Naar de inhoud
coastya
Satellietbeeld van Órmos Zakýnthou; de speld markeert het strand
Satellietbeeld: Sentinel-2 cloudless · EOX, CC BY 4.0, kleuren aangepast door Coastya. Ongeveer 12 km kust; de speld markeert het strand.

Baai

Órmos Zakýnthou

GriekenlandIonian Islands · Griekenland · Mediterranean Sea

37.7835, 20.9132 · Zakynthos, 2 km

  • 26°Zee · Augustus
  • 29°Max · Augustus
  • 12,4 hZon · Juli
De stip markeert Órmos Zakýnthou. Ongeveer 140 km kust, noorden boven.

Jouw maand aan het strand

Órmos Zakýnthou in oktober

  • 22°CLucht, maximum overdag20°C 's nachts
  • 23°CZeewatertemperatuur
  • 6,7 hZon per dag
  • 10 dagenRegendagen in de maand100 mm in totaal
  • 16 km/hGemiddelde wind

Gemiddelden voor 1991–2020. Een regendag is een dag met minstens 1 mm regen.

En een maand eerder of later?

SeptemberOktoberNovember
Lucht, dagmaximum26°22°19°
Zee25°23°20°
Zon per dag8,6 h6,7 h4,7 h
Regendagen81013

Warmste zee van het jaar: augustus (25,9 °C) · meeste zon: juli (12,4 uur per dag).

Het strand zelf

  • 100Accommodaties binnen 5 kmHotels, pensions, appartementen en campings · OpenStreetMap
  • 4 kmLuchthaven: Zakynthos International Airport Dionysios Solomos (ZTH)In rechte lijn; over de weg is het verder Autohuur op luchthaven ZTH (Zakynthos)

Nog geen betrouwbare informatie over: kwaliteit van het zwemwater, toegankelijk met rolstoel, strandwacht.

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Oktober van 2020 tot 2025

In oktober 2025 was de zee gemiddeld 22,9 °C — ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 1991–2020.

Zeewatertemperatuur 2025: +0,1 °C

Gemiddelde 1991–2020: 22,8 °C

Lucht, maximum overdag 2025: −0,9 °C

Gemiddelde 1991–2020: 22,4 °C

Elke balk is een jaar. Boven de stippellijn (het gemiddelde van 1991–2020) was die maand warmer dan normaal, eronder koeler.

Wanneer gaan

Gemiddelden 1991–2020
Warmste zeeAugustus en september26 °C
Meeste zonJuni en juli12 uur zon per dag
Minste regenJuli en augustus11 mm in de maand

Het jaar in één oogopslag

  1. jan16°4 h116 mm
  2. feb15°5 h88 mm
  3. mrt15°7 h70 mm
  4. apr16°8 h40 mm
  5. mei19°10 h24 mm
  6. jun22°12 h17 mm
  7. jul24°12 h11 mm
  8. aug26°11 h15 mm
  9. sep25°9 h70 mm
  10. okt23°7 h100 mm
  11. nov20°5 h124 mm
  12. dec18°4 h145 mm
8°C20°C32°C

Elke kaart is een maand. De kleur is de zeetemperatuur, op dezelfde schaal als de kaart; vetgedrukt de twee beste maanden per onderdeel.

Zeewatertemperatuur

Gemiddelden 1991–2020
15°20°25°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 16°feb: 15°mrt: 15°apr: 16°mei: 19°jun: 22°jul: 24°aug: 26°sep: 25°okt: 23°nov: 20°dec: 18°15°26°
8°C20°C32°C

Het klimaat door het jaar

Gemiddelden 1991–2020
10°20°30°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 13 °C (Max 14° / Min 11°)feb: 12 °C (Max 14° / Min 11°)mrt: 14 °C (Max 15° / Min 12°)apr: 16 °C (Max 17° / Min 14°)mei: 19 °C (Max 21° / Min 18°)jun: 24 °C (Max 25° / Min 22°)jul: 26 °C (Max 28° / Min 24°)aug: 27 °C (Max 29° / Min 25°)sep: 24 °C (Max 26° / Min 23°)okt: 21 °C (Max 22° / Min 20°)nov: 18 °C (Max 19° / Min 17°)dec: 14 °C (Max 16° / Min 13°)27°12°
GemiddeldeMin – Max
8°C20°C32°C

Regen

0 mm50 mm100 mm150 mmjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 116 mmfeb: 88 mmmrt: 70 mmapr: 40 mmmei: 24 mmjun: 17 mmjul: 11 mm11aug: 15 mmsep: 70 mmokt: 100 mmnov: 124 mmdec: 145 mm145

Zon

0 h5 h10 hjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 3,9 hfeb: 4,9 hmrt: 6,7 hapr: 8,4 hmei: 10,4 hjun: 12,0 hjul: 12,4 h12,4aug: 11,3 hsep: 8,6 hokt: 6,7 hnov: 4,7 hdec: 3,6 h3,6

Zonuren zijn geschat op basis van gemeten zonnestraling, niet rechtstreeks waargenomen.

Maand voor maand

Gemiddelden 1991–2020

Elke maand in Órmos Zakýnthou: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.

Elke maand in Órmos Zakýnthou: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.
MaandMax°CMin°CZee°CRegenmmRegendagendagenZonu/dagWindkm/h
Januari141116116133,922
Februari14111588124,922
Maart15121570116,719
April1714164078,416
Mei21181924510,414
Juni25222217312,014
Juli28242411212,414
Augustuswarmste zee29252615311,314
September2623257088,615
Oktober222023100106,716
November191720124134,720
December161318145153,621

Veeg opzij om de andere kolommen te zien.

Foto's

Foto's die hun makers op Wikimedia Commons hebben gedeeld, met aangepaste kleuren.

Órmos Zakýnthou: Habour of Zakynthos City - panoramio
Foto: Mickey Løgitmark · Wikimedia Commons · CC BY 3.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Órmos Zakýnthou: Epar.Od. Zakinthou - Vasilikou 32, Zakinthos 291 00, Greece - panoramio
Foto: 7777777kz · Wikimedia Commons · CC BY 3.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.

Plan je reis

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Over deze cijfers

De gemiddelden gelden voor 1991–2020; de recente jaren (2020–2025) laten zien wat er echt gebeurde. Geen van beide is het weer van vandaag.

WatWaar het vandaan komt Dichtstbijzijnde meting
Lucht, regen en zonNASA POWER35 km verderop
ZeewatertemperatuurNOAA OISST v2.1, 1991–202011 km verderop
2020–2025, maand voor maandNASA POWER · NOAA OISST v2.135 km verderop
Strandwacht en accommodatiesOpenStreetMapbinnen 1–5 km
Dichtstbijzijnde luchthavenOurAirportsafstand in rechte lijn
Afbeelding bovenaanSentinel-2 cloudless (EOX)op deze plek

Bekijk alle gegevensbronnen →

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Je bent hier
meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken