Naar de inhoud
coastya
Satellietbeeld van Kings Beach; de speld markeert het strand
Satellietbeeld: Sentinel-2 cloudless · EOX, CC BY 4.0, kleuren aangepast door Coastya. Ongeveer 14 km kust; de speld markeert het strand.

Strand

Kings Beach

AustraliëQueensland · Australië · Coral Sea

-19.9984, 148.2647 · Bowen, 2 km

  • 29°Zee · Februari
  • 31°Max · December
  • 10,4 hZon · Oktober
De stip markeert Kings Beach. Ongeveer 140 km kust, noorden boven.

Jouw maand aan het strand

Kings Beach in oktober

  • 28°CLucht, maximum overdag21°C 's nachts
  • 25°CZeewatertemperatuur
  • 10,4 hZon per dag
  • 4 dagenRegendagen in de maand19 mm in totaal
  • 19 km/hGemiddelde wind

Gemiddelden voor 1991–2020. Een regendag is een dag met minstens 1 mm regen.

En een maand eerder of later?

SeptemberOktoberNovember
Lucht, dagmaximum27°28°30°
Zee24°25°27°
Zon per dag10,1 h10,4 h10,4 h
Regendagen246

Warmste zee van het jaar: februari (28,7 °C) · meeste zon: oktober (10,4 uur per dag).

Het strand zelf

  • 12Accommodaties binnen 5 kmHotels, pensions, appartementen en campings · OpenStreetMap
  • 63 kmLuchthaven: Proserpine Whitsunday Coast Airport (PPP)In rechte lijn; over de weg is het verder Autohuur op luchthaven PPP (Proserpine)

Nog geen betrouwbare informatie over: kwaliteit van het zwemwater, toegankelijk met rolstoel, strandwacht.

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Oktober van 2020 tot 2025

In oktober 2025 was de zee gemiddeld 26,1 °C — 0,9 °C boven het gemiddelde van 1991–2020.

Zeewatertemperatuur 2025: +0,9 °C

Gemiddelde 1991–2020: 25,2 °C

Lucht, maximum overdag 2025: +1,3 °C

Gemiddelde 1991–2020: 28,4 °C

Elke balk is een jaar. Boven de stippellijn (het gemiddelde van 1991–2020) was die maand warmer dan normaal, eronder koeler.

Wanneer gaan

Gemiddelden 1991–2020
Warmste zeeJanuari en februari29 °C
Meeste zonOktober en november10 uur zon per dag
Minste regenAugustus en september10 mm in de maand

Het jaar in één oogopslag

  1. jan28°9 h208 mm
  2. feb29°8 h204 mm
  3. mrt28°8 h132 mm
  4. apr27°8 h52 mm
  5. mei25°8 h31 mm
  6. jun24°7 h27 mm
  7. jul22°8 h20 mm
  8. aug22°9 h13 mm
  9. sep24°10 h10 mm
  10. okt25°10 h19 mm
  11. nov27°10 h37 mm
  12. dec28°10 h93 mm
8°C20°C32°C

Elke kaart is een maand. De kleur is de zeetemperatuur, op dezelfde schaal als de kaart; vetgedrukt de twee beste maanden per onderdeel.

Zeewatertemperatuur

Gemiddelden 1991–2020
22°25°28°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 28°feb: 29°mrt: 28°apr: 27°mei: 25°jun: 24°jul: 22°aug: 22°sep: 24°okt: 25°nov: 27°dec: 28°22°29°
8°C20°C32°C

Het klimaat door het jaar

Gemiddelden 1991–2020
20°25°30°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 28 °C (Max 30° / Min 25°)feb: 27 °C (Max 30° / Min 25°)mrt: 27 °C (Max 29° / Min 24°)apr: 25 °C (Max 28° / Min 22°)mei: 23 °C (Max 26° / Min 20°)jun: 21 °C (Max 24° / Min 18°)jul: 20 °C (Max 24° / Min 17°)aug: 21 °C (Max 25° / Min 17°)sep: 23 °C (Max 27° / Min 19°)okt: 25 °C (Max 28° / Min 21°)nov: 26 °C (Max 30° / Min 23°)dec: 28 °C (Max 31° / Min 24°)28°20°
GemiddeldeMin – Max
8°C20°C32°C

Regen

0 mm100 mm200 mmjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 208 mm208feb: 204 mmmrt: 132 mmapr: 52 mmmei: 31 mmjun: 27 mmjul: 20 mmaug: 13 mmsep: 10 mm10okt: 19 mmnov: 37 mmdec: 93 mm

Zon

0 h5 h10 hjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 8,6 hfeb: 8,1 hmrt: 7,6 hapr: 8,1 hmei: 7,6 hjun: 7,1 h7,1jul: 8,1 haug: 9,1 hsep: 10,1 hokt: 10,4 h10,4nov: 10,4 h10,4dec: 10,0 h

Zonuren zijn geschat op basis van gemeten zonnestraling, niet rechtstreeks waargenomen.

Maand voor maand

Gemiddelden 1991–2020

Elke maand in Kings Beach: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.

Elke maand in Kings Beach: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.
MaandMax°CMin°CZee°CRegenmmRegendagendagenZonu/dagWindkm/h
Januari302528208168,618
Februariwarmste zee302529204178,118
Maart292428132127,619
April2822275288,120
Mei2620253167,618
Juni2418242747,118
Juli2417222028,117
Augustus2517221329,116
September27192410210,117
Oktober28212519410,419
November30232737610,419
December312428931110,019

Veeg opzij om de andere kolommen te zien.

Plan je reis

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Over deze cijfers

De gemiddelden gelden voor 1991–2020; de recente jaren (2020–2025) laten zien wat er echt gebeurde. Geen van beide is het weer van vandaag.

WatWaar het vandaan komt Dichtstbijzijnde meting
Lucht, regen en zonNASA POWER15 km verderop
ZeewatertemperatuurNOAA OISST v2.1, 1991–202018 km verderop
2020–2025, maand voor maandNASA POWER · NOAA OISST v2.115 km verderop
Strandwacht en accommodatiesOpenStreetMapbinnen 1–5 km
Dichtstbijzijnde luchthavenOurAirportsafstand in rechte lijn
Afbeelding bovenaanSentinel-2 cloudless (EOX)op deze plek

Bekijk alle gegevensbronnen →

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Je bent hier
meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken