Naar de inhoud
coastya
Satellietbeeld van Crescent Beach; de speld markeert het strand
Satellietbeeld: Sentinel-2 cloudless · EOX, CC BY 4.0, kleuren aangepast door Coastya. Ongeveer 11 km kust; de speld markeert het strand.

Strand

Crescent Beach

CanadaNova Scotia · Canada · Atlantic Ocean

44.2341, -64.4016 · Lunenburg, 17 km

  • 16°Zee · Augustus
  • 20°Max · Augustus
  • 7,5 hZon · Augustus
De stip markeert Crescent Beach. Ongeveer 140 km kust, noorden boven.

Jouw maand aan het strand

Crescent Beach in oktober

  • 14°CLucht, maximum overdag10°C 's nachts
  • 13°CZeewatertemperatuur
  • 4,7 hZon per dag
  • 11 dagenRegendagen in de maand134 mm in totaal
  • 20 km/hGemiddelde wind

Gemiddelden voor 1991–2020. Een regendag is een dag met minstens 1 mm regen.

En een maand eerder of later?

SeptemberOktoberNovember
Lucht, dagmaximum18°14°9°
Zee16°13°10°
Zon per dag6,7 h4,7 h2,9 h
Regendagen101112

Warmste zee van het jaar: augustus (16,5 °C) · meeste zon: augustus (7,5 uur per dag).

Het strand zelf

  • 4Accommodaties binnen 5 kmHotels, pensions, appartementen en campings · OpenStreetMap
  • 101 kmLuchthaven: Halifax / Stanfield International Airport (YHZ)In rechte lijn; over de weg is het verder Autohuur op luchthaven YHZ (Halifax)

Nog geen betrouwbare informatie over: kwaliteit van het zwemwater, toegankelijk met rolstoel, strandwacht.

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Oktober van 2020 tot 2025

In oktober 2025 was de zee gemiddeld 15,8 °C — 2,4 °C boven het gemiddelde van 1991–2020.

Zeewatertemperatuur 2025: +2,4 °C

Gemiddelde 1991–2020: 13,4 °C

Lucht, maximum overdag 2025: +1,4 °C

Gemiddelde 1991–2020: 13,9 °C

Elke balk is een jaar. Boven de stippellijn (het gemiddelde van 1991–2020) was die maand warmer dan normaal, eronder koeler.

Wanneer gaan

Gemiddelden 1991–2020
Warmste zeeAugustus en september16 °CDe zee blijft hier het hele jaar onder 18 °C.
Meeste zonJuli en augustus8 uur zon per dag
Minste regenJuli en september78 mm in de maand

Het jaar in één oogopslag

  1. jan3°3 h106 mm
  2. feb2°4 h106 mm
  3. mrt1°5 h109 mm
  4. apr3°6 h102 mm
  5. mei6°6 h103 mm
  6. jun10°7 h99 mm
  7. jul14°7 h82 mm
  8. aug16°8 h87 mm
  9. sep16°7 h78 mm
  10. okt13°5 h134 mm
  11. nov10°3 h120 mm
  12. dec6°2 h144 mm
8°C20°C32°C

Elke kaart is een maand. De kleur is de zeetemperatuur, op dezelfde schaal als de kaart; vetgedrukt de twee beste maanden per onderdeel.

Zeewatertemperatuur

Gemiddelden 1991–2020
0°10°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 3°feb: 2°mrt: 1°apr: 3°mei: 6°jun: 10°jul: 14°aug: 16°sep: 16°okt: 13°nov: 10°dec: 6°1°16°
8°C20°C32°C

Het klimaat door het jaar

Gemiddelden 1991–2020
0°10°20°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: -1 °C (Max 1° / Min -4°)feb: -2 °C (Max 1° / Min -4°)mrt: 0 °C (Max 3° / Min -2°)apr: 4 °C (Max 6° / Min 2°)mei: 8 °C (Max 10° / Min 6°)jun: 13 °C (Max 15° / Min 11°)jul: 17 °C (Max 19° / Min 15°)aug: 18 °C (Max 20° / Min 16°)sep: 16 °C (Max 18° / Min 14°)okt: 12 °C (Max 14° / Min 10°)nov: 7 °C (Max 9° / Min 5°)dec: 2 °C (Max 5° / Min 2°)18°-2°
GemiddeldeMin – Max
8°C20°C32°C

Regen

0 mm50 mm100 mm150 mmjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 106 mmfeb: 106 mmmrt: 109 mmapr: 102 mmmei: 103 mmjun: 99 mmjul: 82 mmaug: 87 mmsep: 78 mm78okt: 134 mmnov: 120 mmdec: 144 mm144

Zon

0 h2,5 h5 h7,5 hjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 2,9 hfeb: 4,2 hmrt: 5,4 hapr: 5,9 hmei: 6,3 hjun: 6,9 hjul: 7,4 haug: 7,5 h7,5sep: 6,7 hokt: 4,7 hnov: 2,9 hdec: 2,1 h2,1

Zonuren zijn geschat op basis van gemeten zonnestraling, niet rechtstreeks waargenomen.

Maand voor maand

Gemiddelden 1991–2020

Elke maand in Crescent Beach: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.

Elke maand in Crescent Beach: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.
MaandMax°CMin°CZee°CRegenmmRegendagendagenZonu/dagWindkm/h
Januari1-43106122,922
Februari1-42106114,222
Maart3-21109115,421
April623102125,918
Mei1066103126,315
Juni15111099106,914
Juli19151482117,414
Augustuswarmste zee20161687107,514
September18141678106,716
Oktober141013134114,720
November9510120122,921
December506144132,123

Veeg opzij om de andere kolommen te zien.

Foto's

Foto's die hun makers op Wikimedia Commons hebben gedeeld, met aangepaste kleuren.

Crescent Beach: Crescent Beach, Nova Scotia
Foto: Madereugeneandrew · Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Crescent Beach: Kanada 2017 (27995296727)
Foto: simpf · Wikimedia Commons · CC BY-SA 2.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.

Plan je reis

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Over deze cijfers

De gemiddelden gelden voor 1991–2020; de recente jaren (2020–2025) laten zien wat er echt gebeurde. Geen van beide is het weer van vandaag.

WatWaar het vandaan komt Dichtstbijzijnde meting
Lucht, regen en zonNASA POWER26 km verderop
ZeewatertemperatuurNOAA OISST v2.1, 1991–202012 km verderop
2020–2025, maand voor maandNASA POWER · NOAA OISST v2.126 km verderop
Strandwacht en accommodatiesOpenStreetMapbinnen 1–5 km
Dichtstbijzijnde luchthavenOurAirportsafstand in rechte lijn
Afbeelding bovenaanSentinel-2 cloudless (EOX)op deze plek

Meer over deze plek: Wikipedia Bekijk alle gegevensbronnen →

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Je bent hier
meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken