Naar de inhoud
coastya
Satellietbeeld van Kiwengwa Beach; de speld markeert het strand
Satellietbeeld: Sentinel-2 cloudless · EOX, CC BY 4.0, kleuren aangepast door Coastya. Ongeveer 15 km kust; de speld markeert het strand.

Strand

Kiwengwa Beach

TanzaniaZanzibar North · Tanzania · Indian Ocean

-5.9890, 39.3788 · Kiwengwa, 0 km

  • 29°Zee · Maart
  • 30°Max · Maart
  • 8,9 hZon · December
De stip markeert Kiwengwa Beach. Ongeveer 140 km kust, noorden boven.

Jouw maand aan het strand

Kiwengwa Beach in oktober

  • 28°CLucht, maximum overdag25°C 's nachts
  • 27°CZeewatertemperatuur
  • 8,6 hZon per dag
  • 10 dagenRegendagen in de maand64 mm in totaal
  • 19 km/hGemiddelde wind

Gemiddelden voor 1991–2020. Een regendag is een dag met minstens 1 mm regen.

En een maand eerder of later?

SeptemberOktoberNovember
Lucht, dagmaximum28°28°29°
Zee26°27°28°
Zon per dag8,4 h8,6 h8,7 h
Regendagen41017

Warmste zee van het jaar: maart (29,2 °C) · meeste zon: december (8,9 uur per dag).

Het strand zelf

  • 22Accommodaties binnen 5 kmHotels, pensions, appartementen en campings · OpenStreetMap
  • 31 kmLuchthaven: Abeid Amani Karume International Airport (ZNZ)In rechte lijn; over de weg is het verder Autohuur op luchthaven DAR (Dar es Salaam)

Nog geen betrouwbare informatie over: kwaliteit van het zwemwater, toegankelijk met rolstoel, strandwacht.

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Oktober van 2020 tot 2025

In oktober 2025 was de zee gemiddeld 26,8 °C — ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 1991–2020.

Zeewatertemperatuur 2025: +0,2 °C

Gemiddelde 1991–2020: 26,6 °C

Lucht, maximum overdag 2025: +0,2 °C

Gemiddelde 1991–2020: 28,5 °C

Elke balk is een jaar. Boven de stippellijn (het gemiddelde van 1991–2020) was die maand warmer dan normaal, eronder koeler.

Wanneer gaan

Gemiddelden 1991–2020
Warmste zeeMaart en april29 °C
Meeste zonFebruari en december9 uur zon per dag
Minste regenJuli en augustus13 mm in de maand

Het jaar in één oogopslag

  1. jan28°8 h62 mm
  2. feb28°9 h51 mm
  3. mrt29°8 h119 mm
  4. apr29°6 h256 mm
  5. mei28°6 h186 mm
  6. jun27°7 h29 mm
  7. jul26°7 h13 mm
  8. aug26°8 h14 mm
  9. sep26°8 h22 mm
  10. okt27°9 h64 mm
  11. nov28°9 h101 mm
  12. dec28°9 h92 mm
8°C20°C32°C

Elke kaart is een maand. De kleur is de zeetemperatuur, op dezelfde schaal als de kaart; vetgedrukt de twee beste maanden per onderdeel.

Zeewatertemperatuur

Gemiddelden 1991–2020
26°28°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 28°feb: 28°mrt: 29°apr: 29°mei: 28°jun: 27°jul: 26°aug: 26°sep: 26°okt: 27°nov: 28°dec: 28°29°26°
8°C20°C32°C

Het klimaat door het jaar

Gemiddelden 1991–2020
24°26°28°30°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 28 °C (Max 29° / Min 27°)feb: 28 °C (Max 30° / Min 27°)mrt: 29 °C (Max 30° / Min 28°)apr: 28 °C (Max 29° / Min 27°)mei: 27 °C (Max 28° / Min 26°)jun: 26 °C (Max 27° / Min 25°)jul: 26 °C (Max 27° / Min 24°)aug: 26 °C (Max 27° / Min 24°)sep: 26 °C (Max 28° / Min 24°)okt: 27 °C (Max 28° / Min 25°)nov: 28 °C (Max 29° / Min 26°)dec: 28 °C (Max 30° / Min 27°)29°26°
GemiddeldeMin – Max
8°C20°C32°C

Regen

0 mm100 mm200 mmjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 62 mmfeb: 51 mmmrt: 119 mmapr: 256 mm256mei: 186 mmjun: 29 mmjul: 13 mm13aug: 14 mmsep: 22 mmokt: 64 mmnov: 101 mmdec: 92 mm

Zon

0 h5 h10 hjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 8,5 hfeb: 8,8 hmrt: 8,0 hapr: 6,3 hmei: 6,0 h6,0jun: 7,1 hjul: 7,3 haug: 7,8 hsep: 8,4 hokt: 8,6 hnov: 8,7 hdec: 8,9 h8,9

Zonuren zijn geschat op basis van gemeten zonnestraling, niet rechtstreeks waargenomen.

Maand voor maand

Gemiddelden 1991–2020

Elke maand in Kiwengwa Beach: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.

Elke maand in Kiwengwa Beach: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.
MaandMax°CMin°CZee°CRegenmmRegendagendagenZonu/dagWindkm/h
Januari29272862128,522
Februari3027285198,819
Maartwarmste zee302829119208,014
April292729256266,318
Mei282628186216,024
Juni2725272987,126
Juli2724261357,326
Augustus2724261447,823
September2824262248,421
Oktober28252764108,619
November292628101178,716
December30272892188,918

Veeg opzij om de andere kolommen te zien.

Plan je reis

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Over deze cijfers

De gemiddelden gelden voor 1991–2020; de recente jaren (2020–2025) laten zien wat er echt gebeurde. Geen van beide is het weer van vandaag.

WatWaar het vandaan komt Dichtstbijzijnde meting
Lucht, regen en zonNASA POWER1 km verderop
ZeewatertemperatuurNOAA OISST v2.1, 1991–202013 km verderop
2020–2025, maand voor maandNASA POWER · NOAA OISST v2.11 km verderop
Strandwacht en accommodatiesOpenStreetMapbinnen 1–5 km
Dichtstbijzijnde luchthavenOurAirportsafstand in rechte lijn
Afbeelding bovenaanSentinel-2 cloudless (EOX)op deze plek

Bekijk alle gegevensbronnen →

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Je bent hier
meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken