Naar de inhoud
coastya
Satellietbeeld van Grande Plage; de speld markeert het strand
Luchtfoto: IGN – BD ORTHO® (cartes.gouv.fr, 2026), Licence Ouverte 2.0, kleuren aangepast door Coastya. Ongeveer 3 km kust; de speld markeert het strand.

Strand

Grande Plage

FrankrijkNormandy · Frankrijk · English Channel

49.3717, 0.0823 · Trouville-sur-Mer, 1 km

  • 19°Zee · Augustus
  • 20°Max · Augustus
  • 7,7 hZon · Juni
De stip markeert Grande Plage. Ongeveer 140 km kust, noorden boven.

Jouw maand aan het strand

Grande Plage in oktober

  • 16°CLucht, maximum overdag11°C 's nachts
  • 16°CZeewatertemperatuur
  • 3,7 hZon per dag
  • 16 dagenRegendagen in de maand85 mm in totaal
  • 22 km/hGemiddelde wind

Gemiddelden voor 1991–2020. Een regendag is een dag met minstens 1 mm regen.

En een maand eerder of later?

SeptemberOktoberNovember
Lucht, dagmaximum19°16°12°
Zee18°16°13°
Zon per dag6,0 h3,7 h2,0 h
Regendagen121617

Warmste zee van het jaar: augustus (19,0 °C) · meeste zon: juni (7,7 uur per dag).

Het strand zelf

  • UitstekendKwaliteit van het zwemwaterOfficiële EU-classificatie, seizoen 2025
  • 44Accommodaties binnen 5 kmHotels, pensions, appartementen en campings · OpenStreetMap
  • 5 kmLuchthaven: Deauville Normandie airport (DOL)In rechte lijn; over de weg is het verder Autohuur op luchthaven CFR (Caen)

Nog geen betrouwbare informatie over: toegankelijk met rolstoel, strandwacht.

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Oktober van 2020 tot 2025

In oktober 2025 was de zee gemiddeld 15,9 °C — ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 1991–2020.

Zeewatertemperatuur 2025: +0,2 °C

Gemiddelde 1991–2020: 15,8 °C

Lucht, maximum overdag 2025: +0,4 °C

Gemiddelde 1991–2020: 15,7 °C

Elke balk is een jaar. Boven de stippellijn (het gemiddelde van 1991–2020) was die maand warmer dan normaal, eronder koeler.

Wanneer gaan

Gemiddelden 1991–2020
Warmste zeeAugustus en september19 °C
Meeste zonJuni en juli8 uur zon per dag
Minste regenApril en juni45 mm in de maand

Het jaar in één oogopslag

  1. jan8°2 h79 mm
  2. feb7°3 h66 mm
  3. mrt8°4 h62 mm
  4. apr10°7 h45 mm
  5. mei12°7 h56 mm
  6. jun15°8 h51 mm
  7. jul18°8 h55 mm
  8. aug19°7 h64 mm
  9. sep18°6 h54 mm
  10. okt16°4 h85 mm
  11. nov13°2 h90 mm
  12. dec10°2 h97 mm
8°C20°C32°C

Elke kaart is een maand. De kleur is de zeetemperatuur, op dezelfde schaal als de kaart; vetgedrukt de twee beste maanden per onderdeel.

Zeewatertemperatuur

Gemiddelden 1991–2020
10°15°20°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 8°feb: 7°mrt: 8°apr: 10°mei: 12°jun: 15°jul: 18°aug: 19°sep: 18°okt: 16°nov: 13°dec: 10°7°19°
8°C20°C32°C

Het klimaat door het jaar

Gemiddelden 1991–2020
5°10°15°20°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 6 °C (Max 8° / Min 4°)feb: 6 °C (Max 8° / Min 4°)mrt: 8 °C (Max 10° / Min 5°)apr: 10 °C (Max 13° / Min 7°)mei: 13 °C (Max 15° / Min 10°)jun: 16 °C (Max 18° / Min 13°)jul: 18 °C (Max 20° / Min 15°)aug: 18 °C (Max 20° / Min 16°)sep: 16 °C (Max 19° / Min 14°)okt: 14 °C (Max 16° / Min 11°)nov: 10 °C (Max 12° / Min 8°)dec: 7 °C (Max 9° / Min 5°)18°6°
GemiddeldeMin – Max
8°C20°C32°C

Regen

0 mm50 mm100 mmjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 79 mmfeb: 66 mmmrt: 62 mmapr: 45 mm45mei: 56 mmjun: 51 mmjul: 55 mmaug: 64 mmsep: 54 mmokt: 85 mmnov: 90 mmdec: 97 mm97

Zon

0 h2,5 h5 h7,5 hjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 1,6 hfeb: 2,8 hmrt: 4,5 hapr: 6,7 hmei: 7,0 hjun: 7,7 h7,7jul: 7,7 h7,7aug: 6,7 hsep: 6,0 hokt: 3,7 hnov: 2,0 hdec: 1,5 h1,5

Zonuren zijn geschat op basis van gemeten zonnestraling, niet rechtstreeks waargenomen.

Maand voor maand

Gemiddelden 1991–2020

Elke maand in Grande Plage: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.

Elke maand in Grande Plage: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.
MaandMax°CMin°CZee°CRegenmmRegendagendagenZonu/dagWindkm/h
Januari84879151,626
Februari84766132,825
Maart105862124,522
April1371045116,719
Mei15101256117,019
Juni18131551117,717
Juli20151855117,718
Augustuswarmste zee20161964116,718
September19141854126,019
Oktober16111685163,722
November1281390172,024
December951097161,526

Veeg opzij om de andere kolommen te zien.

Foto's

Foto's die hun makers op Wikimedia Commons hebben gedeeld, met aangepaste kleuren.

Grande Plage: Trouville sur Mer - panoramio
Foto: stone40 · Wikimedia Commons · CC BY-SA 3.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Grande Plage: View towards Roches Noires from Trouville beach, Trouville-sur-Mer, 2024
Foto: DimiTalen · Wikimedia Commons · CC0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Grande Plage: Panorama (stitched) of Trouville-sur-Mer from the beach, 2024
Foto: DimiTalen · Wikimedia Commons · CC0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.

Plan je reis

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Over deze cijfers

De gemiddelden gelden voor 1991–2020; de recente jaren (2020–2025) laten zien wat er echt gebeurde. Geen van beide is het weer van vandaag.

WatWaar het vandaan komt Dichtstbijzijnde meting
Lucht, regen en zonNASA POWER16 km verderop
ZeewatertemperatuurNOAA OISST v2.1, 1991–20203 km verderop
2020–2025, maand voor maandNASA POWER · NOAA OISST v2.116 km verderop
Kwaliteit van het zwemwaterEuropees Milieuagentschap0,2 km verderop
Strandwacht en accommodatiesOpenStreetMapbinnen 1–5 km
Dichtstbijzijnde luchthavenOurAirportsafstand in rechte lijn
Afbeelding bovenaanSentinel-2 cloudless (EOX)op deze plek

Bekijk alle gegevensbronnen →

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Je bent hier
meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken