Naar de inhoud
coastya
Satellietbeeld van Baie du Banco; de speld markeert het strand
Satellietbeeld: Sentinel-2 cloudless · EOX, CC BY 4.0, kleuren aangepast door Coastya. Ongeveer 15 km kust; de speld markeert het strand.

Baai

Baie du Banco

IvoorkustAbidjan Autonomous District · Ivoorkust · Gulf of Guinea

5.3355, -4.0367 · Abidjan, 4 km

  • 28°Zee · Mei
  • 32°Max · Januari
  • 6,4 hZon · November
De stip markeert Baie du Banco. Ongeveer 140 km kust, noorden boven.

Jouw maand aan het strand

Baie du Banco in oktober

  • 29°CLucht, maximum overdag23°C 's nachts
  • 26°CZeewatertemperatuur
  • 5,0 hZon per dag
  • 28 dagenRegendagen in de maand183 mm in totaal
  • 12 km/hGemiddelde wind

Gemiddelden voor 1991–2020. Een regendag is een dag met minstens 1 mm regen.

En een maand eerder of later?

SeptemberOktoberNovember
Lucht, dagmaximum28°29°29°
Zee24°26°28°
Zon per dag3,6 h5,0 h6,4 h
Regendagen222825

Warmste zee van het jaar: mei (28,4 °C) · meeste zon: november (6,4 uur per dag).

Het strand zelf

  • 101Accommodaties binnen 5 kmHotels, pensions, appartementen en campings · OpenStreetMap
  • 15 kmLuchthaven: Félix-Houphouët-Boigny International Airport (ABJ)In rechte lijn; over de weg is het verder Autohuur op luchthaven ABJ (Abidjan)

Nog geen betrouwbare informatie over: kwaliteit van het zwemwater, toegankelijk met rolstoel, strandwacht.

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Oktober van 2020 tot 2025

In oktober 2025 was de zee gemiddeld 26,5 °C — 0,3 °C boven het gemiddelde van 1991–2020.

Zeewatertemperatuur 2025: +0,3 °C

Gemiddelde 1991–2020: 26,2 °C

Lucht, maximum overdag 2025: +0,8 °C

Gemiddelde 1991–2020: 28,7 °C

Elke balk is een jaar. Boven de stippellijn (het gemiddelde van 1991–2020) was die maand warmer dan normaal, eronder koeler.

Wanneer gaan

Gemiddelden 1991–2020
Warmste zeeApril en mei28 °C
Meeste zonNovember en december6 uur zon per dag
Minste regenJanuari en augustus26 mm in de maand

Het jaar in één oogopslag

  1. jan27°6 h26 mm
  2. feb27°5 h63 mm
  3. mrt28°6 h130 mm
  4. apr28°6 h158 mm
  5. mei28°6 h201 mm
  6. jun27°4 h260 mm
  7. jul25°4 h98 mm
  8. aug24°3 h46 mm
  9. sep24°4 h99 mm
  10. okt26°5 h183 mm
  11. nov28°6 h110 mm
  12. dec28°6 h50 mm
8°C20°C32°C

Elke kaart is een maand. De kleur is de zeetemperatuur, op dezelfde schaal als de kaart; vetgedrukt de twee beste maanden per onderdeel.

Zeewatertemperatuur

Gemiddelden 1991–2020
24°26°28°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 27°feb: 27°mrt: 28°apr: 28°mei: 28°jun: 27°jul: 25°aug: 24°sep: 24°okt: 26°nov: 28°dec: 28°24°28°
8°C20°C32°C

Het klimaat door het jaar

Gemiddelden 1991–2020
25°30°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 27 °C (Max 32° / Min 23°)feb: 28 °C (Max 31° / Min 24°)mrt: 28 °C (Max 30° / Min 25°)apr: 27 °C (Max 30° / Min 25°)mei: 27 °C (Max 29° / Min 24°)jun: 26 °C (Max 28° / Min 24°)jul: 25 °C (Max 27° / Min 22°)aug: 24 °C (Max 27° / Min 22°)sep: 25 °C (Max 28° / Min 22°)okt: 26 °C (Max 29° / Min 23°)nov: 27 °C (Max 29° / Min 24°)dec: 27 °C (Max 30° / Min 24°)28°24°
GemiddeldeMin – Max
8°C20°C32°C

Regen

0 mm100 mm200 mmjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 26 mm26feb: 63 mmmrt: 130 mmapr: 158 mmmei: 201 mmjun: 260 mm260jul: 98 mmaug: 46 mmsep: 99 mmokt: 183 mmnov: 110 mmdec: 50 mm

Zon

0 h2 h4 h6 hjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 6,2 hfeb: 5,4 hmrt: 5,8 hapr: 6,0 hmei: 5,5 hjun: 3,8 hjul: 3,8 haug: 3,2 h3,2sep: 3,6 hokt: 5,0 hnov: 6,4 h6,4dec: 6,2 h

Zonuren zijn geschat op basis van gemeten zonnestraling, niet rechtstreeks waargenomen.

Maand voor maand

Gemiddelden 1991–2020

Elke maand in Baie du Banco: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.

Elke maand in Baie du Banco: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.
MaandMax°CMin°CZee°CRegenmmRegendagendagenZonu/dagWindkm/h
Januari3223272676,210
Februari31242763145,412
Maart302528130265,812
April302528158286,011
Meiwarmste zee292428201305,511
Juni282427260283,813
Juli27222598183,814
Augustus27222446143,215
September28222499223,614
Oktober292326183285,012
November292428110256,410
December30242850146,29

Veeg opzij om de andere kolommen te zien.

Foto's

Foto's die hun makers op Wikimedia Commons hebben gedeeld, met aangepaste kleuren.

Baie du Banco: Secretary Clinton and Ivoirian President Ouattara Hold a Joint Press Conference
Foto: U.S. Department of State · Wikimedia Commons · Public domain · gestileerd; deze versie heeft dezelfde licentie.

Plan je reis

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Over deze cijfers

De gemiddelden gelden voor 1991–2020; de recente jaren (2020–2025) laten zien wat er echt gebeurde. Geen van beide is het weer van vandaag.

Het dichtstbijzijnde meetpunt voor de zee ligt 25 km verderop, dus dit cijfer is hier minder precies.

WatWaar het vandaan komt Dichtstbijzijnde meting
Lucht, regen en zonNASA POWER37 km verderop
ZeewatertemperatuurNOAA OISST v2.1, 1991–202025 km verderop
2020–2025, maand voor maandNASA POWER · NOAA OISST v2.137 km verderop
Strandwacht en accommodatiesOpenStreetMapbinnen 1–5 km
Dichtstbijzijnde luchthavenOurAirportsafstand in rechte lijn
Afbeelding bovenaanSentinel-2 cloudless (EOX)op deze plek

Bekijk alle gegevensbronnen →

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Je bent hier
meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken