Naar de inhoud
coastya
Satellietbeeld van Pelāzh-e Sāḩelī-ye Dāneshgāh-e Sharīf; de speld markeert het strand
Satellietbeeld: Sentinel-2 cloudless · EOX, CC BY 4.0, kleuren aangepast door Coastya. Ongeveer 12 km kust; de speld markeert het strand.

Strand

Pelāzh-e Sāḩelī-ye Dāneshgāh-e Sharīf

IranGilan Province · Iran · Caspian Sea

37.6193, 49.1226 · Pareh Sar, 5 km

  • 28°Zee · Augustus
  • 29°Max · Augustus
  • 9,0 hZon · Juni
De stip markeert Pelāzh-e Sāḩelī-ye Dāneshgāh-e Sharīf. Ongeveer 140 km kust, noorden boven.

Jouw maand aan het strand

Pelāzh-e Sāḩelī-ye Dāneshgāh-e Sharīf in oktober

  • 22°CLucht, maximum overdag17°C 's nachts
  • 23°CZeewatertemperatuur
  • 4,0 hZon per dag
  • 12 dagenRegendagen in de maand162 mm in totaal
  • 12 km/hGemiddelde wind

Gemiddelden voor 1991–2020. Een regendag is een dag met minstens 1 mm regen.

En een maand eerder of later?

SeptemberOktoberNovember
Lucht, dagmaximum26°22°16°
Zee26°23°18°
Zon per dag5,5 h4,0 h3,2 h
Regendagen101213

Warmste zee van het jaar: augustus (27,8 °C) · meeste zon: juni (9,0 uur per dag).

Het strand zelf

  • 0Accommodaties binnen 5 kmHotels, pensions, appartementen en campings · OpenStreetMap
  • 55 kmLuchthaven: Sardar-e-Jangal Airport (RAS)In rechte lijn; over de weg is het verder Autohuur in Iran

Nog geen betrouwbare informatie over: kwaliteit van het zwemwater, toegankelijk met rolstoel, strandwacht.

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Oktober van 2020 tot 2025

In oktober 2025 was de zee gemiddeld 22,2 °C — 0,4 °C onder het gemiddelde van 1991–2020.

Zeewatertemperatuur 2025: −0,4 °C

Gemiddelde 1991–2020: 22,6 °C

Lucht, maximum overdag 2025: +0,6 °C

Gemiddelde 1991–2020: 22,0 °C

Elke balk is een jaar. Boven de stippellijn (het gemiddelde van 1991–2020) was die maand warmer dan normaal, eronder koeler.

Wanneer gaan

Gemiddelden 1991–2020
Warmste zeeJuli en augustus28 °C
Meeste zonJuni en juli9 uur zon per dag
Minste regenMei en juni25 mm in de maand

Het jaar in één oogopslag

  1. jan11°3 h96 mm
  2. feb10°3 h83 mm
  3. mrt10°4 h69 mm
  4. apr13°5 h57 mm
  5. mei19°7 h25 mm
  6. jun24°9 h26 mm
  7. jul27°8 h38 mm
  8. aug28°8 h64 mm
  9. sep26°6 h122 mm
  10. okt23°4 h162 mm
  11. nov18°3 h167 mm
  12. dec14°3 h110 mm
8°C20°C32°C

Elke kaart is een maand. De kleur is de zeetemperatuur, op dezelfde schaal als de kaart; vetgedrukt de twee beste maanden per onderdeel.

Zeewatertemperatuur

Gemiddelden 1991–2020
10°20°30°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 11°feb: 10°mrt: 10°apr: 13°mei: 19°jun: 24°jul: 27°aug: 28°sep: 26°okt: 23°nov: 18°dec: 14°10°28°
8°C20°C32°C

Het klimaat door het jaar

Gemiddelden 1991–2020
10°20°30°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 8 °C (Max 11° / Min 5°)feb: 8 °C (Max 11° / Min 5°)mrt: 11 °C (Max 14° / Min 7°)apr: 14 °C (Max 17° / Min 10°)mei: 20 °C (Max 23° / Min 16°)jun: 24 °C (Max 27° / Min 21°)jul: 26 °C (Max 28° / Min 23°)aug: 26 °C (Max 29° / Min 24°)sep: 23 °C (Max 26° / Min 21°)okt: 19 °C (Max 22° / Min 17°)nov: 14 °C (Max 16° / Min 11°)dec: 10 °C (Max 12° / Min 8°)26°8°
GemiddeldeMin – Max
8°C20°C32°C

Regen

0 mm50 mm100 mm150 mmjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 96 mmfeb: 83 mmmrt: 69 mmapr: 57 mmmei: 25 mm25jun: 26 mmjul: 38 mmaug: 64 mmsep: 122 mmokt: 162 mmnov: 167 mm167dec: 110 mm

Zon

0 h5 h10 hjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 3,3 hfeb: 3,4 hmrt: 3,8 hapr: 4,6 hmei: 7,2 hjun: 9,0 h9,0jul: 8,2 haug: 7,6 hsep: 5,5 hokt: 4,0 hnov: 3,2 hdec: 2,9 h2,9

Zonuren zijn geschat op basis van gemeten zonnestraling, niet rechtstreeks waargenomen.

Maand voor maand

Gemiddelden 1991–2020

Elke maand in Pelāzh-e Sāḩelī-ye Dāneshgāh-e Sharīf: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.

Elke maand in Pelāzh-e Sāḩelī-ye Dāneshgāh-e Sharīf: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.
MaandMax°CMin°CZee°CRegenmmRegendagendagenZonu/dagWindkm/h
Januari1151196113,312
Februari1151083103,411
Maart1471069103,811
April1710135784,610
Mei2316192567,29
Juni2721242649,010
Juli2823273848,211
Augustuswarmste zee2924286457,611
September262126122105,511
Oktober221723162124,012
November161118167133,212
December12814110112,912

Veeg opzij om de andere kolommen te zien.

Plan je reis

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Over deze cijfers

De gemiddelden gelden voor 1991–2020; de recente jaren (2020–2025) laten zien wat er echt gebeurde. Geen van beide is het weer van vandaag.

WatWaar het vandaan komt Dichtstbijzijnde meting
Lucht, regen en zonNASA POWER26 km verderop
ZeewatertemperatuurNOAA OISST v2.1, 1991–20201 km verderop
2020–2025, maand voor maandNASA POWER · NOAA OISST v2.126 km verderop
Strandwacht en accommodatiesOpenStreetMapbinnen 1–5 km
Dichtstbijzijnde luchthavenOurAirportsafstand in rechte lijn
Afbeelding bovenaanSentinel-2 cloudless (EOX)op deze plek

Bekijk alle gegevensbronnen →

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Je bent hier
meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken