Naar de inhoud
coastya
Satellietbeeld van Kalamokanias beach; de speld markeert het strand
Satellietbeeld: Sentinel-2 cloudless · EOX, CC BY 4.0, kleuren aangepast door Coastya. Ongeveer 13 km kust; de speld markeert het strand.

Strand

Kalamokanias beach

GriekenlandCrete · Griekenland · Mediterranean Sea

35.0357, 25.9697 · Makry-Gialos, 0 km

  • 26°Zee · Augustus
  • 29°Max · Augustus
  • 12,6 hZon · Juli
De stip markeert Kalamokanias beach. Ongeveer 140 km kust, noorden boven.

Jouw maand aan het strand

Kalamokanias beach in oktober

  • 23°CLucht, maximum overdag20°C 's nachts
  • 24°CZeewatertemperatuur
  • 7,7 hZon per dag
  • 7 dagenRegendagen in de maand44 mm in totaal
  • 18 km/hGemiddelde wind

Gemiddelden voor 1991–2020. Een regendag is een dag met minstens 1 mm regen.

En een maand eerder of later?

SeptemberOktoberNovember
Lucht, dagmaximum27°23°20°
Zee25°24°22°
Zon per dag9,9 h7,7 h5,7 h
Regendagen379

Warmste zee van het jaar: augustus (26,0 °C) · meeste zon: juli (12,6 uur per dag).

Het strand zelf

  • UitstekendKwaliteit van het zwemwaterOfficiële EU-classificatie, seizoen 2025
  • 25Accommodaties binnen 5 kmHotels, pensions, appartementen en campings · OpenStreetMap
  • 23 kmLuchthaven: Sitia Airport (JSH)In rechte lijn; over de weg is het verder Autohuur op luchthaven JSH (Crete Island)

Nog geen betrouwbare informatie over: toegankelijk met rolstoel, strandwacht.

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Oktober van 2020 tot 2025

In oktober 2025 was de zee gemiddeld 23,9 °C — ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 1991–2020.

Zeewatertemperatuur 2025: +0,1 °C

Gemiddelde 1991–2020: 23,8 °C

Lucht, maximum overdag 2025: ±0,0 °C

Gemiddelde 1991–2020: 23,3 °C

Elke balk is een jaar. Boven de stippellijn (het gemiddelde van 1991–2020) was die maand warmer dan normaal, eronder koeler.

Wanneer gaan

Gemiddelden 1991–2020
Warmste zeeAugustus en september26 °C
Meeste zonJuni en juli13 uur zon per dag
Minste regenJuli en augustus2 mm in de maand

Het jaar in één oogopslag

  1. jan17°4 h87 mm
  2. feb16°5 h72 mm
  3. mrt16°7 h38 mm
  4. apr17°9 h29 mm
  5. mei20°11 h17 mm
  6. jun23°12 h5 mm
  7. jul25°13 h2 mm
  8. aug26°11 h3 mm
  9. sep25°10 h17 mm
  10. okt24°8 h44 mm
  11. nov22°6 h54 mm
  12. dec19°4 h90 mm
8°C20°C32°C

Elke kaart is een maand. De kleur is de zeetemperatuur, op dezelfde schaal als de kaart; vetgedrukt de twee beste maanden per onderdeel.

Zeewatertemperatuur

Gemiddelden 1991–2020
15°20°25°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 17°feb: 16°mrt: 16°apr: 17°mei: 20°jun: 23°jul: 25°aug: 26°sep: 25°okt: 24°nov: 22°dec: 19°16°26°
8°C20°C32°C

Het klimaat door het jaar

Gemiddelden 1991–2020
15°20°25°30°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 14 °C (Max 15° / Min 13°)feb: 14 °C (Max 15° / Min 12°)mrt: 15 °C (Max 16° / Min 13°)apr: 17 °C (Max 18° / Min 15°)mei: 20 °C (Max 22° / Min 18°)jun: 24 °C (Max 26° / Min 22°)jul: 26 °C (Max 28° / Min 24°)aug: 27 °C (Max 29° / Min 25°)sep: 25 °C (Max 27° / Min 23°)okt: 22 °C (Max 23° / Min 20°)nov: 19 °C (Max 20° / Min 17°)dec: 16 °C (Max 17° / Min 14°)27°14°
GemiddeldeMin – Max
8°C20°C32°C

Regen

0 mm50 mm100 mmjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 87 mmfeb: 72 mmmrt: 38 mmapr: 29 mmmei: 17 mmjun: 5 mmjul: 2 mm2aug: 3 mmsep: 17 mmokt: 44 mmnov: 54 mmdec: 90 mm90

Zon

0 h5 h10 hjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 4,5 hfeb: 5,3 hmrt: 7,4 hapr: 9,0 hmei: 10,7 hjun: 12,4 hjul: 12,6 h12,6aug: 11,4 hsep: 9,9 hokt: 7,7 hnov: 5,7 hdec: 4,2 h4,2

Zonuren zijn geschat op basis van gemeten zonnestraling, niet rechtstreeks waargenomen.

Maand voor maand

Gemiddelden 1991–2020

Elke maand in Kalamokanias beach: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.

Elke maand in Kalamokanias beach: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.
MaandMax°CMin°CZee°CRegenmmRegendagendagenZonu/dagWindkm/h
Januari15131787134,524
Februari15121672115,323
Maart1613163887,421
April1815172959,019
Mei22182017310,715
Juni2622235112,417
Juli2824252012,621
Augustuswarmste zee2925263111,420
September2723251739,919
Oktober2320244477,718
November2017225495,720
December17141990124,223

Veeg opzij om de andere kolommen te zien.

Plan je reis

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Over deze cijfers

De gemiddelden gelden voor 1991–2020; de recente jaren (2020–2025) laten zien wat er echt gebeurde. Geen van beide is het weer van vandaag.

WatWaar het vandaan komt Dichtstbijzijnde meting
Lucht, regen en zonNASA POWER26 km verderop
ZeewatertemperatuurNOAA OISST v2.1, 1991–202020 km verderop
2020–2025, maand voor maandNASA POWER · NOAA OISST v2.126 km verderop
Kwaliteit van het zwemwaterEuropees Milieuagentschap0,1 km verderop
Strandwacht en accommodatiesOpenStreetMapbinnen 1–5 km
Dichtstbijzijnde luchthavenOurAirportsafstand in rechte lijn
Afbeelding bovenaanSentinel-2 cloudless (EOX)op deze plek

Bekijk alle gegevensbronnen →

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Je bent hier
meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken