Naar de inhoud
coastya
Satellietbeeld van Ela Beach; de speld markeert het strand
Satellietbeeld: Sentinel-2 cloudless · EOX, CC BY 4.0, kleuren aangepast door Coastya. Ongeveer 15 km kust; de speld markeert het strand.

Strand

Ela Beach

Papoea-Nieuw-GuineaPapoea-Nieuw-Guinea · Pacific Ocean

-9.4797, 147.1563 · Port Moresby, 1 km

  • 29°Zee · Februari
  • 30°Max · December
  • 8,8 hZon · Oktober
De stip markeert Ela Beach. Ongeveer 140 km kust, noorden boven.

Jouw maand aan het strand

Ela Beach in oktober

  • 28°CLucht, maximum overdag25°C 's nachts
  • 26°CZeewatertemperatuur
  • 8,8 hZon per dag
  • 8 dagenRegendagen in de maand44 mm in totaal
  • 24 km/hGemiddelde wind

Gemiddelden voor 1991–2020. Een regendag is een dag met minstens 1 mm regen.

En een maand eerder of later?

SeptemberOktoberNovember
Lucht, dagmaximum28°28°29°
Zee25°26°27°
Zon per dag7,8 h8,8 h8,7 h
Regendagen6812

Warmste zee van het jaar: februari (29,3 °C) · meeste zon: oktober (8,8 uur per dag).

Het strand zelf

  • 24Accommodaties binnen 5 kmHotels, pensions, appartementen en campings · OpenStreetMap
  • 8 kmLuchthaven: Port Moresby Jacksons International Airport (POM)In rechte lijn; over de weg is het verder Autohuur in Papoea-Nieuw-Guinea

Nog geen betrouwbare informatie over: kwaliteit van het zwemwater, toegankelijk met rolstoel, strandwacht.

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Oktober van 2020 tot 2025

In oktober 2025 was de zee gemiddeld 27,7 °C — 1,6 °C boven het gemiddelde van 1991–2020.

Zeewatertemperatuur 2025: +1,6 °C

Gemiddelde 1991–2020: 26,1 °C

Lucht, maximum overdag 2025: +0,8 °C

Gemiddelde 1991–2020: 28,5 °C

Elke balk is een jaar. Boven de stippellijn (het gemiddelde van 1991–2020) was die maand warmer dan normaal, eronder koeler.

Wanneer gaan

Gemiddelden 1991–2020
Warmste zeeJanuari en februari29 °C
Meeste zonOktober en november9 uur zon per dag
Minste regenJuli en september25 mm in de maand

Het jaar in één oogopslag

  1. jan29°7 h231 mm
  2. feb29°7 h186 mm
  3. mrt29°6 h294 mm
  4. apr29°7 h147 mm
  5. mei28°7 h90 mm
  6. jun27°7 h69 mm
  7. jul26°7 h25 mm
  8. aug25°8 h35 mm
  9. sep25°8 h35 mm
  10. okt26°9 h44 mm
  11. nov27°9 h69 mm
  12. dec29°8 h112 mm
8°C20°C32°C

Elke kaart is een maand. De kleur is de zeetemperatuur, op dezelfde schaal als de kaart; vetgedrukt de twee beste maanden per onderdeel.

Zeewatertemperatuur

Gemiddelden 1991–2020
26°28°30°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 29°feb: 29°mrt: 29°apr: 29°mei: 28°jun: 27°jul: 26°aug: 25°sep: 25°okt: 26°nov: 27°dec: 29°25°29°
8°C20°C32°C

Het klimaat door het jaar

Gemiddelden 1991–2020
24°26°28°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 28 °C (Max 29° / Min 27°)feb: 28 °C (Max 29° / Min 27°)mrt: 28 °C (Max 29° / Min 27°)apr: 28 °C (Max 29° / Min 27°)mei: 27 °C (Max 28° / Min 26°)jun: 27 °C (Max 28° / Min 26°)jul: 26 °C (Max 27° / Min 25°)aug: 26 °C (Max 27° / Min 24°)sep: 26 °C (Max 28° / Min 25°)okt: 27 °C (Max 28° / Min 25°)nov: 28 °C (Max 29° / Min 26°)dec: 28 °C (Max 30° / Min 27°)28°26°
GemiddeldeMin – Max
8°C20°C32°C

Regen

0 mm100 mm200 mm300 mmjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 231 mmfeb: 186 mmmrt: 294 mm294apr: 147 mmmei: 90 mmjun: 69 mmjul: 25 mm25aug: 35 mmsep: 35 mmokt: 44 mmnov: 69 mmdec: 112 mm

Zon

0 h5 h10 hjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 6,7 hfeb: 7,1 hmrt: 6,3 h6,3apr: 6,8 hmei: 6,9 hjun: 6,6 hjul: 7,1 haug: 7,5 hsep: 7,8 hokt: 8,8 h8,8nov: 8,7 hdec: 8,3 h

Zonuren zijn geschat op basis van gemeten zonnestraling, niet rechtstreeks waargenomen.

Maand voor maand

Gemiddelden 1991–2020

Elke maand in Ela Beach: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.

Elke maand in Ela Beach: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.
MaandMax°CMin°CZee°CRegenmmRegendagendagenZonu/dagWindkm/h
Januari292729231236,715
Februariwarmste zee292729186237,115
Maart292729294256,314
April292729147196,818
Mei28262890146,925
Juni28262769106,628
Juli2725262557,130
Augustus2724253557,529
September2825253567,828
Oktober2825264488,824
November29262769128,721
December302729112198,315

Veeg opzij om de andere kolommen te zien.

Foto's

Foto's die hun makers op Wikimedia Commons hebben gedeeld, met aangepaste kleuren.

Ela Beach: Ela Beach May 2015
Foto: Nick-D · Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Ela Beach: KM23- Sports with local Papuans (7945183)
Foto: U.S. Marine Corps photo by Lance Cpl. Ricardo Ramirez · Wikimedia Commons · Public domain · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Ela Beach: KM23- Sports with local Papuans (7945186)
Foto: U.S. Marine Corps photo by Lance Cpl. Ricardo Ramirez · Wikimedia Commons · Public domain · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.

Plan je reis

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Over deze cijfers

De gemiddelden gelden voor 1991–2020; de recente jaren (2020–2025) laten zien wat er echt gebeurde. Geen van beide is het weer van vandaag.

WatWaar het vandaan komt Dichtstbijzijnde meting
Lucht, regen en zonNASA POWER31 km verderop
ZeewatertemperatuurNOAA OISST v2.1, 1991–202016 km verderop
2020–2025, maand voor maandNASA POWER · NOAA OISST v2.131 km verderop
Strandwacht en accommodatiesOpenStreetMapbinnen 1–5 km
Dichtstbijzijnde luchthavenOurAirportsafstand in rechte lijn
Afbeelding bovenaanSentinel-2 cloudless (EOX)op deze plek

Bekijk alle gegevensbronnen →

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Je bent hier
meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken