h7,6jul: 7,8 haug: 8,6 hsep: 9,4 hokt: 9,8 hnov: 10,1 h10,1dec: 10,1 h10,1

Zonuren zijn geschat op basis van gemeten zonnestraling, niet rechtstreeks waargenomen.

Maand voor maand

Gemiddelden 1991–2020

Elke maand in Plage des Roches Noires: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.

Elke maand in Plage des Roches Noires: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.
MaandMax°CMin°CZee°CRegenmmRegendagendagenZonu/dagWindkm/h
Januari282728133188,718
Februariwarmste zee29282895168,818
Maart292828119168,318
April28272859128,318
Mei27252640107,819
Juni2524252287,622
Juli2423241977,822
Augustus2423241868,620
September2423241969,418
Oktober2524242269,817
November26252537710,114
December282627481110,114

Veeg opzij om de andere kolommen te zien.

Foto's

Foto's die hun makers op Wikimedia Commons hebben gedeeld, met aangepaste kleuren.

Plage des Roches Noires: Saint-Gilles-les-Bains 2024 05
Foto: Olaf Meister · Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Plage des Roches Noires: Strand in Saint-Gilles
Foto: Olaf2 · Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.

Plan je reis

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Over deze cijfers

De gemiddelden gelden voor 1991–2020; de recente jaren (2020–2025) laten zien wat er echt gebeurde. Geen van beide is het weer van vandaag.

WatWaar het vandaan komt Dichtstbijzijnde meting
Lucht, regen en zonNASA POWER24 km verderop
ZeewatertemperatuurNOAA OISST v2.1, 1991–202013 km verderop
2020–2025, maand voor maandNASA POWER · NOAA OISST v2.124 km verderop
Kwaliteit van het zwemwaterEuropees Milieuagentschap0,4 km verderop
Strandwacht en accommodatiesOpenStreetMapbinnen 1–5 km
Dichtstbijzijnde luchthavenOurAirportsafstand in rechte lijn
Afbeelding bovenaanSentinel-2 cloudless (EOX)op deze plek

Bekijk alle gegevensbronnen →

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Je bent hier
meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken