Naar de inhoud
coastya
Satellietbeeld van Banna Strand; de speld markeert het strand
Satellietbeeld: Sentinel-2 cloudless · EOX, CC BY 4.0, kleuren aangepast door Coastya. Ongeveer 9 km kust; de speld markeert het strand.

Strand

Banna Strand

IerlandMunster · Ierland · Atlantic Ocean

52.3411, -9.8403 · Tralee, 12 km

  • 16°Zee · Augustus
  • 17°Max · Augustus
  • 6,3 hZon · Mei
De stip markeert Banna Strand. Ongeveer 140 km kust, noorden boven.

Jouw maand aan het strand

Banna Strand in oktober

  • 14°CLucht, maximum overdag11°C 's nachts
  • 14°CZeewatertemperatuur
  • 3,1 hZon per dag
  • 20 dagenRegendagen in de maand116 mm in totaal
  • 27 km/hGemiddelde wind

Gemiddelden voor 1991–2020. Een regendag is een dag met minstens 1 mm regen.

En een maand eerder of later?

SeptemberOktoberNovember
Lucht, dagmaximum16°14°11°
Zee15°14°12°
Zon per dag4,5 h3,1 h1,9 h
Regendagen182022

Warmste zee van het jaar: augustus (15,8 °C) · meeste zon: mei (6,3 uur per dag).

Het strand zelf

  • UitstekendKwaliteit van het zwemwaterOfficiële EU-classificatie, seizoen 2025
  • BewaaktStrandwachtMeestal alleen in het badseizoen · OpenStreetMap
  • 7Accommodaties binnen 5 kmHotels, pensions, appartementen en campings · OpenStreetMap
  • 28 kmLuchthaven: Kerry Airport (KIR)In rechte lijn; over de weg is het verder Autohuur op luchthaven KIR (Farranfore)

Nog geen betrouwbare informatie over: toegankelijk met rolstoel.

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Oktober van 2020 tot 2025

In oktober 2025 was de zee gemiddeld 13,5 °C — ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 1991–2020.

Zeewatertemperatuur 2025: ±0,0 °C

Gemiddelde 1991–2020: 13,5 °C

Lucht, maximum overdag 2025: +0,1 °C

Gemiddelde 1991–2020: 13,6 °C

Elke balk is een jaar. Boven de stippellijn (het gemiddelde van 1991–2020) was die maand warmer dan normaal, eronder koeler.

Wanneer gaan

Gemiddelden 1991–2020
Warmste zeeJuli en augustus16 °CDe zee blijft hier het hele jaar onder 18 °C.
Meeste zonMei en juni6 uur zon per dag
Minste regenApril en juni74 mm in de maand

Het jaar in één oogopslag

  1. jan10°2 h133 mm
  2. feb9°3 h106 mm
  3. mrt9°4 h94 mm
  4. apr10°6 h74 mm
  5. mei12°6 h84 mm
  6. jun14°6 h83 mm
  7. jul15°5 h99 mm
  8. aug16°5 h103 mm
  9. sep15°4 h101 mm
  10. okt14°3 h116 mm
  11. nov12°2 h145 mm
  12. dec11°1 h144 mm
8°C20°C32°C

Elke kaart is een maand. De kleur is de zeetemperatuur, op dezelfde schaal als de kaart; vetgedrukt de twee beste maanden per onderdeel.

Zeewatertemperatuur

Gemiddelden 1991–2020
10°12°15°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 10°feb: 9°mrt: 9°apr: 10°mei: 12°jun: 14°jul: 15°aug: 16°sep: 15°okt: 14°nov: 12°dec: 11°9°16°
8°C20°C32°C

Het klimaat door het jaar

Gemiddelden 1991–2020
10°15°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 8 °C (Max 9° / Min 7°)feb: 7 °C (Max 9° / Min 6°)mrt: 8 °C (Max 9° / Min 6°)apr: 9 °C (Max 11° / Min 8°)mei: 11 °C (Max 13° / Min 10°)jun: 14 °C (Max 15° / Min 12°)jul: 15 °C (Max 17° / Min 14°)aug: 15 °C (Max 17° / Min 14°)sep: 14 °C (Max 16° / Min 13°)okt: 12 °C (Max 14° / Min 11°)nov: 10 °C (Max 11° / Min 9°)dec: 9 °C (Max 10° / Min 7°)15°7°
GemiddeldeMin – Max
8°C20°C32°C

Regen

0 mm50 mm100 mm150 mmjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 133 mmfeb: 106 mmmrt: 94 mmapr: 74 mm74mei: 84 mmjun: 83 mmjul: 99 mmaug: 103 mmsep: 101 mmokt: 116 mmnov: 145 mm145dec: 144 mm

Zon

0 h2 h4 h6 hjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 1,6 hfeb: 2,6 hmrt: 4,1 hapr: 5,9 hmei: 6,3 h6,3jun: 6,2 hjul: 5,3 haug: 5,1 hsep: 4,5 hokt: 3,1 hnov: 1,9 hdec: 1,2 h1,2

Zonuren zijn geschat op basis van gemeten zonnestraling, niet rechtstreeks waargenomen.

Maand voor maand

Gemiddelden 1991–2020

Elke maand in Banna Strand: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.

Elke maand in Banna Strand: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.
MaandMax°CMin°CZee°CRegenmmRegendagendagenZonu/dagWindkm/h
Januari9710133211,631
Februari969106182,630
Maart96994174,127
April1181074165,923
Mei13101284166,323
Juni15121483166,222
Juli17141599205,321
Augustuswarmste zee171416103205,122
September161315101184,524
Oktober141114116203,127
November11912145221,929
December10711144221,231

Veeg opzij om de andere kolommen te zien.

Foto's

Foto's die hun makers op Wikimedia Commons hebben gedeeld, met aangepaste kleuren.

Banna Strand: On Banna Strand with a view towards Black Rock - geograph.org.uk - 7671027
Foto: Colin Park · Wikimedia Commons · CC BY-SA 2.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Banna Strand: Banna Strand - geograph.org.uk - 6277290
Foto: Jonathan Thacker · Wikimedia Commons · CC BY-SA 2.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.
Banna Strand: Dunes at Banna Strand - geograph.org.uk - 6277286
Foto: Jonathan Thacker · Wikimedia Commons · CC BY-SA 2.0 · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.

Plan je reis

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Over deze cijfers

De gemiddelden gelden voor 1991–2020; de recente jaren (2020–2025) laten zien wat er echt gebeurde. Geen van beide is het weer van vandaag.

WatWaar het vandaan komt Dichtstbijzijnde meting
Lucht, regen en zonNASA POWER21 km verderop
ZeewatertemperatuurNOAA OISST v2.1, 1991–202020 km verderop
2020–2025, maand voor maandNASA POWER · NOAA OISST v2.121 km verderop
Kwaliteit van het zwemwaterEuropees Milieuagentschap0,3 km verderop
Strandwacht en accommodatiesOpenStreetMapbinnen 1–5 km
Dichtstbijzijnde luchthavenOurAirportsafstand in rechte lijn
Afbeelding bovenaanSentinel-2 cloudless (EOX)op deze plek

Meer over deze plek: Wikipedia Bekijk alle gegevensbronnen →

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Je bent hier
meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken