Naar de inhoud
coastya
Satellietbeeld van Didem Plajı; de speld markeert het strand
Satellietbeeld: Sentinel-2 cloudless · EOX, CC BY 4.0, kleuren aangepast door Coastya. Ongeveer 12 km kust; de speld markeert het strand.

Strand

Didem Plajı

TurkijeAydın · Turkije · Mediterranean Sea

37.3551, 27.2777 · Altınkum, 1 km

  • 24°Zee · Augustus
  • 37°Max · Juli
  • 13,2 hZon · Juli
De stip markeert Didem Plajı. Ongeveer 140 km kust, noorden boven.

Jouw maand aan het strand

Didem Plajı in oktober

  • 25°CLucht, maximum overdag13°C 's nachts
  • 22°CZeewatertemperatuur
  • 8,1 hZon per dag
  • 6 dagenRegendagen in de maand52 mm in totaal
  • 12 km/hGemiddelde wind

Gemiddelden voor 1991–2020. Een regendag is een dag met minstens 1 mm regen.

En een maand eerder of later?

SeptemberOktoberNovember
Lucht, dagmaximum31°25°19°
Zee24°22°20°
Zon per dag10,3 h8,1 h6,2 h
Regendagen268

Warmste zee van het jaar: augustus (24,5 °C) · meeste zon: juli (13,2 uur per dag).

Het strand zelf

  • 30Accommodaties binnen 5 kmHotels, pensions, appartementen en campings · OpenStreetMap
  • 36 kmLuchthaven: Milas Bodrum International Airport (BJV)In rechte lijn; over de weg is het verder Autohuur op luchthaven BJV (Bodrum)

Nog geen betrouwbare informatie over: kwaliteit van het zwemwater, toegankelijk met rolstoel, strandwacht.

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Oktober van 2020 tot 2025

In oktober 2025 was de zee gemiddeld 22,4 °C — 0,5 °C boven het gemiddelde van 1991–2020.

Zeewatertemperatuur 2025: +0,5 °C

Gemiddelde 1991–2020: 21,9 °C

Lucht, maximum overdag 2025: −1,4 °C

Gemiddelde 1991–2020: 25,1 °C

Elke balk is een jaar. Boven de stippellijn (het gemiddelde van 1991–2020) was die maand warmer dan normaal, eronder koeler.

Wanneer gaan

Gemiddelden 1991–2020
Warmste zeeAugustus en september24 °C
Meeste zonJuni en juli13 uur zon per dag
Minste regenJuli en augustus3 mm in de maand

Het jaar in één oogopslag

  1. jan17°5 h148 mm
  2. feb16°6 h109 mm
  3. mrt16°7 h65 mm
  4. apr17°9 h48 mm
  5. mei19°11 h30 mm
  6. jun22°13 h11 mm
  7. jul24°13 h4 mm
  8. aug24°12 h3 mm
  9. sep24°10 h19 mm
  10. okt22°8 h52 mm
  11. nov20°6 h96 mm
  12. dec18°4 h141 mm
8°C20°C32°C

Elke kaart is een maand. De kleur is de zeetemperatuur, op dezelfde schaal als de kaart; vetgedrukt de twee beste maanden per onderdeel.

Zeewatertemperatuur

Gemiddelden 1991–2020
15°20°25°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 17°feb: 16°mrt: 16°apr: 17°mei: 19°jun: 22°jul: 24°aug: 24°sep: 24°okt: 22°nov: 20°dec: 18°24°16°
8°C20°C32°C

Het klimaat door het jaar

Gemiddelden 1991–2020
10°20°30°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 8 °C (Max 12° / Min 4°)feb: 9 °C (Max 13° / Min 5°)mrt: 11 °C (Max 16° / Min 6°)apr: 15 °C (Max 20° / Min 10°)mei: 20 °C (Max 26° / Min 14°)jun: 26 °C (Max 32° / Min 19°)jul: 30 °C (Max 37° / Min 22°)aug: 30 °C (Max 37° / Min 22°)sep: 25 °C (Max 31° / Min 18°)okt: 19 °C (Max 25° / Min 13°)nov: 14 °C (Max 19° / Min 9°)dec: 9 °C (Max 14° / Min 5°)30°8°
GemiddeldeMin – Max
8°C20°C32°C

Regen

0 mm50 mm100 mm150 mmjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 148 mm148feb: 109 mmmrt: 65 mmapr: 48 mmmei: 30 mmjun: 11 mmjul: 4 mmaug: 3 mm3sep: 19 mmokt: 52 mmnov: 96 mmdec: 141 mm

Zon

0 h5 h10 h15 hjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 4,7 hfeb: 5,5 hmrt: 7,4 hapr: 9,1 hmei: 10,8 hjun: 12,7 hjul: 13,2 h13,2aug: 12,0 hsep: 10,3 hokt: 8,1 hnov: 6,2 hdec: 4,5 h4,5

Zonuren zijn geschat op basis van gemeten zonnestraling, niet rechtstreeks waargenomen.

Maand voor maand

Gemiddelden 1991–2020

Elke maand in Didem Plajı: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.

Elke maand in Didem Plajı: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.
MaandMax°CMin°CZee°CRegenmmRegendagendagenZonu/dagWindkm/h
Januari12417148124,715
Februari13516109115,515
Maart166166597,414
April2010174889,113
Mei26141930610,812
Juni32192211212,713
Juli3722244113,215
Augustuswarmste zee3722243112,014
September31182419210,313
Oktober2513225268,112
November199209686,213
December14518141124,514

Veeg opzij om de andere kolommen te zien.

Foto's

Foto's die hun makers op Wikimedia Commons hebben gedeeld, met aangepaste kleuren.

Didem Plajı: Altınkum Plajı, Didim
Foto: Kadı Kadı · Wikimedia Commons · CC BY-SA 2.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Didem Plajı: Detail of column bases, sea creature, Apollo Temple, Didyma
Foto: Carole Raddato · Wikimedia Commons · CC BY-SA 2.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.

Plan je reis

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Over deze cijfers

De gemiddelden gelden voor 1991–2020; de recente jaren (2020–2025) laten zien wat er echt gebeurde. Geen van beide is het weer van vandaag.

WatWaar het vandaan komt Dichtstbijzijnde meting
Lucht, regen en zonNASA POWER25 km verderop
ZeewatertemperatuurNOAA OISST v2.1, 1991–20209 km verderop
2020–2025, maand voor maandNASA POWER · NOAA OISST v2.125 km verderop
Strandwacht en accommodatiesOpenStreetMapbinnen 1–5 km
Dichtstbijzijnde luchthavenOurAirportsafstand in rechte lijn
Afbeelding bovenaanSentinel-2 cloudless (EOX)op deze plek

Bekijk alle gegevensbronnen →

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Je bent hier
meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken