Naar de inhoud
coastya
Satellietbeeld van Cala Serena; de speld markeert het strand
Luchtfoto: Obra derivada de PNOA máxima actualidad 2026 CC-BY 4.0 scne.es, CC BY 4.0, kleuren aangepast door Coastya. Ongeveer 3 km kust; de speld markeert het strand.

Strand

Cala Serena

SpanjeBalearic Islands · Spanje · Mediterranean Sea

39.3797, 3.2393 · Cala d'Or, 0 km

  • 26°Zee · Augustus
  • 29°Max · Augustus
  • 11,2 hZon · Juni
De stip markeert Cala Serena. Ongeveer 140 km kust, noorden boven.

Jouw maand aan het strand

Cala Serena in oktober

  • 23°CLucht, maximum overdag19°C 's nachts
  • 22°CZeewatertemperatuur
  • 6,1 hZon per dag
  • 11 dagenRegendagen in de maand69 mm in totaal
  • 17 km/hGemiddelde wind

Gemiddelden voor 1991–2020. Een regendag is een dag met minstens 1 mm regen.

En een maand eerder of later?

SeptemberOktoberNovember
Lucht, dagmaximum26°23°18°
Zee25°22°19°
Zon per dag7,4 h6,1 h4,4 h
Regendagen101111

Warmste zee van het jaar: augustus (26,1 °C) · meeste zon: juni (11,2 uur per dag).

Het strand zelf

  • GoedKwaliteit van het zwemwaterOfficiële EU-classificatie, seizoen 2025
  • 71Accommodaties binnen 5 kmHotels, pensions, appartementen en campings · OpenStreetMap
  • 47 kmLuchthaven: Palma de Mallorca Airport (PMI)In rechte lijn; over de weg is het verder Autohuur op luchthaven PMI (Palma de Mallorca)

Nog geen betrouwbare informatie over: toegankelijk met rolstoel, strandwacht.

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Oktober van 2020 tot 2025

In oktober 2025 was de zee gemiddeld 24,2 °C — 1,8 °C boven het gemiddelde van 1991–2020.

Zeewatertemperatuur 2025: +1,8 °C

Gemiddelde 1991–2020: 22,4 °C

Lucht, maximum overdag 2025: +0,9 °C

Gemiddelde 1991–2020: 22,7 °C

Elke balk is een jaar. Boven de stippellijn (het gemiddelde van 1991–2020) was die maand warmer dan normaal, eronder koeler.

Wanneer gaan

Gemiddelden 1991–2020
Warmste zeeAugustus en september26 °C
Meeste zonJuni en juli11 uur zon per dag
Minste regenJuni en juli10 mm in de maand

Het jaar in één oogopslag

  1. jan15°5 h46 mm
  2. feb14°5 h44 mm
  3. mrt14°7 h40 mm
  4. apr16°8 h46 mm
  5. mei18°10 h37 mm
  6. jun22°11 h14 mm
  7. jul25°11 h10 mm
  8. aug26°10 h25 mm
  9. sep25°7 h68 mm
  10. okt22°6 h69 mm
  11. nov19°4 h83 mm
  12. dec17°4 h52 mm
8°C20°C32°C

Elke kaart is een maand. De kleur is de zeetemperatuur, op dezelfde schaal als de kaart; vetgedrukt de twee beste maanden per onderdeel.

Zeewatertemperatuur

Gemiddelden 1991–2020
15°20°25°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 15°feb: 14°mrt: 14°apr: 16°mei: 18°jun: 22°jul: 25°aug: 26°sep: 25°okt: 22°nov: 19°dec: 17°14°26°
8°C20°C32°C

Het klimaat door het jaar

Gemiddelden 1991–2020
10°20°30°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 12 °C (Max 14° / Min 10°)feb: 12 °C (Max 14° / Min 10°)mrt: 13 °C (Max 15° / Min 11°)apr: 15 °C (Max 18° / Min 13°)mei: 19 °C (Max 21° / Min 16°)jun: 23 °C (Max 26° / Min 20°)jul: 26 °C (Max 29° / Min 24°)aug: 26 °C (Max 29° / Min 24°)sep: 24 °C (Max 26° / Min 22°)okt: 21 °C (Max 23° / Min 19°)nov: 16 °C (Max 18° / Min 15°)dec: 14 °C (Max 15° / Min 12°)26°12°
GemiddeldeMin – Max
8°C20°C32°C

Regen

0 mm25 mm50 mm75 mmjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 46 mmfeb: 44 mmmrt: 40 mmapr: 46 mmmei: 37 mmjun: 14 mmjul: 10 mm10aug: 25 mmsep: 68 mmokt: 69 mmnov: 83 mm83dec: 52 mm

Zon

0 h5 h10 hjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 4,6 hfeb: 5,4 hmrt: 7,0 hapr: 8,2 hmei: 9,5 hjun: 11,2 h11,2jul: 11,1 haug: 9,9 hsep: 7,4 hokt: 6,1 hnov: 4,4 h4,4dec: 4,4 h4,4

Zonuren zijn geschat op basis van gemeten zonnestraling, niet rechtstreeks waargenomen.

Maand voor maand

Gemiddelden 1991–2020

Elke maand in Cala Serena: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.

Elke maand in Cala Serena: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.
MaandMax°CMin°CZee°CRegenmmRegendagendagenZonu/dagWindkm/h
Januari1410154694,620
Februari1410144485,421
Maart1511144077,020
April1813164688,218
Mei2116183769,516
Juni26202214411,213
Juli29242510211,113
Augustuswarmste zee2924262559,914
September26222568107,415
Oktober23192269116,117
November18151983114,421
December1512175294,420

Veeg opzij om de andere kolommen te zien.

Foto's

Foto's die hun makers op Wikimedia Commons hebben gedeeld, met aangepaste kleuren.

Cala Serena: Playa de Cala Serena, en Felanich (Baleares)
Foto: Lopezsuarez · Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Cala Serena: Cala Ferrera 02
Foto: Xxlstier · Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Cala Serena: Cala Ferrera 01
Foto: Xxlstier · Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.

Plan je reis

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Over deze cijfers

De gemiddelden gelden voor 1991–2020; de recente jaren (2020–2025) laten zien wat er echt gebeurde. Geen van beide is het weer van vandaag.

WatWaar het vandaan komt Dichtstbijzijnde meting
Lucht, regen en zonNASA POWER17 km verderop
ZeewatertemperatuurNOAA OISST v2.1, 1991–202010 km verderop
2020–2025, maand voor maandNASA POWER · NOAA OISST v2.117 km verderop
Kwaliteit van het zwemwaterEuropees Milieuagentschap0,0 km verderop
Strandwacht en accommodatiesOpenStreetMapbinnen 1–5 km
Dichtstbijzijnde luchthavenOurAirportsafstand in rechte lijn
Afbeelding bovenaanSentinel-2 cloudless (EOX)op deze plek

Bekijk alle gegevensbronnen →

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Je bent hier
meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken