Naar de inhoud
coastya
Satellietbeeld van Boknesstrand; de speld markeert het strand
Satellietbeeld: Sentinel-2 cloudless · EOX, CC BY 4.0, kleuren aangepast door Coastya. Ongeveer 13 km kust; de speld markeert het strand.

Strand

Boknesstrand

Zuid-AfrikaEastern Cape · Zuid-Afrika · Indian Ocean

-33.7282, 26.5856 · Kenton, 9 km

  • 22°Zee · Februari
  • 27°Max · Februari
  • 9,0 hZon · December
De stip markeert Boknesstrand. Ongeveer 140 km kust, noorden boven.

Jouw maand aan het strand

Boknesstrand in oktober

  • 23°CLucht, maximum overdag14°C 's nachts
  • 19°CZeewatertemperatuur
  • 8,1 hZon per dag
  • 10 dagenRegendagen in de maand59 mm in totaal
  • 22 km/hGemiddelde wind

Gemiddelden voor 1991–2020. Een regendag is een dag met minstens 1 mm regen.

En een maand eerder of later?

SeptemberOktoberNovember
Lucht, dagmaximum22°23°24°
Zee19°19°20°
Zon per dag8,2 h8,1 h8,7 h
Regendagen61011

Warmste zee van het jaar: februari (22,4 °C) · meeste zon: december (9,0 uur per dag).

Het strand zelf

  • BewaaktStrandwachtMeestal alleen in het badseizoen · OpenStreetMap
  • 1Accommodaties binnen 5 kmHotels, pensions, appartementen en campings · OpenStreetMap
  • 94 kmLuchthaven: Chief Dawid Stuurman International Airport (PLZ)In rechte lijn; over de weg is het verder Autohuur op luchthaven PLZ (Gqeberha)

Nog geen betrouwbare informatie over: kwaliteit van het zwemwater, toegankelijk met rolstoel.

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Oktober van 2020 tot 2025

In oktober 2025 was de zee gemiddeld 18,6 °C — 0,6 °C onder het gemiddelde van 1991–2020.

Zeewatertemperatuur 2025: −0,6 °C

Gemiddelde 1991–2020: 19,2 °C

Lucht, maximum overdag 2025: +1,9 °C

Gemiddelde 1991–2020: 22,9 °C

Elke balk is een jaar. Boven de stippellijn (het gemiddelde van 1991–2020) was die maand warmer dan normaal, eronder koeler.

Wanneer gaan

Gemiddelden 1991–2020
Warmste zeeFebruari en maart22 °C
Meeste zonNovember en december9 uur zon per dag
Minste regenMei en juni23 mm in de maand

Het jaar in één oogopslag

  1. jan22°9 h72 mm
  2. feb22°8 h67 mm
  3. mrt22°8 h66 mm
  4. apr21°7 h53 mm
  5. mei21°7 h28 mm
  6. jun20°7 h23 mm
  7. jul19°7 h31 mm
  8. aug19°8 h49 mm
  9. sep19°8 h39 mm
  10. okt19°8 h59 mm
  11. nov20°9 h68 mm
  12. dec21°9 h58 mm
8°C20°C32°C

Elke kaart is een maand. De kleur is de zeetemperatuur, op dezelfde schaal als de kaart; vetgedrukt de twee beste maanden per onderdeel.

Zeewatertemperatuur

Gemiddelden 1991–2020
18°20°22°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 22°feb: 22°mrt: 22°apr: 21°mei: 21°jun: 20°jul: 19°aug: 19°sep: 19°okt: 19°nov: 20°dec: 21°19°22°
8°C20°C32°C

Het klimaat door het jaar

Gemiddelden 1991–2020
10°15°20°25°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 23 °C (Max 27° / Min 18°)feb: 23 °C (Max 27° / Min 19°)mrt: 22 °C (Max 27° / Min 18°)apr: 20 °C (Max 24° / Min 15°)mei: 18 °C (Max 23° / Min 13°)jun: 16 °C (Max 20° / Min 11°)jul: 15 °C (Max 20° / Min 10°)aug: 16 °C (Max 21° / Min 11°)sep: 17 °C (Max 22° / Min 12°)okt: 18 °C (Max 23° / Min 14°)nov: 20 °C (Max 24° / Min 15°)dec: 21 °C (Max 26° / Min 17°)23°15°
GemiddeldeMin – Max
8°C20°C32°C

Regen

0 mm25 mm50 mm75 mmjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 72 mm72feb: 67 mmmrt: 66 mmapr: 53 mmmei: 28 mmjun: 23 mm23jul: 31 mmaug: 49 mmsep: 39 mmokt: 59 mmnov: 68 mmdec: 58 mm

Zon

0 h5 h10 hjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 8,7 hfeb: 8,3 hmrt: 8,0 hapr: 7,2 hmei: 6,8 h6,8jun: 6,9 hjul: 7,1 haug: 7,5 hsep: 8,2 hokt: 8,1 hnov: 8,7 hdec: 9,0 h9,0

Zonuren zijn geschat op basis van gemeten zonnestraling, niet rechtstreeks waargenomen.

Maand voor maand

Gemiddelden 1991–2020

Elke maand in Boknesstrand: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.

Elke maand in Boknesstrand: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.
MaandMax°CMin°CZee°CRegenmmRegendagendagenZonu/dagWindkm/h
Januari27182272138,721
Februariwarmste zee27192267138,320
Maart27182266118,019
April2415215387,218
Mei2313212846,818
Juni2011202346,920
Juli2010193147,120
Augustus2111194967,521
September2212193968,221
Oktober23141959108,122
November24152068118,721
December26172158119,021

Veeg opzij om de andere kolommen te zien.

Plan je reis

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Over deze cijfers

De gemiddelden gelden voor 1991–2020; de recente jaren (2020–2025) laten zien wat er echt gebeurde. Geen van beide is het weer van vandaag.

WatWaar het vandaan komt Dichtstbijzijnde meting
Lucht, regen en zonNASA POWER37 km verderop
ZeewatertemperatuurNOAA OISST v2.1, 1991–202017 km verderop
2020–2025, maand voor maandNASA POWER · NOAA OISST v2.137 km verderop
Strandwacht en accommodatiesOpenStreetMapbinnen 1–5 km
Dichtstbijzijnde luchthavenOurAirportsafstand in rechte lijn
Afbeelding bovenaanSentinel-2 cloudless (EOX)op deze plek

Meer over deze plek: Wikipedia Bekijk alle gegevensbronnen →

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Je bent hier
meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken