Naar de inhoud
coastya
Satellietbeeld van Douglas Head; de speld markeert het strand
Satellietbeeld: Sentinel-2 cloudless · EOX, CC BY 4.0, kleuren aangepast door Coastya. Ongeveer 9 km kust; de speld markeert het strand.

Kaap

Douglas Head

ManDouglas · Man · North Sea

54.1434, -4.4649 · Douglas, 1 km

  • 15°Zee · Augustus
  • 16°Max · Augustus
  • 7,2 hZon · Mei
De stip markeert Douglas Head. Ongeveer 140 km kust, noorden boven.

Jouw maand aan het strand

Douglas Head in oktober

  • 14°CLucht, maximum overdag12°C 's nachts
  • 14°CZeewatertemperatuur
  • 2,6 hZon per dag
  • 18 dagenRegendagen in de maand123 mm in totaal
  • 30 km/hGemiddelde wind

Gemiddelden voor 1991–2020. Een regendag is een dag met minstens 1 mm regen.

En een maand eerder of later?

SeptemberOktoberNovember
Lucht, dagmaximum15°14°11°
Zee15°14°12°
Zon per dag4,3 h2,6 h1,3 h
Regendagen151820

Warmste zee van het jaar: augustus (15,0 °C) · meeste zon: mei (7,2 uur per dag).

Het strand zelf

  • 90Accommodaties binnen 5 kmHotels, pensions, appartementen en campings · OpenStreetMap
  • 12 kmLuchthaven: Isle of Man Airport (IOM)In rechte lijn; over de weg is het verder Autohuur op luchthaven BLK (Blackpool)

Nog geen betrouwbare informatie over: kwaliteit van het zwemwater, toegankelijk met rolstoel, strandwacht.

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Oktober van 2020 tot 2025

In oktober 2025 was de zee gemiddeld 14,3 °C — 0,6 °C boven het gemiddelde van 1991–2020.

Zeewatertemperatuur 2025: +0,6 °C

Gemiddelde 1991–2020: 13,7 °C

Lucht, maximum overdag 2025: +0,2 °C

Gemiddelde 1991–2020: 13,6 °C

Elke balk is een jaar. Boven de stippellijn (het gemiddelde van 1991–2020) was die maand warmer dan normaal, eronder koeler.

Wanneer gaan

Gemiddelden 1991–2020
Warmste zeeAugustus en september15 °CDe zee blijft hier het hele jaar onder 18 °C.
Meeste zonMei en juni7 uur zon per dag
Minste regenApril en mei62 mm in de maand

Het jaar in één oogopslag

  1. jan9°1 h110 mm
  2. feb8°2 h89 mm
  3. mrt8°4 h82 mm
  4. apr8°6 h62 mm
  5. mei10°7 h65 mm
  6. jun12°7 h74 mm
  7. jul14°6 h79 mm
  8. aug15°6 h97 mm
  9. sep15°4 h90 mm
  10. okt14°3 h123 mm
  11. nov12°1 h126 mm
  12. dec10°1 h126 mm
8°C20°C32°C

Elke kaart is een maand. De kleur is de zeetemperatuur, op dezelfde schaal als de kaart; vetgedrukt de twee beste maanden per onderdeel.

Zeewatertemperatuur

Gemiddelden 1991–2020
10°15°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 9°feb: 8°mrt: 8°apr: 8°mei: 10°jun: 12°jul: 14°aug: 15°sep: 15°okt: 14°nov: 12°dec: 10°8°15°
8°C20°C32°C

Het klimaat door het jaar

Gemiddelden 1991–2020
5°10°15°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 7 °C (Max 8° / Min 6°)feb: 7 °C (Max 8° / Min 6°)mrt: 7 °C (Max 8° / Min 6°)apr: 8 °C (Max 9° / Min 7°)mei: 11 °C (Max 12° / Min 10°)jun: 13 °C (Max 14° / Min 12°)jul: 15 °C (Max 16° / Min 14°)aug: 15 °C (Max 16° / Min 14°)sep: 15 °C (Max 15° / Min 14°)okt: 13 °C (Max 14° / Min 12°)nov: 10 °C (Max 11° / Min 9°)dec: 8 °C (Max 9° / Min 8°)15°7°
GemiddeldeMin – Max
8°C20°C32°C

Regen

0 mm50 mm100 mmjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 110 mmfeb: 89 mmmrt: 82 mmapr: 62 mm62mei: 65 mmjun: 74 mmjul: 79 mmaug: 97 mmsep: 90 mmokt: 123 mmnov: 126 mmdec: 126 mm126

Zon

0 h2,5 h5 h7,5 hjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 0,9 hfeb: 2,3 hmrt: 4,1 hapr: 6,0 hmei: 7,2 h7,2jun: 6,6 hjul: 6,3 haug: 5,5 hsep: 4,3 hokt: 2,6 hnov: 1,3 hdec: 0,6 h0,6

Zonuren zijn geschat op basis van gemeten zonnestraling, niet rechtstreeks waargenomen.

Maand voor maand

Gemiddelden 1991–2020

Elke maand in Douglas Head: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.

Elke maand in Douglas Head: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.
MaandMax°CMin°CZee°CRegenmmRegendagendagenZonu/dagWindkm/h
Januari869110180,934
Februari86889152,331
Maart86882154,128
April97862136,023
Mei12101065127,222
Juni14121274126,620
Juli16141479156,320
Augustuswarmste zee16141597165,523
September15141590154,326
Oktober141214123182,630
November11912126201,332
December9810126190,633

Veeg opzij om de andere kolommen te zien.

Foto's

Foto's die hun makers op Wikimedia Commons hebben gedeeld, met aangepaste kleuren.

Douglas Head: Douglas Bay - geograph.org.uk - 2386639
Foto: David Dixon · Wikimedia Commons · CC BY-SA 2.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Douglas Head: Douglas Head and Bay - geograph.org.uk - 2386671
Foto: David Dixon · Wikimedia Commons · CC BY-SA 2.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Douglas Head: The lighthouse below Douglas Head gleams in the shadow of the setting sun - geograph.org.uk - 1731385
Foto: David Long · Wikimedia Commons · CC BY-SA 2.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.

Plan je reis

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Over deze cijfers

De gemiddelden gelden voor 1991–2020; de recente jaren (2020–2025) laten zien wat er echt gebeurde. Geen van beide is het weer van vandaag.

WatWaar het vandaan komt Dichtstbijzijnde meting
Lucht, regen en zonNASA POWER17 km verderop
ZeewatertemperatuurNOAA OISST v2.1, 1991–20206 km verderop
2020–2025, maand voor maandNASA POWER · NOAA OISST v2.117 km verderop
Strandwacht en accommodatiesOpenStreetMapbinnen 1–5 km
Dichtstbijzijnde luchthavenOurAirportsafstand in rechte lijn
Afbeelding bovenaanSentinel-2 cloudless (EOX)op deze plek

Meer over deze plek: Wikipedia Bekijk alle gegevensbronnen →

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Je bent hier
meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken