Naar de inhoud
coastya
Satellietbeeld van Akogi-ura; de speld markeert het strand
Satellietbeeld: Sentinel-2 cloudless · EOX, CC BY 4.0, kleuren aangepast door Coastya. Ongeveer 13 km kust; de speld markeert het strand.

Strand

Akogi-ura

JapanMie · Japan · Sea of Japan

34.7047, 136.5217 · Tsu, 3 km

  • 27°Zee · Augustus
  • 30°Max · Augustus
  • 6,5 hZon · Augustus
De stip markeert Akogi-ura. Ongeveer 140 km kust, noorden boven.

Jouw maand aan het strand

Akogi-ura in oktober

  • 20°CLucht, maximum overdag11°C 's nachts
  • 22°CZeewatertemperatuur
  • 4,5 hZon per dag
  • 12 dagenRegendagen in de maand222 mm in totaal
  • 8 km/hGemiddelde wind

Gemiddelden voor 1991–2020. Een regendag is een dag met minstens 1 mm regen.

En een maand eerder of later?

SeptemberOktoberNovember
Lucht, dagmaximum26°20°14°
Zee26°22°20°
Zon per dag4,9 h4,5 h4,8 h
Regendagen16128

Warmste zee van het jaar: augustus (27,4 °C) · meeste zon: augustus (6,5 uur per dag).

Het strand zelf

  • 14Accommodaties binnen 5 kmHotels, pensions, appartementen en campings · OpenStreetMap
  • 31 kmLuchthaven: Chubu Centrair International Airport (NGO)In rechte lijn; over de weg is het verder Autohuur op luchthaven KIX (Osaka)

Nog geen betrouwbare informatie over: kwaliteit van het zwemwater, toegankelijk met rolstoel, strandwacht.

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Oktober van 2020 tot 2025

In oktober 2025 was de zee gemiddeld 23,1 °C — 0,7 °C boven het gemiddelde van 1991–2020.

Zeewatertemperatuur 2025: +0,7 °C

Gemiddelde 1991–2020: 22,4 °C

Lucht, maximum overdag 2025: +1,2 °C

Gemiddelde 1991–2020: 19,8 °C

Elke balk is een jaar. Boven de stippellijn (het gemiddelde van 1991–2020) was die maand warmer dan normaal, eronder koeler.

Wanneer gaan

Gemiddelden 1991–2020
Warmste zeeAugustus en september27 °C
Meeste zonApril en augustus6 uur zon per dag
Minste regenJanuari en december70 mm in de maand

Het jaar in één oogopslag

  1. jan14°5 h70 mm
  2. feb14°5 h80 mm
  3. mrt14°6 h125 mm
  4. apr15°6 h158 mm
  5. mei18°6 h179 mm
  6. jun22°4 h228 mm
  7. jul25°5 h232 mm
  8. aug27°6 h206 mm
  9. sep26°5 h266 mm
  10. okt22°4 h222 mm
  11. nov20°5 h100 mm
  12. dec17°4 h73 mm
8°C20°C32°C

Elke kaart is een maand. De kleur is de zeetemperatuur, op dezelfde schaal als de kaart; vetgedrukt de twee beste maanden per onderdeel.

Zeewatertemperatuur

Gemiddelden 1991–2020
15°20°25°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 14°feb: 14°mrt: 14°apr: 15°mei: 18°jun: 22°jul: 25°aug: 27°sep: 26°okt: 22°nov: 20°dec: 17°27°14°
8°C20°C32°C

Het klimaat door het jaar

Gemiddelden 1991–2020
0°10°20°30°janfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 2 °C (Max 6° / Min -2°)feb: 3 °C (Max 7° / Min -2°)mrt: 6 °C (Max 11° / Min 0°)apr: 11 °C (Max 17° / Min 5°)mei: 16 °C (Max 22° / Min 11°)jun: 20 °C (Max 25° / Min 16°)jul: 24 °C (Max 29° / Min 20°)aug: 25 °C (Max 30° / Min 21°)sep: 21 °C (Max 26° / Min 17°)okt: 15 °C (Max 20° / Min 11°)nov: 10 °C (Max 14° / Min 5°)dec: 4 °C (Max 8° / Min 0°)25°2°
GemiddeldeMin – Max
8°C20°C32°C

Regen

0 mm100 mm200 mm300 mmjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 70 mm70feb: 80 mmmrt: 125 mmapr: 158 mmmei: 179 mmjun: 228 mmjul: 232 mmaug: 206 mmsep: 266 mm266okt: 222 mmnov: 100 mmdec: 73 mm

Zon

0 h2 h4 h6 hjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdecjan: 4,6 hfeb: 5,1 hmrt: 5,8 hapr: 6,1 hmei: 6,0 hjun: 4,5 h4,5jul: 5,1 haug: 6,5 h6,5sep: 4,9 hokt: 4,5 h4,5nov: 4,8 hdec: 4,5 h4,5

Zonuren zijn geschat op basis van gemeten zonnestraling, niet rechtstreeks waargenomen.

Maand voor maand

Gemiddelden 1991–2020

Elke maand in Akogi-ura: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.

Elke maand in Akogi-ura: lucht, zee, regen en zon. Gemiddelden voor 1991–2020.
MaandMax°CMin°CZee°CRegenmmRegendagendagenZonu/dagWindkm/h
Januari6-2147064,612
Februari7-2148075,111
Maart11014125105,811
April17515158116,110
Mei221118179126,09
Juni251622228164,57
Juli292025232175,17
Augustuswarmste zee302127206166,57
September261726266164,98
Oktober201122222124,58
November1452010084,89
December80177374,511

Veeg opzij om de andere kolommen te zien.

Plan je reis

Sommige links hierboven zijn affiliatelinks: als je via die links boekt, kunnen wij een commissie krijgen, zonder extra kosten voor jou. Het verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Over deze cijfers

De gemiddelden gelden voor 1991–2020; de recente jaren (2020–2025) laten zien wat er echt gebeurde. Geen van beide is het weer van vandaag.

WatWaar het vandaan komt Dichtstbijzijnde meting
Lucht, regen en zonNASA POWER34 km verderop
ZeewatertemperatuurNOAA OISST v2.1, 1991–202013 km verderop
2020–2025, maand voor maandNASA POWER · NOAA OISST v2.134 km verderop
Strandwacht en accommodatiesOpenStreetMapbinnen 1–5 km
Dichtstbijzijnde luchthavenOurAirportsafstand in rechte lijn
Afbeelding bovenaanSentinel-2 cloudless (EOX)op deze plek

Bekijk alle gegevensbronnen →

De familie

Liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen uit open data, maand na maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Je bent hier
meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.Bezoeken
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken