Naar de inhoud
coastya
Satellietbeeld van Chesil Beach; de speld markeert het strand
Satellietbeeld: Sentinel-2 cloudless · EOX, CC BY 4.0, kleuren aangepast door Coastya. Ongeveer 10 km kust; de speld markeert het strand.

Strand

Chesil Beach

Verenigd KoninkrijkEngland · Verenigd Koninkrijk · English Channel

50.6333, -2.5667 · Chickerell, 5 km

  • 17°Zee · Augustus
  • 19°Max · Augustus
  • 8,1 hZon · Juni
De stip markeert Chesil Beach. Ongeveer 140 km kust, noorden boven.

Jouw maand aan het strand

Chesil Beach in oktober

  • 15°CLucht, maximum overdag13°C 's nachts
  • 16°CZeewatertemperatuur
  • 3,3 hZon per dag
  • 15 dagenRegendagen in de maand101 mm in totaal
  • 27 km/hGemiddelde wind

Gemiddelden voor 1991–2020. Een regendag is een dag met minstens 1 mm regen.

En een maand eerder of later?

SeptemberOktoberNovember
Lucht, dagmaximum18°15°12°
Zee17°16°13°
Zon per dag5,9 h3,3 h2,0 h
Regendagen121517

Warmste zee van het jaar: augustus (17,1 °C) · meeste zon: juni (8,1 uur per dag).

Het strand zelf

  • OnbewaaktStrandwachtMeestal alleen in het badseizoen · OpenStreetMap
  • 16Accommodaties binnen 5 kmHotels, pensions, appartementen en campings · OpenStreetMap
  • 54 kmLuchthaven: Bournemouth Airport (BOH)In rechte lijn; over de weg is het verder Autohuur op luchthaven BOH (Bournemouth)

Nog geen betrouwbare informatie over: kwaliteit van het zwemwater, toegankelijk met rolstoel.

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Oktober van 2020 tot 2025

In oktober 2025 was de zee gemiddeld 15,7 °C — ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 1991–2020.

Zeewatertemperatuur 2025: +0,1 °C

Gemiddelde 1991–2020: 15,6 °C

Lucht, maximum overdag 2025: +0,2 °C

Gemiddelde 1991–2020: 15,2 °C

Elke balk is een jaar. Boven de stippellijn (het gemiddelde van 1991–2020) was die maand warmer dan normaal, eronder koeler.

Wanneer gaan

Gemiddelden 1991–2020
Warmste zeeAugustus en september17 °CDe zee blijft hier het hele jaar onder 18 °C.
Meeste zonJuni en juli8 uur zon per dag
Minste regenApril en september52 mm in de maand

Het jaar in één oogopslag

  1. jan10°1 h98 mm
  2. feb9°3 h75 mm
  3. mrt9°4 h69 mm
  4. apr10°7 h53 mm
  5. mei11°8 h55 mm
  6. jun14°8 h56 mm
  7. jul16°8 h58 mm
  8. aug17°7 h71 mm
  9. sep17°6 h52 mm
  10. okt16°3 h101 mm
  11. nov13°2 h107 mm
  12. dec11°1 h106 mm
8°C20°C32°C

Elke kaart is een maand. De kleur is de zeetemperatuur, op dezelfde schaal als de kaart; vetgedrukt de twee beste maanden per onderdeel.

Zeewatertemperatuur

Gemiddelden 1991–2020
10°15°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 10°feb: 9°mrt: 9°apr: 10°mei: 11°jun: 14°jul: 16°aug: 17°sep: 17°okt: 16°nov: 13°dec: 11°9°17°
8°C20°C32°C

Het klimaat door het jaar

Gemiddelden 1991–2020
5°10°15°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 8 °C (Max 9° / Min 7°)feb: 7 °C (Max 8° / Min 6°)mrt: 8 °C (Max 9° / Min 6°)apr: 10 °C (Max 11° / Min 8°)mei: 12 °C (Max 14° / Min 10°)jun: 15 °C (Max 16° / Min 13°)jul: 17 °C (Max 18° / Min 15°)aug: 17 °C (Max 19° / Min 15°)sep: 16 °C (Max 18° / Min 14°)okt: 14 °C (Max 15° / Min 13°)nov: 11 °C (Max 12° / Min 10°)dec: 9 °C (Max 10° / Min 8°)17°7°
GemiddeldeMin – Max
8°C20°C32°C

Regen

0 mm50 mm100 mmjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 98 mmfeb: 75 mmmrt: 69 mmapr: 53 mmmei: 55 mmjun: 56 mmjul: 58 mmaug: 71 mmsep: 52 mm52okt: 101 mmnov: 107 mm107dec: 106 mm

Zon

0 h2,5 h5 h7,5 hjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 1,4 hfeb: 2,7 hmrt: 4,5 hapr: 6,9 hmei: 7,9 hjun: 8,1 h8,1jul: 8,0 haug: 6,8 hsep: 5,9 hokt: 3,3 hnov: 2,0 hdec: 1,2 h1,2

Zonuren zijn geschat op basis van gemeten zonnestraling, niet rechtstreeks waargenomen.

Maand voor maand

Gemiddelden 1991–2020

Elke maand in Chesil Beach: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.

Elke maand in Chesil Beach: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.
MaandMax°CMin°CZee°CRegenmmRegendagendagenZonu/dagWindkm/h
Januari971098161,430
Februari86975132,729
Maart96969134,526
April1181053126,921
Mei14101155117,921
Juni16131456118,119
Juli18151658118,020
Augustuswarmste zee19151771126,821
September18141752125,923
Oktober151316101153,327
November121013107172,029
December10811106161,230

Veeg opzij om de andere kolommen te zien.

Foto's

Foto's die hun makers op Wikimedia Commons hebben gedeeld, met aangepaste kleuren.

Chesil Beach: West Fleet and Chesil Beach - geograph.org.uk - 6502563
Foto: N Chadwick · Wikimedia Commons · CC BY-SA 2.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Chesil Beach: West Fleet and Chesil Beach - geograph.org.uk - 6502564
Foto: N Chadwick · Wikimedia Commons · CC BY-SA 2.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Chesil Beach: Following the coast path east from Langton Hive Point near Langton Herring - geograph.org.uk - 7034707
Foto: Colin Park · Wikimedia Commons · CC BY-SA 2.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.

Plan je reis

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Over deze cijfers

De gemiddelden gelden voor 1991–2020; de recente jaren (2020–2025) laten zien wat er echt gebeurde. Geen van beide is het weer van vandaag.

WatWaar het vandaan komt Dichtstbijzijnde meting
Lucht, regen en zonNASA POWER16 km verderop
ZeewatertemperatuurNOAA OISST v2.1, 1991–20204 km verderop
2020–2025, maand voor maandNASA POWER · NOAA OISST v2.116 km verderop
Strandwacht en accommodatiesOpenStreetMapbinnen 1–5 km
Dichtstbijzijnde luchthavenOurAirportsafstand in rechte lijn
Afbeelding bovenaanSentinel-2 cloudless (EOX)op deze plek

Meer over deze plek: Wikipedia Bekijk alle gegevensbronnen →

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Je bent hier
meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken